cihan

Üye
 • İçerik sayısı

  383
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

Topluluk Puanı

25 Excellent

cihan Hakkında

 • Derece
  Aktif Üye

Profile Information

 • Ad Soyad cihan çelik
 • Şehir istanbul
 • Cinsiyet Not Telling
 1. Ülke dediğiniz gibi çapulcular ve akp nin koyunları olmak üzere en az 2 ye bölünmüş durumda, bu arada bir de benim gibi uzun zamandır tarafsız olanlar var. Bazen Sinan Bey gibi, tarafsızlardan kendilerine dokunan acı gerçekler paylaşıldığında, kendi siyasi düşüncesi gereği, taraftarı olduğu partinin geleneğine uygun bir şekilde insanları hemen akp li diye yaftalayanlarda çıkıyor elbet. Çapulcular, ayyaşlar olarak adlandırılan kesim sütten çıkmış ak kaşık değil yani, Sinan Bey in sadece burada neredeyse tam zamanlı taraflı tarafsız bilgiler vermesi çok güzel. Koyunlar, göbeğini kaşıyan çoban arkadaşları da savunmam pek mümkün değil, yaptıkları yanlış işlerin hepsini saysam buraya sığmaz mesela yandaşlık kavramı diye birşey daha önceleri yoktu bu ülkede, buna kısaca riyakar deniyor. Ve Koyunlar da yılların vermiş olduğu demokrasizlik yüzünden yani çapulcuların demokrasi adı altında koyunları azınlık görüp, uyguladıkları politikalardan bıktıkları için şuanda çoğunluk demokrasisini doğal olarak yürütüyorlar. Ben de sırf bu yüzden daha önce bozulan dengeler yerine gelen kadar, biraz daah bu demokrasi sürsün diye şu sıralar kendimi koyunlara yakın hissediyorum. Son olarak sizler neden birbirinize çapulcu ve koyun olarak hitap ediyorsunuz anlayabilmiş değilim? Çapulcu ayyaşlara sorduğumda diğerlerine niye koyun diyorsunuz diye? büyük çoğunluğundan hiddetle öfkelenerek "koyunlar tabii değillermi?" diye cevap alıyorum, aynı şey koyunlar içinde geçerli ama onlardaki "gevur izmir, ayyaş" diyen yüzde daha düşük. Uzun lafın kısası bu ülkede ana muhalefetin başkanı gelip "Koyunlar, çapulcular diye birşey yoktur, yıllardır benim içinde bulunduğum parti anlayışı, şuan ve öncesinde de koyunlar,çobanlar diye hitap edilen bu kardeşlerimizi hor görmüş zulmetmiştir, partililerim adına özür diliyorum, bundan sonra sizlere ve her türlü inançlarınıza düşman olmayacağız, hor görmeyeceğiz, camilere, imam hatiplere, islama, başörtüsüne uzak durmayacağız " demedikçe malesef şuan iktidarda bulunan, dini kullanan, bunun çerçevesinde yandaşlık kavramını icat eden anlayış bayağı bir süre ülkeye hakim olacaktır. bunlara ülkeyi teslim edenlerin en önde gideni de ana muhalefet olmuş olacaktır. Sinan Bey, millet neden ana muhalafeti istesin? Bu forumun admini bile bu anlayıştayken? kendi düşüncelerine uymayan, kendisini düşüncelerini beyan etti diye sinirlendiren bir forum üyesini banlarım, def ederim anlayışı içerisinde. Yaa millet neden sizi iktidara getirsin? Gezi parkındaki 3-5 ağaç çokmu umurunda halkın daha büyük ormanlar katledildi bu iktidar tarafından.
 2. başbakan genelde cehape zihniyeti der bu gibi durumlar için.
 3. ben ihtimal vermiyorum bilgisayarda oynanıp bu derece yüzdelerin değiştirebileceğine ama 100 tl daha vercen olayı çok iyiymiş
 4. Seçimlerde hile yaptın diyelim %5 olsun max, 51 i demi hile ile hallettiler? bu biraz hayal gücü gibi geliyor
 5. haklısınız, pekiyi bir sonraki seçimlerde akp %60 küsür oy ile gelecek desem? bu kadar adaletsizliğe, yanlışa rağmen halk o partiyi seçiyorsa sizce sorun nedir? sosyal medyada yahut muhalefette yapılan onca mantıklı doğru çaba işe yaramıyorsa , yani bunun çözümü nedir, halk neden ısrarla bu yanlış adamı seçiyor? göbeğini kaşıyan, koyun, okumamış , gerici diye tabir edilen halk yani, onların oy hakkının bir profesörle mankenle eşit olmaması gerektiği söylenen alt tabaka insanları kast ediyorum, neden ısrarla akp yi istiyorlar sizce? biliyorsunuz bu arkadaşlar %51 civarında, bu koyunlardan oy almaz ise muhalefet matematiksel olarak iktidarı görmesi imkansız. sizce yanlış ne?
 6. Almak zorundamısınız? Almayın, bekleyin başka hobiciler alsın, illlaki satıcaklar onlardan alırsınız hem riskiniz azalır, ithalatlarda çok fazal balık geliyor artık, hemen ilk gün almayın bekleyin başkaları alsın illaki satmak isteyen oluyor böylece aradığınız istediğiniz balığı almış olursunuz ben 2009 da başladım bu hobiye artık bu şekilde yapıyorum uygun fiyata balık olmazsa almıyorum, yellow tangi 90 tl ye aldığım zamanları biliyorum şimdi bana 150 tl derseler almamki, neden alayım yellowda olmasın ha makul fiyata satan olursada alabilirsem alırım. gerisini artık akvaryumcu arkadaşlar ithalatını yapan kiişler oturup düşünsünler ya millet almıyor bu yellow u 200 tl den olacağı 125 e germi dönsek diye Sonuçta hepimiz kendi rızkımızdan kesip bu hobiye bütçe ayırıyoruz, hepimizin maddi durumu çokçok iyi değil ama bu güzel hobiyi mantık çerçevesinde yapamayacağımız anlamına gelmiyor.
 7. Bu olaylarda benim gördüğüm en büyük nokta şu oldu, avm, ağaç, cami vs hepsi bahane, ülkede insanlar gruplaşmış, ayrılmış durumda, birbirlerinden ölesiye nefret ediyorlar. akp lilerden nefret edenler, Atatürkten, chp lilerden nefret edenler, müslümanlardan nefret edenler, içenlerden nefret edenler, bütün bu insanlar nefret ettikleri şeyler doğrultusunda kendilerini bir gruba dahil etmişler. bu nefretimiz o kadar büyükki bizlerin ortak birşeyler yapmamıza izin vermiyor. Polisin yaptıklarını onaylamak savunmak söz konusu değil, verdiği tepki nefretlerinin eseri. Ve Protesto yapan arkadaşlar, eğer bu polis gibi olmak istemiyorlarsa, "akp nin koyunları", "gelirlerse direniş için, 2 paket makarna alın verin, hemen dağılırlar" vs gibi söylemlerden uzak dursunlar, ve mümkünse tencerelere vuruyorken veya slogan atıyorken ezan-ı Muhammed okunduğunda, yani kainattaki en önemli şey, bir zahmet sussunlar, sessizliğe bürünsünler, aksi takdirde onlar da nefretlerine yenilmiş olurlar, polisten farkları kalmaz. İlla birber gazı sıkmak gerekmez bunun için. Şu kıssayı tekrar hatırlatmak isterim Hazreti Ali (r.a.)' mübareze ettiği kafiri sonunda altına yıkar, herifin işini bitirmek üzere kılıcını çeker ve tepesine indirmek üzere havaya kaldırır. Tam bu sırada alttaki kafir, hınçla Hazreti Ali (r.a.)'nin yüzüne tükürür. Ali efendimiz kılıcı geri indirir ve adamı bırakır. -Haydi serbestsin! der. Adam şaşkın, bir şey anlayamaz ve sorar: - Beni niye bıraktın? - Seni Allah rızası için öldürecektim. Yüzüme tükürdün, beni hiddete getirdin. Önceki halis olan niyetim lekelendi. Bu durumda nefsim için, intikam için öldürmüş olacağım. Nefis hesabına cana kıyılmaz, vazgeçtim!." der. Düşmanı olan Hazreti Ali (r.a.) nin düşüncesindeki bu asalet bu ihlas karşısında eriyen kafir: - Ben de seni kızdırıp tahrik etmek, eziyet vermeden bir an önce beni öldürmeni sağlamak için böyle davranmıştım. Seni bu necîp düşünceye sevk eden İslam haktan gelmeli!. Ben de müslümanlığı kabul ediyorum!." der ve hem Hazreti Ali'ye hem de İslam'a teslim olur.
 8. salon panjurlu hepsini kapatıyorum yada yarı açık neredeyse, camlada açık dün akşam 27,3 ü gördüm soğutucusuz
 9. Çok iyi yaa tebirk ederim spor yapma hevesiniz için, bu arada anadolu yakası için yırtıcı sağ açık lazımsa ben de gelebilrim
 10. karaköy özar teknik
 11. pekiyi bunu bizim kayığa bağlasak iş görürmü yani karaköyden eminönüne geçebilirmiyiz
 12. arkadaşlar yaşadığınız ortamın ideal sıkcalığı 22-23 derece olmalı, doktorların önerdiği şey bu, çocuklar ve yaşlılar içinde, ne kadar 22 ye yakın olursa ortam havası o kadar solunum yolları konusunda sıkıntı çekmezsiniz. akvaryumun sıcaklığı 29 ise ortamda bir 27 vardır diye düşünüyorum ben şahsen bu kış 23 e yakın tuttum 3 yaşındaki kızım daha az hasta oldu.
 13. benim bu sabah ısıtıcı çalışıyordu, 25,7 derece için, dikkat edin ısıtıcı ve soğutucunuz aynı anda çalışıyor olmasın
 14. Kendine şu soruyu sor Eser, "Evde kullanmaya değer mi?"