samurai

Üye
 • İçerik sayısı

  540
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  14

Topluluk Puanı

138 Excellent

samurai Hakkında

 • Derece
  Eski Üye

Profile Information

 • Ad Soyad Metin
 • Şehir İstanbul / Beylikdüzü (+ A Rh)
 • Cinsiyet Male
 1. Yasin bey selamlar. Uzun Zaman oldu görüşmeyeli . Ati Powercone 200 Ps tavsiye ederim.
 2. Refugiuma siyah beyaz sarı vs. renklerde 10 tane moli eklemiştim, Çok farklı geldi gözüme, deniz akvaryumunda molly de başka oluyormuş dedim Refugiumda başka balık yoktu 2 ayda 30 a yakın yavru verdiler, Daha sonra kardinaller yavruladı, Refugiuma ekledim Cardinaller yavrularını. Yavruları artemia ile besliyordum, Bazen moliler Makro Algleri tırtıklıyorlardı, Yeni çıkmış Artemia yediklerinden Baya hızlı büyüdüler. Ama alg kontrolu için zannetmiyorum faydalı olacağını.
 3. Boş hali bile çok güzel maşallah, Canlılar eklenince harika görünecek.
 4. En önemlisini unuttum http://www.austinaquafarms.com Fiyat olarak çok uygun bir site. http://www.austinaquafarms.com/category-s/108.htm
 5. USA marinedepot.com Ebay tidalgardens.com barrierreefaquariums.com
 6. Hayırsız cango gerçekten önemli bir işim var, Kızımın ilk doğum gününü kutlayacağız, Beklerim,
 7. Çok güzel bir video gerçekten. Anemonlar aynı türler yan yana bakılabilir, Farklı türlerin aralarında mesafe olmalı kolları birbirlerini yakar.
 8. İyi Seyirler;
 9. Bırak bu işleri, kimin kılıbık olduğunu bilen biliyor, Ben özel davet bekledim ama 2 hayırsız arkadaşımız sağolsun.
 10. Tekrarla Tekrarla sen, Çok muhterem Halit bey...
 11. Halit abi ile gezin siz.
 12. Kerem, Tekne güzelmiş
 13. Tuzluluk kh ve aşırı veya düşük fosfattan etkilenmiş olabilirler. Resimde yıldız var genelde aç kaldıklarında zoaları yer ve açmalarını engeller.
 14. Maşallah dolu dolu bir tank.
 15. Merhaba, Beslemeyi düşündüğünüz Soft ve LPS canlıları için 6*80 yeter diye düşünüyorum. Fakat 80 cm derinlik için garanti olsun derseniz 8*80 de en ideali olur. Aslında kaya diyaznınıza ve canlılara göre yaptığınız dizayna göre ışıklandırma önemli. Zaten bazı mushroom türleri fazla ışık severken bazı mushroom türleride fazla ışık ta ölebiliyorlar. Koyu mavi ton istemiyorsanız; 3 Aquascience Duo- 3 Aquascience Blue - 2 Aquascience Special (Duo yerine Fiji de ekleyebilirsiniz.) Ama, Soft ve LPS canlılarda renkleri daha baskın görmek isteyeceksiniz, ve mavi tona biraz daha ağırlık vereceksiniz. Benim Tavsiyem, 4 Duo- 3 Blue - 1 Fiji