designer100

Diy Plate Kaya

Bu konuda 18 ileti var

Merhaba arkadaslar.Uzun suredır yapmayı dusundugum plate kayalarımı yapmaya başladım.

piyasada genellıkle kendı denızlerımızden çıkma kayalar mevcut.Form olarak üzerlerıne çok fazla canlı koymaya elverişli değil.Ayrıca bu kayalarla gelen ıstenmeyen canlılarda oldukça fazla.çalışmalarımda ince mercan kumu çimento ve kaya tuzu kullandım.Kuruyan kayaları su dolu bır köpük kutuda dinlendriyorum.Bu arada gözenekler açılıyor ve çimentodan kaynaklanan ph sıkıntılarınıda burada gidereceğim.Umarım beğenirsiniz.

1PkMyp.jpg

LP41aG.jpg

rLVZQN.jpg

7mbMkW.jpg

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuşlar ! Elinize sağlık.

Çimento akvaryum suyuna zarar vermez mi ?

teşekkürler arda.yurt dışında oldukça fazla kullanılıyor.you tube ta cok fazla örnek var.beyaz çimento ph tan başka bır zararı oldugunu duymadım.ph dalgalanmasına sebep vermemek için tatlı su tankında bekletmen gerekıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler arda.yurt dışında oldukça fazla kullanılıyor.you tube ta cok fazla örnek var.beyaz çimento ph tan başka bır zararı oldugunu duymadım.ph dalgalanmasına sebep vermemek için tatlı su tankında bekletmen gerekıyor.

Kolay bir yöntemmiş o zaman, yani kilolarca kayaya para haryacayağımıza bu şekilde istediğimiz uzunluk, kalınlık, herşeyini ayarlaşabiliriz..Bu işi bende bir araştırayım :)

Şekli elinizle mi verdip kuruttunuz ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biraz araştırma yaptım, çok güzel ve kolay gerçekten, istediğiniz şekli vermebiliyorsunuz, mağra yapabiliryorsunuz vs gerçekten çok güzel ! Tek bir sorunu var oda 60-90 gün kadar suda beklemesi gerkiyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kolay bir yöntemmiş o zaman, yani kilolarca kayaya para haryacayağımıza bu şekilde istediğimiz uzunluk, kalınlık, herşeyini ayarlaşabiliriz..Bu işi bende bir araştırayım :)

Şekli elinizle mi verdip kuruttunuz ?

şekli elimi hiç surmuyorum azıcık yukarıdan bırakıyorum.o kendı kendıne öbek öbek oluyo.doğal duruyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Plate kayalarla ılgılı çalışmalar devam edıyor.İstedigim basamak şeklınde bir dizilim.Böylelikle tüm canlılar ışık alabilecekler.

VpXOlv.jpg

nPmdAM.jpgvz8Gg4.jpg

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yüksekliğe dikkat :) güzel çalışma ;)

Yeni tank kapıda Hüseyin bey.Bunları o tanka hazırlıyorum :)Bu sefer yüksek bır tank gelıyor ;-D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ertan Abi güzel calısma olmus... Eline saglık 3 katlı plate i adresıme kargo yapıver lütfen :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zabıtayı aradım gelir bugün "kaçak kat çıkmışlar" dedim. Ya seni alırlar abi yada yanlış ihbardan beni :>_<:(Oo):(O):

En üstte bi kafeterya bölümü de eklersen tam olacak :-O):

:(x):

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ELLERİNİZE SAĞLIK GÜZEL GÖZÜKÜYOR. BUNU GÖRÜNCE AKLIMDA BİR SÜRÜ SORU BELİRDİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. 

çimentonun dej avantajını yaşadınız mı

mercanları açısından sıkıntı olur mu

bu kayaları çimenmto+mercan kırığı+ lav kırığı+ zeolit karıştırsak yüzey alanı bakımından daha iyi olur mu acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.