Süleyman Çam

Üye
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Süleyman Çam

 • Rank
  Yeni Üye

Profile Information

 • Ad Soyad Süleyman Çam
 • Şehir ANKARA
 • Cinsiyet Male

Recent Profile Visitors

1,188 profile views
 1. haqos canyon box 36 nano akvaryum kit 14 lt. siyah

  Nisan 2011 de üye olmuşum Daha önce açılmış bu şekilde bir ilanim var.Buna rağmen yeni üye olduğum için bırakın ilan vermeyi başkasının ilanina bile cevap yazamıyorum. bilgilendirme için teşekkür ederim.
 2. İlan vereceğimden değil ama Seri ilanlar bölümünde yeni konu açamıyor ve mevcut ilana cevap yazamıyorum. İlgilenebilirseniz memnun olurum.
 3. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun....
 4. Gökhan bey panoranın elektrik proje işlerini yapan kişilerden biri olarak konuşacak olursam. Genel olarak bu ve benzeri binalarda kiralanan alanlarda genel olarak herhangi bir aydınlatma yüklenici firma yada idare tarafından yaptırılmaz. Belli limitler dahilinde kiracının zevkine bırakılır. Bina genelinde ise aydnlatma sistemi tasarlandığında led armatürler ve fiberoptik aydınlatma elemanları vardı. Bu tip büyük binalarda aydınlatmanın harcadığı elektrik genel tüketimin %15-25 ini geçmemektedir ve elektrik faturasını trafo bazında ödediklerinden dolayıda ordaki 50-100 adet armatürün çekeceği gücün çok büyük bir önemi yoktur. Birde nedendir bilmiyorum ama genel olarak idareler bu sistemlere pek sıcak bakmıyorlar.
 5. İş yerinizin tavanı düz asma tavanmıdır yoksa 60*60 ebatlerında plakalardanmı oluşmakta? Eğer 60*60 lık plakalardan ise bir tanesini yukarı doğru iterek tavanı açabilir ve ekipmanı betona sabitleyip plaka üzerine delik açarak sarkıta bilirsin yada asacağınız ürün eğer çok ağır bir eleman değil ise askı elemanlarına sabitleyebilirsiniz. Yok eğer düz asma tavan ise bir armatürü yerinden sökerek tavan profilinin yerini tespit edip onun üzerine ekipmanı vidalayabilirsiniz. Her 60 cm de bir profil malzemeden çalınmamış ise mutlaka vardır. Saygılar....