es2ci

Bir Umuttur Yaşamak ... 140*70*55

96 posts in this topic

Timur bey

akvaryumda canlılar çok sağlıklı duruyor maşallah

akvaryumun sağ tarafında biraz daha kaya olsa yukarı doğru daha şık duracağı düşüncesindeyim. sanırım pek yer olmadığı için birçok canlı önde kum üzerinde duruyor.

eğer sağ taraftaki kayayı yükseltip canlıları oraya alırsanız hem ışığa yaklaştırır hemde daha şık görüntü alırsınız. nacizane fikrim.

Mert TEZ

092293d9dc0996f716c01c31f81cce9e.jpg

Aslında kayalar yapışık bir vaziyete bekliyor mert ama benim tembel bir arkadaşım var bir türlü gelipte bu kayaları yerleştiremedik... Isim verip kendini ifşa etmek istemiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

0 fosfatla 0 nitrat aio katkısı ile elde edildi cihan abinin ürünlerinden başka bir şey girmiyor tanka

092293d9dc0996f716c01c31f81cce9e.jpg

Aslında kayalar yapışık bir vaziyete bekliyor mert ama benim tembel bir arkadaşım var bir türlü gelipte bu kayaları yerleştiremedik... Isim verip kendini ifşa etmek istemiyorum.

şahane olmuş

Maşallah diyelim önce.

Süper olmuş dostum.Chalice için naçizane tavsiyem yer değişikliği ve besleme olacaktır.Az ışık ve dalga alan bir yere konumlandırıp hedef besleme yaparak canlı performansının artacağı düşüncesindeyim.

Tam 12 saat elektirikler kesildi çok şükkür bir kaybım yok. Chalic aşaya alındı dondurulmuş balık yumurtası çözüp suyunu üstüne püskürtsem kâfi gelirmi yoksa ila bir mercan besinimi bulmalıyım.

7909668ec12d17434103cf3e2a9a34d1.jpg

Toygar bey elimize sağlık sanırım kaya çok güzel durdu yeni giren bir kac canlı var en kısa zamanda bir video ve canlı listesi ile Güncelleme yapıcam arkadaşlar umarım bir aksilik olmaz...

3 people like this

Bir pet şişe yardımı ile üstünü kapatıp oradan besin almasını daha kolay hale getirebilirsin.

Bu arada yeni dizayn güzel olmuş linize sağlık ve büyük geçmiş olsun.

47af1fd799ed0525b486d769797815fe.jpg

Genel foto nasipse yarında video paylaşırım artık.

3 people like this

Hayır çok şükkür her hangi bir sorun çıkmıyor . 3 adete yelow var gül gibi geçinip gidiyorlar çok şükkür...

Bu arada içerde olan canlılar 3 yellow tang 3 purple tang 1 vlamingi tang 1 Cole tang 1 foxface 1 sailfin tang 2 black percula 2 normal percula 1 snowflake percula 5 chromis 2 kum goby 1 limon goby 1 bleny 1 yellow wrasse 1 six line wrasse 4 doktor karides 2 peppermint 2 fire shrimp 3 kum Yıldızı 1 yerli 1 ithal hıyar. Bukadar canlıya nitrat ve fosfat yok arkadaşlar günde 6 kez kuru yem 1 kerede 4 tane dondurulmuş balık yumurtası çözüp veriyorum

1 person likes this

Maşallah :) Yazınızın başında bubble magus curve 9 ps kullandığınızı yazmışsınız.Nitrat testi yaptınız mı?Durum nedir?

İyi kavga çıkmıyor...

Çok şükkür çıkmıyor ama bir çok canlı aynı anda geldi sayılır yener bey...

Maşallah :) Yazınızın başında bubble magus curve 9 ps kullandığınızı yazmışsınız.Nitrat testi yaptınız mı?Durum nedir?

Her hafta düzenli tüm testlerimi yapıyorum

Nitrat" 0

Fosfat"0

Kh"10-11

Calsium"480-500

Magnesıum"1380-1400

Yeni eve yeni tank siparişi verilmiştir. 160*90*50 ...

8*54 t5 var şu anda Apg Bülent'in yaptığı

140 cm akvaryumda karanlık bölge yok gibi o nedenle sordum.

Bende yeni akvaryumumu 140 uzunlukda düşünüyorum belki elimdeki 8x54 ü kullanabilirm .

Bu istikrarsızlık neden?

İki de bir tank boyutu değiştirmekle ne kazanırsınız?

Ev değişikliği sebebi ile tank değiştiriliyor yoksa tankımdan gayet memnundum . Gene yener bey yapıcagı icin tankı gene memnun kalacağıma eminim . Yaklaşık 2 senedir aynı tankı kullanıyordum bu arada gayet yakından takip eden evime gelip giden arkadaşlarımda gayet iyi bilir istikrarım gayet yerindedir. Siz kendiniz nekadar istikrarlısınız acaba...

Hayırlı olsun.

bende ev taşıyorum mevcut akvaryumu taşımaktansa yeni bir tane yaptırıp ona nakil yapmak çok daha mantıklı oluyor.

Yalnız nakil planlamasına çok dikkat etmek lazım .Eğer kayalarda taşınacaksa KZ nin 14 günde döngü oturtma planı gayet güzel veya fritz 9 ile yapılan kurulumda baya hızlı oluyor.

Benim Kaya'lar iki ada halinde bütün ve üstüne mercanlarda yapışık . Muhtemelen herzamanki kurulum yolum olan eski üsülü yapıcagım 5 ci kurulumum falan olucak kazasız belasız atlatırım umarım . Sizede hayırlısı olsun Onur bey...