TAN3R

Üye
 • Content count

  353
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Community Reputation

111 Excellent

About TAN3R

 • Rank
  Aktif Üye
 • Birthday 12/27/1977

Profile Information

 • Ad Soyad Taner Temiz
 • Şehir istanbul
 • Cinsiyet Male

Recent Profile Visitors

3,987 profile views
 1. Abi artık seni bu akvaryumda kurtarmaz.
 2. Beyefendi bubble king mini serrisini tavsiye ederim.Sizin akvaryuma mini180 ideal gider.Bir defa kullandıktan sonra zaten vazgeçemeyeceğiniz bir ps olacaktır.
 3. Hayırlı bayramlar. HTC Flyer P510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
 4. Deniz bey bizde olsa idi zaten kökünü kazırdık şimdiye kadar zaten.Rabbim hangi millete ne vereceğini bilir,bu sebeptendir ki bize bu tür canlıları vermemiş,saygılar.
 5. Bülent bey öncelikle hayırlı olsun.Nano akvaryumda su değerlerini stabil tutamak biraz sıkıntılı olabilir,yani değerler ani değişkenlik gösterebilir.Bende de bir yıldı 30x30x30 bir nano var ve büyük akvaryumumda haftalık su değişimlerinden aldığım su ile sorunsuz götürüyorum,saygılar.
 6. Nat Geo Wild belgesel kanalında pazar akşamları saat 19:00'da akvaryum kralları diye bir belgesel var.İzleme imkanınız olursa adamlar yaptıkları kurulumda birçok balığı kendi sahillerinden yakalıyorlar.Esaret altında üretim oldukça yaygınlaşmış ve genellikle üretim balıkları tercih ediyorlar.Denizdeki ekosisteme zarar vermemek adına yapay mercan kullanıyorlar akvaryumlarında.Geçen haftaki programda denizden balık yakalamışlardı ve çok güzel angel türleri görmüştümve tang,goby,wrasse türleride vardı,saygılar.
 7. Bülent bey bu güne kadar bu hobide samimiyetine inandığım bir çok arkadaşa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.Suistimaller olmadı değil hediye ettiğim canlı balık-mercan yada ekipmanı bir hafta sonra akvaryumu kapatıyorum diyerek satanda oldu.Arada böyle şeylerde yaşıyoruz malesef ve kendi adıma kırılıyorum ama yapacak birşey yok ben hakkımı herkese helal ediyorum.Ayrıca elit olmak parayla pulla olacak iş değil bence.Buradaki kalite insanın karakterinden,kişiliğinden gelir.Amerika konusuna gelince,keşke oradaki okyanus bizdede olsada mercandı balıktı kayasıydı kumuydu tuzuydu para vermesek.Ülkemizde malesef ebaydan birşey aldığımızda ya gümrüğe takılıyor yada vergisiydi harcıydı astarı yüzünü geçiyor ki bu petshopcular içinde geçerli bir durum.Bu sebepten amerika ile kıyaslamak çok doğru olmaz kanımca,saygılar.
 8. Gökhan bu paraya akvaryumu sps doldurrum kardeş.
 9. Bülent bey foruma hoş geldiniz.Volkan bey değerli bir hobici arkadaşımızdır ve hobide bihayli eskidir.Bu gün piyasada her ürünün çok çeşitli markalarda ve fiyatlarda satılıyor.Örneğin bir ps 200 tl'yede var 2500 tl'yede satılıyor.Fakat 100-200 tl lik malzemelerle bu iş olmuyor malesef.Bir akvaryum için en azından ekipman olarak 5-10000 tl. gözden çıkartmak gerekiyor.Objektif olalaım bu gün 1000-1500 tl maaş ile çalışan yada bir öğrencinin bu işi yapması imkansız oluyor.İlk başta söylediğim gibi ucuz ekipmanlarla yani 300-500 tl gibi fiyatlara bir akvaryum kuran arkadaşlarda çok.3 liraya aldığımız balığı 2 liraya satıyoruz buna rağmen 1 lira olmazmı gibi mesajlar alıyoruz.Zaten zevkine yaptığımız bu hobide hepten sinir oluyoruz.Bu yazdığım malzeme içinde geçerli oluyor.Bu canlılar denizdentoplanıp getiriliyor ve ben kendi adıma bunlara en iyi şekilde bakmak ve yaşatmaya mükellefim.Çünki bu balıkların canını ben vermedim ve benden kaynaklı ölümlerdede bunun hesabını ben vereceğim ALLAH'a.Volkan beyi tanırım ve inanın o dediğiniz bir metre akvaryumu kurmak ve sistemi stabil tutup canlıları sağlıklı yaşatabilmek ayrı bir meziyettir.Volkan bey benim nazarımda lord değildir ama kral adamdır vesselam,saygılar.
 10. Bu canlılar istanbul şubenizdemi?
 11. Şahsım adına ismim zikredildiginden forum ortamında cevap hakkım doğuyor.Kadir bey ben kimsenin yüzüne agam paşam deyip ardından katekulli işler yapmam aklımdan gecen neyse onu der yaparim.Yanlışsa birşey yada olmamissa olmamış derim.Forum ortamında insanlara mümkün olduğunca objektif olmaya calisirim.Işin içine arkadaşlık dostluk olayı girerse burada herkes kendi tarafına oy atarsa neye yarar.Dışarıda arkadasligimiz bakidir ama lütfen size tavsiyem gerçekten emek verenin tarafı olun yada yetersizse yetersiz bulun.Ayrıca bir kardiyaloğa gidin derim çok çabuk tansiyonunuz çıkıp düşüyor.Ben burada bir makale yazacağımı belirtmedim ki siz kendi kendinize bu şekilde bir beklentiye kapilmissiniz anlaşılan,saygılar.
 12. Ben şahsım adına herkese hayır oyu kullandım,hayirlardan biri bana aittir,saygılar. HTC Flyer P510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
 13. Tebrikler abi uğraşlarinin sonucunu almak bu olsa gerek. HTC Flyer P510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
 14. İbrahim bey geçmiş olsun öncelikle.Anladığım kadarı ile akvaryum için kullanılan borulardan kullanmamışsınız.Sanırım tesisat borusu kullandınız ve kaynakla birleştirirken hata yaptınız,çünki boruyu biraz fazla ızıtınca eriyebiliyor ve deliği kapatabiliyor.Birkaç denemeden sonra birleştirme yapmanızı öneririm.Ayrıca 32'lik borunun yetersiz kalması imkansız geliyor bana.
 15. Anketteki yarışmacıların almış oldukları hayır oyları yapılan paylaşımların üyeler tarafından ne kadar tatmin edici olduğunu ifade ediyor zaten.Eğer ki paylaşım adına bir emek verilecekse gerçekten doyurucu paylaşımlar yapılmasından taraftarım ve bu paylaşımlar için gerçekten emek veren arkadaşların karşılığını almasından yanayım.Yukarıdada belirttiğim gibi yarışma konusu gerçekten zor bir konu,saygılar.