Erem

Üye
 • Content count

  92
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Community Reputation

25 Excellent

About Erem

 • Rank
  Üye
 • Birthday 02/07/1969

Contact Methods

 • ICQ 5494213

Profile Information

 • Ad Soyad Erem ERGÜDER
 • Şehir Ankara
 • Cinsiyet Male
 1. Zafer Bey, Özel mesaj gönderdim, bakabilir misiniz? Teşekkürler, selamlar.
 2. Teşekkürler.
 3. Merhaba, Chelmon var mı? Teşekkürler.
 4. Merhaba, Sistemi çalışır tutun, bakteriyi eklediyseniz diğer önemli faktör olan "zaman"a ihtiyacınız var. Kolay gelsin.
 5. Merhaba, Canlı Stomatella Snail'dir, faydalıdır. Selamlar.
 6. Merhaba, İşaretli alanın sol alt kısmında ben baloncuklar görüyorum gibi. Eğer öyle ise bu oluşum Bubble Alg'dır. Temizleme amaçlı dokunmanız bile üremesinin hızlanmasını sağlar. Öncelikle su girişinin fosfattan arınmış olmasını sağlamalı, daha sonra ise Emerald Crab tedarik edip mevcut bubble Alg'ları yiyerek temizlemesini beklemelisiniz. Kolay gelsin, selamlar.
 7. Merhaba, Cowry Snail gerçekten güzel görünümlü ve de faydalı bir canlıdır. Ama fraglarınız varsa hergün onun devirdiklerini düzeltmekten size de gına gelebilir ve benim gibi canlıyı elden çıkarabilirsiniz. Selamlar.
 8. devamı için : http://www.takeanotherlook.gp/tr/
 9. Merhaba, Bu başlık forumlarda 2-3 ayda bir gündeme gelen bir konudur. Bu yüzden mesajınıza cevap gelmeyebilir. Eski başlıkları aratıp okumanızı tavsiye ederim. Ancak özetle şunu söyleyebilirim ki, denizlerimizin suyu ile uzun soluklu bir tankın başarılı olamayacağı düşüncesindeyim. Nedenini siz araştırın ki size faydası olsun. Selamlar.
 10. Merhaba, Nac7 geçmişte kullandığım kararlı çalışan bir ps'tir. Motorunun yine orjinal motoru ile değiştirildiğini varsayarsak, tanka yem girişi, el teması vb müdahaleler olmadığı sürece toplaması kolay kolay değişmez. Tavsiye edilen su seviyesi 24-28cm'dir. (9.5-11 inch) Sizinki biraz düşük. Hava emiş borusunun içerisinin temizliğini kontrol ettininiz mi? Bir fincan kaynar suyu bu hortum ile skimmer'a emdirerek temizleyebilirsiniz. Selamlar.
 11. Merhaba, İlk mesajınızda bağırıyor olmanızdan cevap gelmemiş olabilir. Skimmerınızın askıda mı yoksa sumpda mı çalıştığını, sumpta çalışıyorsa ilk bölümde mi olduğunu, içerisinde bulunduğu su seviyesinin sabit olup olmadığını söylerseniz yavaş yavaş çözüme yönelik bir adım atabilriz. Selamlar.
 12. Sedat bey merhaba, Olgunluğa erişmeden önce cinsiyetsizlerken, gruptan biri baskın dişi olur, belirgin bir şekilde büyür, onun hemen arkasından gelen de baskın erkek olur. Diğerleri hala cinsiyetsiz devam eder. Dişiyi gruptan ayırırsanız gruptan bir cinsiyetsiz dişiye dönüşür. Gruptan erkeği ayırırsanız bu sefer bir cinsiyetsiz birey erkeğe dönüşür. Bir kere cinsiyeti oluşan bireyin bir daha cinsiyeti değişmez. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Teşekkürler, selamlar.
 13. Merhaba, Yaş ilerledikçe daha büyük rakamlar görmek istiyor insan.. http://www.redseafis...-salinity-test/ Biraz araştırırsanız 1.030a kadar skalası olanları bulabilirsiniz. Selamlar.
 14. Merhaba, Ölçüm aralığı daha dar olan bir model seçerseniz, okumalarınız daha rahat olur. 1.070 çok uzak bir üst değer. (Salinity Proportion: 1.000-1.070sg ) Bir de Salt Refractometer ile Seawater Refractometer arasında hep bir ölçüm farklılığından bahsedilir. Hatta ölçüm hatasının bir grafiği de ektedir. Bulabilirseniz Seawater olanını alın derim. Selamlar. Kaynak : http://reefkeeping.com/issues/2006-12/rhf/