dengiztolga

Soğutma Hakkinda

Bu konuda 8 ileti var

Arkadaşlar merhaba,

4'lü fan ile 450 Litre akvaryum soğutma imkanımız var mı? buharlaşma olacağını biliyorum. Aslında resun cl 650 soğutucum var ama evde çok ses ve ısı yaptığı için kullanamıyorum.. dereceğe aralıgım 27-30 derece.. önerilerinizi bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

450 litre de fan kullanımı çok olumlu sonuçlar alınmaz diye tahmin ediyorum ... 200 litrede bile 1-2 derece zor düşürüyordu benim ....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

500 Litre net su hacimli akvaryumumda sanayi tipi bir fan kullanıyorum. Sağlıklı olmayacağını söyleyebilirim. Muhtemelen bütün gün çalışacak ama ısının yükselmesine engel olmayacaktır. Bir iki gün önce 27 derecede devreye giren fan ısının 28.1 e çıkmasını engelleyemedi ve ısı ancak 22:00 saatlerinde 27 nin altına düştü. Bu sürede akvaryumun içine RO dan çıkmış suyla dondurulmuş buz bile koymak durumunda kaldım. Üstelik havaların henüz ısındığını da sanmıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akvaryumun yakinlarinda balkon varmi? Eski evimde sumpi balkona cikartmistim cok iyidi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim tahminimde yetersiz gelir hazır sistem alırsanız,daha büyük fanlardan alırsanız bir nebze olsun işe yarar fakat havalar yeni ısınıyor ileride nasıl olur bilmiyorum,2 adet bilgisayar fanı deniyor 220 ile çalışan aldım digital termostat bağladım 26 da çalışıp 24 te duruyor şimdilik iyi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İlginize tşk ederim arkadaşlar. Bugün sipariş ettiğim 4'lü fan yarın kısmet olursa elime geçicek. sonuçları sızınle paylaşacağım. aksi taktirde mercan beslemek hayal gibi gözüküyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

180 litre de jbl termostat ile tek fanla soğutuyorum kendi tankımı. Akvaryumun bulunduğu oda aşırı sıcak yine de tek fan işimi görüyor şimdilik. 30 dereceden 25 e rahat düşürüyor. Fakat fanlar suyu çok ciddi azaltıyor tuzluluğa dikkat edin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkdaşlar 3 lü fan 25.5 e sabit tuttu. Çok memnunum ancak inanılmaz buharlaşma var 24 satte 6-8 litre su kahbı var. Su tamamlama ünitesi şart.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.