Sign in to follow this  
Followers 0
captein

Briyopsis?!

4 posts in this topic

Arkadaslar bu yosun turuyle basım belada . Nasıl kurtulabilirim noktasında yardımlara ihtiyacımvar. Kayaları cıkArtamam full sps olduğu için . Zaten spslerin ölü noktalarına yapışıyor ve orada büyüyor sonrada spsleri boğuyor . Dolabella yemiyor yemeye kalksada oraya yetişemiyor. Bi adet Yellow ve orange var ama yemiyorlar. Fosfatım yüksek nitrat sıfır fosfatı dusuremiyorum. Tankta yolmayın yazıyor ama yolmasam 2 günde sps leri bogar. Işıklarım biraz geçmişti yeni aldım şimdi değiştireceğim. Bide foxface dediler bi adet küçük foxface alıp onu deneyeceğim . Başka ne yapabilirim ?yardımcı olursanız sevinirim.

iPhone 5S 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kazı ve sifonlama tekniğini kullanın elinize kazımak için keskin bişey alın ve diğer elinizede hava hortumu hortum dar gelirse bi büyük boyları var bir elinizle yosunu hafifce kazıyın diğer elinizle yosunları hortuma cektirin bu arada akıntı motorlarını kapayın yosunlar akvaryumda savrulabilir

Kazıma imkanım fazlaca yok ancak yolabiliyorum oda ustekileri anca. Dağıtmama konusunda denerim dediğiniZi ama bu sekilde basa çıkamıyorum daha kesin bi yol bulmalıyım :(

iPhone 5S 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kesin bir yolu ne yazık ki yok. Yapabileceğiniz suyun magnezyum değerini arttırmak olabilir ki bu değer 1600-1700 aralığına çıkartmaktır çıkartırken dikkat edin conch larınız varsa ölebilirler. Buda kesin bir yöntem değildir fakat Kent Marin marka magnezyum katkısı bulursanız onunla mg yi yükseltin o zaman sonuç alabilirsiniz. Olmadı en basit ve kesin çözüm komple bulunduğu kayayı akvaryumdan çıkartın.

1 person likes this