Gokhanyucel

Mandarin Cifti :)

22 posts in this topic

Hakan Aslankara nın tankından (

paramedichakan),

Erkeğin, 2 dişiyi telef ettikten sonra alıştırabildiğim manderinler aralarındaki ilişikiyi Hakan abinin tankında dahada ilerletmişe benziyor ...

:)

7 people like this

maşallah çok şirinler zaten,bide çift olunca bülent ablamızın dediği gibi fevkaladenin fevkinin fevkinde olmuş :D

Spotted'lar kadar olmasa da çok şirinler. Sırf bunları besleyebilmek için podlu kaya arayacağım :)

Spotted'lar kadar olmasa da çok şirinler. Sırf bunları besleyebilmek için podlu kaya arayacağım :)

spotted düşünüyorsanız bol flatworm, deniz yıldızı ve bristle worm lu kaya bulmanız da yeterli :) zira bendeki kısa zamanda hepsini tüketti ve sayesinde akvaryumda temizlikçi eleman kalmadı :) fosfat ara ara yükseliyor, sebebini dün itibariyle çözdüğümü sanıyorum : Spotted mandarin :)

spotted düşünüyorsanız bol flatworm, deniz yıldızı ve bristle worm lu kaya bulmanız da yeterli :) zira bendeki kısa zamanda hepsini tüketti ve sayesinde akvaryumda temizlikçi eleman kalmadı :) fosfat ara ara yükseliyor, sebebini dün itibariyle çözdüğümü sanıyorum : Spotted mandarin :)

bilgi için teşekkürler :)

Gokhanım iyiki önermişsin canlıları. Koca koca angellar tankta boy gosterirken mandarinler Angellar ı solluyor.Yapısık yapısık dolanıp, birbirini gormeden edemeyorlar. Boyle canlıların ciftlerini bulmak ,almak; lotodan para kazanmak gibi olsa gerek. Dostum senden mutlu çiftler haberini bekliyorum.

Tekrar tekrar teşekkur ederim.

1 person likes this

Nedemek Hakan abi nazar degmesin...

Mandarinlerde çiftlemeye taktım buaralar uyumluları aynı tanka atıyorum ... bakalım yeni ciftler olacak inş :)

Spotted lar blue greenlere göre daha iştahlı yigorlar bide yanına sixline koydunuzmu tam temizlik oluyor kısa surede :)

Konuyu hortlatıyorum. Maşallah harika bir çift.

Hakan bey merhaba.Mandarin leri bende çok seviyorum. Mandarinlerle ilgili önerebileceğiniz neler var. 1 tane mandarin aldım. Sizin mandarinin cinsinden.

Akvaryumun bütün camları pod dolu. o sebepten 3 aydır camları tam temizlemiyoum popülasyon artsın diye.

Bu canlının tam ihtiyac lisesi nelerdir. Gözlemlerinizi paylaşırmısınız.

Akvaryumda 1 çift palyaço 1 tane emerald cab var.

Podlarla besleniyorlar bilindiği gibi ama dip yemine alıştıranlarda mevcut. Çok dolaştığı bölgelere yem atılırsa yeme alıştırma imkanı var.

1 person likes this

Pod konusunda problem olmayacak. Camlardaki podlarım :)

kibrit kutusu ebatında noriyi küçük taşa bağladım akvaryuma attım. Sabah baktım nori yoktu. Acaba yemişmidir.

post-349-0-83534500-1438596141_thumb.jpg

Podlar ne yer bilemiyorum :)

Ama sürekli pod olması için en iyi yöntem refigium diyebilirim.

1 person likes this

Yanlış anlaşıldım. Mandarin Nori yosununu tütekirmi demek istemiştim?

Yanlış anlaşıldım. Mandarin Nori yosununu tütekirmi demek istemiştim?

Protein ağırlıklı beslenen bir canlı Mandarin'ler. Noriyi tercih etme ihtimali çok çok düşük diye düşünüyorum. Saygılar.

Akvaryumda yeterli miktarda pod varsa dert etmeyin yem işini... Ben tank 15 günlükken ekledim. İlk canlılarımdandı. Düzenli podlarla besleniyor. Beslemek için uğraşmayın derim. 10 aydır maşallahı var.