anduril_0605

Üye
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Good

About anduril_0605

 • Rank
  Yeni Üye
 • Birthday 10/28/1977

Profile Information

 • Ad Soyad Erol Atıcı
 • Şehir Ankara
 • Kan Grubu 0 +
 • Cinsiyet Not Telling
 1. fatih bey bende de tek var eş alabilirim yalnız daha net bir resim gönderirseniz sevinirim.telefonum  0 505 295 16 00 ayrıca fiyat konusunu konuşuruz ona göre.

 2. ali bey tel.numaram 0 505 295 16 00 ararsanız reaktörü konuşabiliriz.

 3. Kuzey bey açtığım hiçbir konuya cevap gelmiyor yazmışsınız ya gerçekten bu ilgi çekici bir konu oldu, diğer arkadaşların yok alışveriş yapmıyorsun falan fikrine katılnmasamda bence siz hobiye baştan başlayın, yanlış anlamayın niyetim sizi kırmak falan değil yada yermek değil kesinlikle, ancak tankınızın resmini gördüğümde o tankta ben bir canlı yaşıyor olmasına bile hayret ettim, eminim birileri akıl vermiş yada görüp bişeyler duyup yapmışsınız ama ps nin ana tankın içinde ne işi var. bm ps kullanmadım ancak genel kullanım kuralında şart şudur ps nin su yüksekliğinin sabit olması , ortalama bi akvardum günde % 1-3 arasıda suyu buharlaştırırır bunun bir çok sebebi vardır, bu da sizin tankınız için düşünülürse nerden baksanız 2 cm suyun her gün alçalması demektirki böyle bir sistemde ayar tutturmanız imkansız. ayrıca sadece balık besleyeceğim diye bu olaya başlayıp sonrasında kararan iğrenç görünen kayaları ve camınızı gördükçe soğursunuz bu işten. eğer bi işi düzgün yapmak istiyorsanız, ilk önce bence sisteminiz olmamış, boyuk yada ebat ne olursa olsun (profesyonel bir nanocu değilseniz) sump şart, sonrasında iyi bir ps, kafa motoru, dalga motoru ve aydınlatma ile desteklediğinizde ancak istenilen bir görünüm elde edebilirsiniz ve kafanız rahat eder, ki bunlar başlangıç aşaması. bence bi daha dünüşünün ve araştırın, kafanızda ne yapmak istediğinize karar verip eğerki bu hobiyi yapmak istiyorsanız ona göre adımlar atın, aksi takdirde bu şekilde devam ederseniz, hem canlılara yazık edersiniz, hem kendi emeğinize ve paranıza.
 4. Genelde pek formlara yazmam ama konu çok ilgimi çekti bir anımı paylaşmak istedim bu konuda, eve icme suyu icin su arıtma sistemi tanıtımına gelen görevli sudakı tds ve nitrat değerlerinden bahsederken evde ölcüm cihazı olmayacağırı düşünüyordu önce bunlara şaşırdı ki bu ilk gelşiydi ve tank ta kurulum aşamasında idi, tanka saf saf bakıp ilginc bir hobi dedi, aradan 6 ay geçti bakım için yeniden eve geldiğinde , tankı görür görmez tepki aynen şuydu, bu işle uğraşanın kesin aklından zoru var, akıllı bi insan olduğunuzu sanıyordum ama bu sistemin akılla açıklaması yok demişti.
 5. sakın yapıştırayım deme ben denedim bir süre sonra silikon kayanın arasında iyice yumuşak kalıp dağılıyor , dağılan küçük parçaları toplamak daha uzun zaman alıyor,