Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 22-09-2017 in all areas

 1. 3 likes
 2. 3 likes
 3. 3 likes
  hocam en sağlıklısı bütün mercanlara eldiven ile temas etmek. çünkü hangi mercan olursa olsun temas halinde kendini korumak için sıvı salgılar ve o sıvıların mercanına göre farklı zehirleri vardır özellikle zoa'larda.göz ile temas halinde kör dahi edebilir. çoğu mercanlarda da cildin hassas yerlerine temas halinde tahriş kızarıklık kaşıntı vs teşhisleri görülebilir.keski ile kestiğimde canlıya herhangi zararı olsa o bölge soluk ve ölmüş olurdu ama hiç bir problem yok bütün tentakülleri açık ve formu yerinde.zaten doğal ortamında da kırılarak vs çoğalıyorlar.buyüzden herhangi bi problem olmuyor.iyi geceler.
 4. 2 likes
  fazla vaktim olmadığı için biraz amatör oluyor videolarım ilerleyen zamanlarda daha güzel videolar çekeceğim İnşallah
 5. 1 like
  Yeni üyelerin satış ilanı açabilmesi için belli bir mesaj sayısına ulaşması gerekiyor, satış ilanlarına yorum yapamama bu nedenle olabilir teknik bölümün bakması lazım. Ben ileteceğim ama siz de black ve mercandünyası kullanıcı adlı moderetörlere mesaj gönderebilirsiniz.
 6. 1 like
 7. 1 like
  Volkan Bey öncelikle keyifli hobiler dilerim sorunuzu yanıtlamaya çalısayım giesmann ya da ati floresan tercih edebilirsiniz daha uygun fiyatlı slyviana lar var ati ve giessmann ı fiyatta sollayan kz ler var demek istediğim bu tamamen sizin bütcenizle alakalı bir durum tercih meselesi,floresan önerimilps ve soft mercan bakacağınızı düşünerek yazıyorum sps biraz zorlar 4 adetlik floyla beyaz ısık mercan beslenmesi ve büyümesi üzerinde direk etkilidir mavi tonlar daha cok görsellik katar full beyaz sevmeyiz sonucta o yüzden benim size tavsiyem 2 actinic blue 1 purple 1 beyaz tercih edebilirsiniz purple yerine pure actinic koyabilirsinizhem mavi ağırlıklı hemde beyazda kelvini yüksek bir ısık değeri elde etmiş olursunuz,bu arada bir timer alarak saatli açıp kapatmak mercanlar üzerinde olumlu etki yaratabilir günlük 8 saat aydınlatms yrtrtli olacaktır.