cemar

Üye
  • Content count

    49
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About cemar

  • Rank
    Yeni Üye
  • Birthday 01/24/1976

Profile Information

  • Ad Soyad cem ismail arıcanlı
  • Şehir istanbul
  • Cinsiyet Male
  1. o zaman punch a falan ihtiyacın yok elmas ile dikdörtgen kesebilirsin, kolay iş.
  2. bence tankın taban camını hiç delmeyle uğraşma üstten taşırma için bir dikdörtgen kes ve oraya bir taşırma kabı yapıştır ondan da sumpa dönüş ver. akvaryum ne boyutta olursa olsun taban camında delik açmak mantıklı değil.
  3. akışkanlar mekaniği dersi alınmış galiba
  4. akvaryumu kurarken ne marka tuz kullandınız ?
  5. fiyat olarak hangisi uygunsa onu alın. ikiside denk ürünler. 50 inch üstü deseydiniz kesinlikle LG derdim. veya 40 inch deseydiniz kesinlikle samsung derdim. ama 46-47 inch ekranların performansları kafa kafaya. burada tasarım ve zevkler devreye giriyor. 3d etken olacak ise : LG nin 3d gözlükleri avantajlı diye düşünüyorum. samsung da gözlük fiyatları pahalı. bu iki marka arasında seçim yapmak yeterli diğer markalara bulaşmaya gerek yok. philips yeni serileri eski serileri kadar iyi değil, hiç bulaşmayın.
  6. arkadaşlarınız doğru söylemiş. 2 yellow tang bir arada durmaz ve birbirini hırpalar. bunun yerine 3+ yellow tang olması daha doğru olur. yem alma konusunda sıkıntı yaratan yellow en azından ben görmedim. purple ve red fire gobylerde de herhangi bir problem olmaz.
  7. çok emin olmaadım ama galiba karidesleriniz üremiş...
  8. yaklaşık 4-5 aydır bende bulunan dişi perculamın, bu akşam ağzının açık kaldığını fark ettim. nedendir, nasıl, nasıl geçer. eşinde problem yok bu arada.
  9. benim önerim elyaf ve mavi biyolojik sünger suyun dışında , (su elyafa düşecek sonrasında sünger) isteğe bağlı kulede suyun içinde zeolit bulundurmanız. bu şekilde düzenli elyaf ve sünger değişimiyle idare edersiniz. düzenliden kastım en fazla 3 günde bir, aksi takdirde bunlar filtre ettikleri pislikleri suya salmaya başlarlar. ancak elyaf ve süngere vereceğiniz parayı baştan ps e yatırırsanız daha rahat edersiniz. forumda zaman zaman uygun fyata satışlar oluyor.
  10. video da ışıklar yeni yanmıştı diye tahmin ediyorum. çünkü benim brainim diye söylemiyorum görünenin 3 katı olması lazım ayrıca sol arka üstte görünen galiba ısıtıcıydı. ısıtıcıyıda sumpa koymanızı tavsiye ederim.
  11. eğer kullanıyorsanız elyafı çıkartın atın. temizliği sadece ps e bırakın. elyaf mekanik temizliği sağlarken bir yandanda düzenli değişim sağlanmaz ise suya salınım yapıyor ve bu salınım normalde suyun içindekinden daha kötü bir halde. bu nedenle ya hergün elyaf değiştirin yada çıkartın atın.
  12. ben böyle uçuk fiyatlar görmedim... yuh diyorum...
  13. benim fikrim kesinlikle problemli bir canlı değil. stabil su değerleri önemli. aminoasit kullanıyormusunuz ? magnesium uda kontrol etmenizi öneririm.
  14. söylenecek bir şey yok. çılgın bir yer....