intent

Üye
 • Content count

  266
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

Community Reputation

98 Excellent

1 Follower

About intent

 • Rank
  Aktif Üye
 • Birthday 05/15/1984

Profile Information

 • Ad Soyad Hüseyin SOLMAZ
 • Şehir Ankara
 • Kan Grubu 0 rh +
 • Tank 100x50x40h + 70x35x30h
 • Cinsiyet Male

Recent Profile Visitors

3,739 profile views
 1. merhaba zafer bey. yerli kayaya benziyor. fiji değil fotoğraflardan görüldüğü kadarı ile.
 2. çok güzel hareketler bunlar. Size yakışır.
 3. soft lps sps acropora ... herşey var. her tür balık. süper ötesi...
 4. Akvaryum hacminize göre balık sayısı daha doğrusu tang adedi fazla diyebiliriz. Birinci etken bu olsa gerek. Yemlemeyi azaltarak bir deneme yapabilirsiniz. İkinci olarak sump içine nitrat emici alg türü canlıları ekleyebilirsiniz.
 5. insan kendini bu kadar pasifize etmemeli bence. bu kadar sistematiğe de gerek yoktur diye düşünüyorum. akvaryumla uğraşmadıktan sonra hobinin keyfi kalır mı?
 6. Ahmet 81 model olanı. Ben daha gelişmiş teknolojik model 84 olan hüseyin solmaz Yasin beyin nyos bilgi paylaşım başlığıın baltalamadan daha fazla soruların cevapları için bekleyelim
 7. dosya olarak bir video eklenmiş Alper bey . bende indirip dinledim. ben de o güvercin altlığını nerden aldığınızı merak ettim Yasin bey. arıyorum bulamıyorum Ankara da nerede var
 8. Hoşgeldiniz Ozan bey. Yeni başlayan birine göre akvaryumunuz gayet güzelmiş. İnşallah yeni akvaryumunuzda da aynı keyfi yaşarsınız. Benim değinmek istediğim bir nokta var. Damsel türleri agresif türlerdir. Diğer balıkları sıkıştırıp akvaryumdan atlamalarına sebep olabilirler. Şu anki akvaryum buna müsaade etmemiş olsa bile yeni gelecek tankın üstü açık olursa balık kaybedebilirsiniz bu sebepten. Onun için akvaryuma girecek türleri belirlerken dikkatli seçim yapın isterim. Hayırlı olsun.
 9. Hocam olmalı yapılmalı diye bir ifade kullanmışım ama benim düşüncem ve tecrübelerim bu şekilde. 27 çok yüksek değil. Siz yine 25.5 - 26 civarı tutabilirsiniz. Benim söylediğim seviyelere çekerseniz farklı canlılarda farklı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Soft lar 30 dereceleri görmediği sürece sıkıntı yaşamaz genel olarak. Size gelmeden önce bu şekilde bir sıkıntı yaşamış olabilir.
 10. Ricordealar mushroomların zor türleri. Malesef sıkıntı yaşadıkları zaman sebebini bulmak çok kolay olmuyor. benim ilk aklıma gelen ve bu mevsimde sıkıntıların başlıca kaynağı sıcaklık. sıcaklık dalgalanmasında lps soflarda küçülme, spslerde beyazlama olarak görünüyor. Ve bu sıkıntı kısa sürede kendini belli ediyor ama iyişeltirmek zaman alıyor. kimicanlı 2 aya kadar kendini topluyor kimisi 6 ayı buluyor. görseller üzerinde benim tahminim sıcaklık dalgalanması. sıcaklık 24-25 derece civarında sabit tutulmalı.
 11. paylaşım için teşekkürler atilla bey. Dalgayı nasıl veririm motoru nasıl konumlandırırım derdine deva gibi görünüyor
 12. iyi bir görsel yakalayabilirseniz ve yayınlayabilirseniz daha iyi olur hocam.
 13. ilana taksit yapılır diyordu halbuki. neyse konu farklı yere gitmesin. acele etmeyin illahaki yine alternatifler denk gelir.
 14. biri sıfırını baya uygun fiyata satıyordu. hatta taksit yapabilirim gibi birşey söylüyordu. ben ilan linkini atayım size. arkadaş ile bir görüşün isterseniz. kafanızdakiler netleşir biraz daha.
 15. Ben de Ersin beye katılıyorum. Ve buradan da tekrar ediyorum, madem üst seviye, öyleyse BK