Gokhanyucel

Mandarin Cifti :)

Bu konuda 22 ileti var

Hakan Aslankara nın tankından (

paramedichakan),

Erkeğin, 2 dişiyi telef ettikten sonra alıştırabildiğim manderinler aralarındaki ilişikiyi Hakan abinin tankında dahada ilerletmişe benziyor ...

:)

7 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

maşallah çok şirinler zaten,bide çift olunca bülent ablamızın dediği gibi fevkaladenin fevkinin fevkinde olmuş :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Spotted'lar kadar olmasa da çok şirinler. Sırf bunları besleyebilmek için podlu kaya arayacağım :)

spotted düşünüyorsanız bol flatworm, deniz yıldızı ve bristle worm lu kaya bulmanız da yeterli :) zira bendeki kısa zamanda hepsini tüketti ve sayesinde akvaryumda temizlikçi eleman kalmadı :) fosfat ara ara yükseliyor, sebebini dün itibariyle çözdüğümü sanıyorum : Spotted mandarin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

spotted düşünüyorsanız bol flatworm, deniz yıldızı ve bristle worm lu kaya bulmanız da yeterli :) zira bendeki kısa zamanda hepsini tüketti ve sayesinde akvaryumda temizlikçi eleman kalmadı :) fosfat ara ara yükseliyor, sebebini dün itibariyle çözdüğümü sanıyorum : Spotted mandarin :)

bilgi için teşekkürler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gokhanım iyiki önermişsin canlıları. Koca koca angellar tankta boy gosterirken mandarinler Angellar ı solluyor.Yapısık yapısık dolanıp, birbirini gormeden edemeyorlar. Boyle canlıların ciftlerini bulmak ,almak; lotodan para kazanmak gibi olsa gerek. Dostum senden mutlu çiftler haberini bekliyorum.

Tekrar tekrar teşekkur ederim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nedemek Hakan abi nazar degmesin...

Mandarinlerde çiftlemeye taktım buaralar uyumluları aynı tanka atıyorum ... bakalım yeni ciftler olacak inş :)

Spotted lar blue greenlere göre daha iştahlı yigorlar bide yanına sixline koydunuzmu tam temizlik oluyor kısa surede :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu hortlatıyorum. Maşallah harika bir çift.

Hakan bey merhaba.Mandarin leri bende çok seviyorum. Mandarinlerle ilgili önerebileceğiniz neler var. 1 tane mandarin aldım. Sizin mandarinin cinsinden.

Akvaryumun bütün camları pod dolu. o sebepten 3 aydır camları tam temizlemiyoum popülasyon artsın diye.

Bu canlının tam ihtiyac lisesi nelerdir. Gözlemlerinizi paylaşırmısınız.

Akvaryumda 1 çift palyaço 1 tane emerald cab var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Podlarla besleniyorlar bilindiği gibi ama dip yemine alıştıranlarda mevcut. Çok dolaştığı bölgelere yem atılırsa yeme alıştırma imkanı var.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pod konusunda problem olmayacak. Camlardaki podlarım :)

kibrit kutusu ebatında noriyi küçük taşa bağladım akvaryuma attım. Sabah baktım nori yoktu. Acaba yemişmidir.

post-349-0-83534500-1438596141_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Podlar ne yer bilemiyorum :)

Ama sürekli pod olması için en iyi yöntem refigium diyebilirim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanlış anlaşıldım. Mandarin Nori yosununu tütekirmi demek istemiştim?

Protein ağırlıklı beslenen bir canlı Mandarin'ler. Noriyi tercih etme ihtimali çok çok düşük diye düşünüyorum. Saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akvaryumda yeterli miktarda pod varsa dert etmeyin yem işini... Ben tank 15 günlükken ekledim. İlk canlılarımdandı. Düzenli podlarla besleniyor. Beslemek için uğraşmayın derim. 10 aydır maşallahı var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.