gökhan ant.

Two Little Fishies C-Balance ?

Bu konuda 14 ileti var

ARKADAŞLAR HERKESE SELAM C- BALANCE KULLANAN VARMI ? VARSA EGER TECRUBELERİNİ VEYA ARTI VE EKSİ YÖNLERİNİ PAYLAŞIRLARSA SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar kullanmadım ama kullanan kısılerden edındıgım bılgıye gore değerlerı stabıl tutmada mukemmel bir ürün... Özellıkle sps tanklarında verımli...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökhan selam

C balance ı uzun suredir kullanıyorum .. Gerek sps tanklarında gerek soft tanklarda ....

C balance aslında incelendiğinde grotech abc nin birleştirilmiş hali formullerinde cok ufak değişiklikler var ...

Sps tanklarında ca reaktorune ek olarak kullanımı renklenme ve iskelet gelişiminde etkili oluyor ..

sps tanklarında balling yapan sistemlerde ek olarak kullanarak kh ve ca tuketiminde biraz da olsa tasarruf saglatıyor...

Lps ve soft tanklarda sistemin kh dengesi takip edilerek 2 katkı ile işi duzgun goturebilirsin...

En buyuk avantajı cok konsantre bir urun ....

Gökhan YÜCEL

Fishpoint Akvaryum

Su ürünleri Müh.

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gokhan abi yeni tankta kullanmaya baslayacagim bu urunu aciklaman iyi oldu tesekkurler bu urunle renklenme ve buyumenin cok guzel oldugunu duydum fakat ca reaktor kullanmiyorum ben balling yapiyorum bu durumda nasil bir yol izlemem lazim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sadece haftalık su değişimi ve C-balance ile sps tankının tüm iyonik denge ve element ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ek yapılacak herşey çok hassas testlere sahip olmayan hobiciler için kesinlikle zarar getirecektir.

biopellet ile de nutrienti dengeleyin başka hiçbirşeye gerek yok.

Büyük tankı olanlar tassaruf için ekstra kalsiyum reaktörü de kurabilir.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
sadece haftalık su değişimi ve C-balance ile sps tankının tüm iyonik denge ve element ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Ek yapılacak herşey çok hassas testlere sahip olmayan hobiciler için kesinlikle zarar getirecektir.

biopellet ile de nutrienti dengeleyin başka hiçbirşeye gerek yok.

Büyük tankı olanlar tassaruf için ekstra kalsiyum reaktörü de kurabilir.

ozgur bey bende soylediginiz gibi yapmayi dusunuyorum yeni tankimin olculeri 180*80*50 sadece c-balance ve all-in-one biopellet kullanmayi dusunuyorum birazda kz nin bazi katkilarini

siz onceden kznin katkilarini kullaniyordunuz heralde dimi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu yeniden aktif hale getireyim bu konuda kafamdaki soru işaretleri var önce anladığım kullanım şeklini yazacağım yanlışım varsa düzeltin lütfen.

1. olarak kh-ca-mg katkısı değil sadece sabit tutmaya yarıyor anladığım kadarı ile

2. olarak kh-ca-mg değerlerini ayarladıktan sonra katkıyı kullanıyoruz

3. olarak aynı anda iki sıvıyıda dozluyoruz

4. olarak mercanların su içindeki ca ve kh tüketimi yerine bu katkılarda eklediğimiz bileşikleri tüketmelerini sağlıyoruz değil mi ?

aklımdaki soru işaretleri

1. sadece bu katkı ile değerleri sabit tutmak mümkün değil mi yoksa ayrıca ca-mg-kh dozlamak mı lazım

2. olarak da illa aynı anda dozlamak şart mı 5 er dakikalık ara ile dozlamak olmazmı mesela jeboa dozaj pompası 5 er dakika ara ile dozluyor

3. olarak yeni kurulan akvaryum sıfır akvaryum yani değerleri tuz değerinde ve olması gereken değerde olduğundan direk bu katkıları dozlamak ve sürekli dozlamak mantıklı mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu yeniden aktif hale getireyim bu konuda kafamdaki soru işaretleri var önce anladığım kullanım şeklini yazacağım yanlışım varsa düzeltin lütfen.

1. olarak kh-ca-mg katkısı değil sadece sabit tutmaya yarıyor anladığım kadarı ile

4. olarak mercanların su içindeki ca ve kh tüketimi yerine bu katkılarda eklediğimiz bileşikleri tüketmelerini sağlıyoruz değil mi ?

1. sadece bu katkı ile değerleri sabit tutmak mümkün değil mi yoksa ayrıca ca-mg-kh dozlamak mı lazım

2. olarak da illa aynı anda dozlamak şart mı 5 er dakikalık ara ile dozlamak olmazmı mesela jeboa dozaj pompası 5 er dakika ara ile dozluyor

3. olarak yeni kurulan akvaryum sıfır akvaryum yani değerleri tuz değerinde ve olması gereken değerde olduğundan direk bu katkıları dozlamak ve sürekli dozlamak mantıklı mı ?

Aşağıdaki linkten yukarıda altı çizili kısımların cevabını buldum aynı anda dozlamaya gerek yokmus. jeboa nın dozaj pompası kullanmakta bir sakınca yok anlaşılan.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bu ürünü 3 ay kadar denedim . 200 lt tankta günlük her birinden 80'er ml dozluyordum en son. orada bıraktım

Ca ve MG yi dengede tuttuğu doğrudur hatta miktarı artırınca ca ve mg de yükselmeler olmuştu. Fakat Kh konusunda çok sıkıntı yaşadım. Kh ı hiçbir zaman sabit tutamadı. 10 olan kh ım 5 gün sonunda 5'e düşmüştü. Bunu defalarca kez farklı miktarlarda girerek denedim hepsinde sonuç aynıydı. c balance + kh girmeye başladım bende o şekilde de bir süre sonra mercanlarda keyifsizlik başladı. tüm testlere sahibim ve hiçbir değerde bir anormallik yoktu . Sonra brain türleri ölmeye başladı fakat acro ve millieporalar da bir o kadar çoştu. daha önce görmediğim şekilde büyümeye ve renklenmeye başladılar.

Ben tekrar kullanacağımı sanmıyorum ama bazı kişiler de oldukça iyi olduğunu söylüyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ben bu ürünü 3 ay kadar denedim . 200 lt tankta günlük her birinden 80'er ml dozluyordum en son. orada bıraktım

Ca ve MG yi dengede tuttuğu doğrudur hatta miktarı artırınca ca ve mg de yükselmeler olmuştu. Fakat Kh konusunda çok sıkıntı yaşadım. Kh ı hiçbir zaman sabit tutamadı. 10 olan kh ım 5 gün sonunda 5'e düşmüştü. Bunu defalarca kez farklı miktarlarda girerek denedim hepsinde sonuç aynıydı. c balance + kh girmeye başladım bende o şekilde de bir süre sonra mercanlarda keyifsizlik başladı. tüm testlere sahibim ve hiçbir değerde bir anormallik yoktu . Sonra brain türleri ölmeye başladı fakat acro ve millieporalar da bir o kadar çoştu. daha önce görmediğim şekilde büyümeye ve renklenmeye başladılar.

Ben tekrar kullanacağımı sanmıyorum ama bazı kişiler de oldukça iyi olduğunu söylüyorlar.

Canlı yükünüz nedir bilmiyorum, ancak 200 lt için 80 ml bana biraz cok geldi.. dozaşımı olabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gökhan selam

C balance ı uzun suredir kullanıyorum .. Gerek sps tanklarında gerek soft tanklarda ....

C balance aslında incelendiğinde grotech abc nin birleştirilmiş hali formullerinde cok ufak değişiklikler var ...

Sps tanklarında ca reaktorune ek olarak kullanımı renklenme ve iskelet gelişiminde etkili oluyor ..

sps tanklarında balling yapan sistemlerde ek olarak kullanarak kh ve ca tuketiminde biraz da olsa tasarruf saglatıyor...

Lps ve soft tanklarda sistemin kh dengesi takip edilerek 2 katkı ile işi duzgun goturebilirsin...

En buyuk avantajı cok konsantre bir urun ....

Gökhan YÜCEL

Fishpoint Akvaryum

Su ürünleri Müh.

Gokhan abi merhaba

Lps ve soft için 2 katkı lazım demişsin neler kullanmak gerekiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1) Hayı Kh ca ve mg katksıdır ama yapısı itibarı ile farklı bir üründür. (ek olarak önemli trace elementleride içerir)

2)evet bu değerleri doğal deniz suyu değerlerini getiriyorsunuz önce normal katkılar veya su değişimi ile ki ben tropic marin tuz ile getirmenizi öneririm su değişimi ile.

3) hayır kesinlikle aynı anda dozlamıyorsunuz bu nereden çıktı bilmiyorum aam uzun süredir bu geyik dolaşıyor etrafta ve insanların kafasını karıştırıyor. hiç kh ve ca aynı anda dozlanırmı :)

dozaj pompası yardımı ile örneğin günde 30 ml dozlamanız gerekiyorsa bunu 5-10 parça halince a ve b arasında en az 20 dk olacak şekilde bütün güne yayarak kullanmanızı tavsiye ederim ben bu şekilde başarı elde ettim ve 7 ay boyunca değerlerim hiç oynamadan hep stabil kaldı.

4) bu sorunun cevabı birinci şıkda var zaten

1)sadece bu katkı ile değerleriniz eksiksiz sabit kalır doğru kullanım ile yalnız yinede kh ,ca ve mg den azar miktardada olsa elinizin altında herzaman bulunmalı ca reaktörü kullanımında bile bizim göremediğimiz nedenlerden değerler şaşabiliyor.

2) yukarıdaki 3. cevapda açıkladım

3) yeni tankda su değerleri deniz ile aynı olamaz hiçbirşey olmasa ya kayalar ca salgılar yada kh emerler yani değerler bir miktar oynar bu nedenle çok azda olsa bir biktarla alıştırma turlarına başlamak mantıklı olur.

Not :

Bu katkıyı kullanmaya başlarken iyi hesap yapmak gerekir bu katkının özelliği fazla dozlanan ürünün çökelmesi ile dengenin korunmasıdır siz bastıkça 2 katkıyıda o çöker ama değerler zıplamaz.

+ asla ab ve b den farklı miktarlarda dozlama yapmayın bu katkının mantığına aykırı bir durum sonra değerleriniz sürekli oynama eğilimine girer.

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler cevabınız için ürünün stoklarda olmaması sebebi ile tropik marin bir calsiyum set kullanmaya basladım çok güzel açıklamışsınız kullanacaklara gercekten yararlı olur

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.