Sign in to follow this  
Followers 0
iceberg1

Mercanlarım Açmıyor Ne Yapmalıyım.

6 posts in this topic

Test sonuçlarım mg:1300 ca: 470 kh:9.9 nitrat:1 fosfat:0,1 nitrit:0 amonyak:0 ışık:1 ati aqua blue special 2 giessmann blue 1 ati blue 1 jbl 15.000 kelvin değerli deniz akvaryumu icin flo var 5x39 kullaniorum suan 6 saat yanıyorlar şuan biraz yosun sorunm vardı tankı temizledim bazı kayalar vardı dalgayı kesiyordular kaldırdım hepsini dalganın önünü açtım.1 lt mech ve seramik vardı hepsini çıkardım ps:bubble magus curve 7 kullaniyorum.elyaf ve bakteri kültürü kullanmıyorum.Mercan besini olarak yeni spectrum toz halinde olandan kullanıyorum (yosun sorunu yaparmı sizce bu) tank ölçülerim:100x40x60h.Flolar 4 ay civarı oldu armatür hopar.Floların ömrü bitmiş olabilirmi? Ne yapmalıyım sizce.

Hangi tur mercanlar acmiyor? Degerlerinizde sorun yok gibi,fosfat sorun olsada yosun problemi zaten bunu belirtiyor. Canlilarinizi rahatsiz eden pest olabilir balik olabilir, direkt dalga vuruyorda olabilir

Mercan besini girmeyi kesin, fosfatınız ve nitratınız fırlamıştır, kayaları oynattıysanız amonyağınızda artmış olabilir. Bence suya bikaçgün hiç dokunmayın. Balık varsa yemlemeyi azaltın.

Su değişimi yapıcam % 35 40 kadar İnşallah düzelir.Bilgiler için teşekkürler.