Mert EKER

Üye
 • İçerik sayısı

  69
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  3

Topluluk Puanı

13 Good

Mert EKER Hakkında

 • Derece
  Üye

Profile Information

 • Ad Soyad Mert Eker
 • Şehir Ankara
 1. Cyanonun türleri var tabi, bence sizin akvaryumdaki bakteri dengesi bozulmuş. Acilen bakteri kültürü girin. Bakteri besini, mercan besini, aminoasit girmeyin. Bakteri dengesindeki bozukluk fossfat, nitrat dengesinin bozulmasına neden olabilir. Tavsiyem herhangi bir medya kullanmayın. Doğru kullanılmayan medya durumu daha da kötüleştirebilir. Medya bir taraftan istediğiniz maddeyi absorbe ederken diğer taraftan başka bir parametrenin dengesini bozabiliyor. Bakteri kültürü girdikten sonra zamana bırakın akvaryum dengeye oturacaktır. Elinizde dip solusyonu varsa üzerinde yosun olan mercanları dip yapın.
 2. Brown jelly ile cyano arasında kaldım. Bazı mercanlarda formsuzluk var. Kayaların üzerinde mi yoksa mercanların üzerinde mi daha çok? 4. resimdeki ortadaki bir mercan mı kaya mı?
 3. rengi nasıl, üzerinde baloncuklar oluşuyor mu, ışıkta yoğunlaşıyor mu?
 4. Magnezyum çökeliyor olabilir
 5. sump 80 lik yeterli olur sanırım, skimmer nac 7, kafa motorunda dc modellere bakmanızı öneririm. Aydınlatma için led modeller mevcut ama bence 6x39 giesman
 6. maşallah canlıların hepsi birbirinden güzel olmuş.
 7. Bazı tuzlarda nitrat oluyor, hazırladığınız yeni tuzlu suyu akvaryuma koymadan bir test yapın. 80 cm lik akvaryuma göre balık sayısı bana da fazla geldi.
 8. Nazar değmesin çok güzel.
 9. Köpüğün inceliğinden iyi çırptığı belli oluyor. Kaliteli bir makineye benziyor.
 10. Harika! Türkiyemizin güzellikleri maşallah!
 11. Atiler Bk lardan geri kalmaz. F/P olarak üst sınıf makineler.
 12. Brown jelly hastalığı olabbilir. Kahverengi bir oluşum var mı üzerlerinde.
 13. Canlı yükünüze bağlı ama almışken daha hacimlisini alın kafanız rahat olsun
 14. Giesmanın fişleri ayrı ayrı armatür olarak birinci sınıf Tunze 9001 pikolar için. Çok küçük bir cihaz. Sizin hacminiz için yertersiz olur.