WhaleShark

Üye
 • Content count

  44
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Community Reputation

14 Good

About WhaleShark

 • Rank
  Yeni Üye

Profile Information

 • Ad Soyad Emre
 • Şehir Denizli
 • Tank 250reef
 • Cinsiyet Male

Recent Profile Visitors

729 profile views
 1. Azmi bey, Bakteri sistemi demissiniz, bu ürün ile birlikte ekstra bir katkı v.b bir sey girmek gerekiyor mu ?
 2. Azmi bey merhaba, Aquaforest Life bio fil hakkında yorumunuzu alabilir miyim ? Deneme ,test etme fırsatını buldunuz mu ? Medya reaktörü ile mi kullanılmalı yoksa akıntı alan bir bölümde kullanılması uygun mudur ? Bir de bildiğimiz kadarı ile bakteri popülasyonu ile doğrudan ilişkili . Karanlık veya aydınlık ortam olması etkisinde herhangi bir değişikliğe yol açar mı ? İyi çalışmalar.
 3. Teşekkürler Azmi bey , üründen kısa süre önce aldım , normal balling ile deneyeceğim . Üzerinde böyle bir ibare bulunmadığı için emin olmak istedim , Yeni bir nano kurmayı düşünüyorum o tankta da Life Bio Fil denemek istiyorum , yanılmıyorsam yeni ve iddialı bir ürün . Bu ürün için de sizin yorumunuzu almak isterim .
 4. Azmi bey normal balling yönteminde aquaforest reef mineral salt kullanilabilir mi ?
 5. Çok teşekkür ederim Burhan bey , bu şekilde yapacağım . Furan-2 temin ettim .
 6. Sanırım kullanan olmamış , zaten dökmem mümkün değil
 7. Merhabalar , Bir süredir zoa pox hastalığı gitgide yayılmaya başlayınca , api markasının furan-2 ilacını aldım , Nasıl kullanılacağı konusunda bilgisi olan paylaşabilir mi ? Direk olarak akvaryuma eklemem mümkün değil , ayrı bir suda hazırlayacağım ancak daha sonra hangi yolları izleyeceğim bilmiyorum.
 8. Hayır akvaryumda medya kullanmıyorum , dün yeniden ölçtüm 0,1 gözüküyor fosfat ,
 9. Nitrat 0.2 tropicmarin . fosfat royal nature markasına ait test var ancak doğru bir değer göstereceğini sanmıyorum .çünkü onunla sıfır gözüküyor.
 10. 6X24 watt t5 aydınlatma kullanıyorum , Kh tropic marin test : 8 çıkıyor , akıntıyı oldukça az alıyor ,
 11. Merhabalar , Aşağıdaki mor plate'in renginde açılma söz konusu , yeri değiştirilmedi ekstra bir müdahale olmadı , 3 balık mevcut ancak onunla ilgilnen hiç yok , rengi gitgide açılıyor, çok daha mor ve canlı renklere sahipti , Dondurulmuş yem vermeye çalışsam da pek işe yaramadı , az da olsa yerinden oynattım . O da kar etmedi , mg1200 ca380 no3:05 ph:8,2 kh:8 haftalık rutin %10 su değişimi , Sebep ne olabilir , ne yapmalı ? http://i.hizliresim.com/RQWDnZ.jpg
 12. Neptune Grouper, Cephalopholis igarashiensis
 13. Videolarda gözlemlediğim kadarı ile ya kuma iyice gömüldüklerini yada altına bir kaya parçası konulduğunu gördüm , büyük ihtimalle bu bahsettiğiniz şey için , çünkü bahsedilen parça malum canlı geldiğinde kopmuş haldeydi .
 14. Sebeplerini öğrenebilir miyim . Çünkü kendisini akşam akvaryumdan ayırmayı düşünüyordum .
 15. Dediğiniz gibi tank için daha çok kaos yaşamadan daha uygun bir akvaryuma nakletmek iyi olacaktır . Oradan oraya sürekli hareket ettirmek hem diğer canlılar hem de tridacna için iyi olmayacağını düşünüyorum . Su değerlerini mak. 2 günde bir kontrol ediyorum herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim . Dar gelmesi en büyük ihtimali . Bundan sonra sahip olmak isteyenlere örnek teşkil edebilir . 180 litrelik akvaryuma büyük boy tridacna uygun değil kanımca.