ebaygul

Üye
 • İçerik sayısı

  90
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Topluluk Puanı

11 Good

ebaygul Hakkında

 • Derece
  Üye

Profile Information

 • Ad Soyad Erkan BAYGÜL
 • Şehir Ankara
 1. Ankara da oturan hobici arkadaşlarımı bir konuda uyarmak isterim. Şu anda Ankara daki şebeke suyu TDS değeri oturduğum bölge olan Eryamanda 704mikrosimens olarak okunmaktadır. Arkadaşlarımdan elde edindiğim bilgilere göre başka yerlerdede buna yakın sonuçlar alınmaktadır. Örneğin Bahçelievler de 645mikrosmens okunmuştur. RO cihazlarınızın performanslarına ve çıktı sularınızın değerlerinin kontrol edilmesinde fayda olacaktır. İyi hobiler.
 2. Tebrikler Azmi
 3. Bu da GHL kontrol ünitesinde kullandığım harici ekran.
 4. Tekrar merhaba Deniz Bey, Haklısınız ben uzun zamandır GHL kullanmama ragmen bir paylaşım yapmadım, çünkü genelde formların genel yapıları belirli. Çok fazla teknik detaylarla insanları boğmak istemedim. Teknolojiye merakım olmasından dolayı bunu akvaryumuma da yansıtmak istedim. GHL yi tercih sebebim ürün kalitesi ,çeşitliliği ve kendi forumundaki teknik desteği. Teşekkürler. Selamlar.
 5. Öncelikle geç yazmamdan dolayı kusura bakmayın Deniz bey, daha sonra da aldığınız ürünün hayırlı olmasını dilerim, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Evet,dediğim gibi uzun zamandır GHL kullanmaktayım. Akvaryumda ihtiyacım olan değerleri ölçmek ,görmek v.b. işlemler için sistemi kullanmaktayım. Aşağıdaki resimde GHL nin ana ünitesi ve doz pompasını görmektesiniz. Sistemin kontrol prizlerine bağlı ekipmanları görüyorsunuz. Burada da Simu LED mevcut, haftanın belirli gün ve saatlerinde fırtına simülasyonu yapabilirsiniz.Akşamları moonlight olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca 4lü fan mevcut, belirlediğiniz sıcaklık değerine göre özel kontrolü sayesinde fan hızı otomatik olarak ayarlanarak sogutma yapabilinmekte. Sisteme harici ekran takılı bu sayede değer ekran üzerinde de takip edilebilmekte. Hafiyeliğinizi tebrik ediyorum. Sisteme özel DALI protokollü dim leme kartı takıldı. Bu sayede DALI protokollü balastlar ile floresan lambaları dimleyebiliyorum. Sistemimdeki tüm lambalar dim ile açılıp kapanıyor. Sistem internete bağlı olduğundan uzaktan kontrol edebiliyorum.Belirlediğin e-mail adresine belirlediğim saatlerde istediğim bilgileri e-mail atıyor. Kısaca yaptıklarım bu şekilde umarım açıklayıcı olmuştur. Selamlar.
 6. Çok uzun zamandır GHL kullanmaktayım,her konuda mükemmel. GHL yi tek geçerim.Tabiki bu benim düşüncem.
 7. Giray Bey, Canlılar ne zaman Ankara ya geliyor acaba???
 8. Gayet güzel canlılar.Tebrikler.
 9. Canlılar Perşembe günü kaçta gelecek, açılışta dükkanda olmak isterim )))))
 10. Arkadaşlar Merhaba, Schuran ın neden bu kadar milliyetçi davranıp Eheim motorda ısrar ettiğini anlayabilmiş değilim. Bu sebeple mevcut 1250 motor yerine Newjet 1700 ile değişimi yapıldı. Sisteme 2nci bir vana eklendi motor debisini ayarlamak için. Şu ana kadar seste bir azalma görüldü diğer gelişmeleri ileriki zamanlarda sizinle paylaşacağım.
 11. Azmi benim balıkları ayırdın değil mi????Seyahatten yarıda dönmek zorunda bırakma beni.
 12. Maalesef ama pervaneyi değiştirmeniz çözüm olmayacaktır,paranızı pervanelere vermenizin bence anlamı yok,isterseniz modifikasyon konusunda size yardımcı olabilirim. İyi hobiler
 13. Merhabalar, Ürünü uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum.Ne öğrenmek istiyorsunuz size ayrıntılı bilgi verebilirim.Özelden yada aşağıdaki numaradan bana ulaşabilirsiniz. 0-533-5400049 Erkan
 14. Bu da benzer bir modifikasyon Bu modifikasyonu PİCO kullanan herkes mutlaka yapmalı.