adsorbonac

Üye
 • Content count

  23
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Community Reputation

8 Neutral

About adsorbonac

 • Rank
  Yeni Üye

Profile Information

 • Ad Soyad adem sağdıç
 • Şehir İstanbul
 1. Selamun aleyküm. Arkadaşlar bence akvaryumun en güzel hali mavi ışık altında iken, özellikle mercanların vermiş olduğu fosforlu görüntü. Lakin mavi ışıkta iken fotoğrafladığım da görüntü pembeleşiyor fosforlu mercanların görüntüsü belli olmuyor. Var mı bunun bir taktiği?
 2. Zafer bey. Evde güvenle içme suyu olarak kullanabileceğim, aynı zamanda nano akvaryumum için de kullanabileceğim, kendisi ve filtresinin de ekonomik olarak hangi modeli tavsiye edersiniz? Akvaryum ufak, günlük çok fazla arıtma yapacağımı sanmıyorum. Arıtma lt kapasitesi yüksek olması şart değil.
 3. Haaa. Balık tutmayı öğrenin diyorsunuz
 4. Tatlı suda camdaki yosunları temizlemede üstüne yok. Acaba diyorum tuzlu suda yaşarlar mı ? Daha önce tecrübe eden oldu mu? Malumunuz doğada tatlı suların denize döküldüğü bölgelerde yaşıyorlar imiş.
 5. Tombalamı çekiyoz, piyangomu alıyoz nabıyoz
 6. Hayırlı satışlar. Müşteriniz olarak ürünlerinizden ve ilginizden memnunum. Takipteyim.
 7. Kayayı ilk aldığımda çok daha ufak belirizlerdi gittikçe büyümeye başladılar.
 8. Kesinlikle ve kesinlikle hydrometre yerine refraktometre kullanın. Değerler çok farklı çıkabiliyor.
 9. İşte aradığım cevap. Şimdi süreç normal ise yapmak gereken sadece beklemek akvaryumun orasını burasını kurcalamamak. Vaktini ayırıp cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Lakin forum tatil demi acaba bir ıssızlık hakim foruma.
 10. Damacana su kullanıyorum. Reeflowers kum ve tuz kullanıyorum. Bubble nin askı ps sini birde askı filtre kullanıyorum.
 11. Gün geçtikçe büyüyor gibiler. Acaba bunlar nedir ? Zararı veya yararı var mıdır ?
 12. Bu yosunu gören yok mu daha önceden? İlk ben mi keşfediyorum
 13. Selamlar. Nano akvaryumu mu kuralı 1.5 ay civarı oldu. İlk başta kahverengi toz şeklinde oluşmaya başlayan yosunlar yerini uzun kıl şeklinde yosunlara bıraktı ve bunlarda gittikçe yeşermeye başladı. Bu bir sorun mudur? Yoksa normal prosedür bu mudur?
 14. Beyaz led de ekli ama ayırmadım şuan. Ama ayırmak dert değil, görüntü açısından benimde aklımda böyle bir şey vardı. Mavinin kaç saat yanması gerekiyor? Şuan mercan olmadığı için aydınlatmayı çok fazla kullanmıyorum. Sizce anemon için ne kadar beklemeliyim? Sizde bilirsiniz bu hobi de olanlar genelde acelecidir
 15. bubble anemon fiyatı nedir acaba ?