Yener YILMAZ

Takashi Amano

23 posts in this topic

Pek çoğumuza akvaryumu sevdiren tarzı ile kendine hayran bırakan büyük usta Takashı AMANO vefat etmiş. Allah taksiratını affetsin.

Saygı ile .....

4 people like this

Kişiye dünyaya ve insanlara kazandırdıkları ile bakmak lazım diye düşünüyorum. Diğer konuları tartışmak bizim forumumuza uygun değil gibi geliyor bana.

1 person likes this

Herkez farklı düşünce yapısına sahip olabilir benim asıl anlatmak istediğim konu dinden herkezin ne kadar uzaklaştığı dünyada o kadar müslüman ölürken 1 tane kişinin sesini duyuramadığı duyursa bile tesir etmediği israil o kadar müslümanı bombalarken plajdaki masum daha 7 8 yasindaki cocuklari bombalayarak oldurmesini sindiremiyorum.Amerikanin petrol icin irakta suriyede afganistanda ve daha bir cok orta dogu ulkesini nasil kana cevirdigini gormuyormuyuz.Afrikadaki yasiyan o kadar insanin acliktan öldüğünü gormuyormuyuz.Bizim içimizdeki olay terör olayı bizim icimizi paramparca ediyor hergun şehit haberleri geliyor bu kadar bunlarla ilgili kac kisi forumda birşey paylasti.Şimdi ben gidicem bu kadar zulüm varken Takashi Amano huzur icinde yatsin diycem hicte icim el vermiyor bole birseyi solemeye.Ben şehitlerimizin,alimlerimizin,Allah dostlarımızın,bu ülkeye hizmet etmiş,bayrağına hizmet etmiş,ailesi vatanı milleti icin hic gozunu kirpmadan canini veren şehitlerimiz icin paylasim olmasini isterdim.İnsanlar duyarsizlasti herkez evine cekildi dunyadaki olup bitenleri goruyor hicbir sey yapamiyor.Televizyonda bir suru dizi var kac tanesi insanin faydasina o kadar film var kac tanesi insanlarin faydasina doguda ulkemiz ne hallerde dusmanlar yakamizi birakmiyor.Benim asil bahsetmek istedigim neden bu kadar duyarsiziz simdi takashi amanonun olumune uzulme vaktimi.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayram bey ALLAH aşkına islami en az sizin kadar neyin günah neyin mübah neyin mekrüh olduğunu bilecek kadar, ne insani inkara sürükler ne kafir yapar bilecek kadar şükür ilmimiz var. Lakin bu kadar siz neyi nerede paylaşacağinizi nerede yazacağınızı bilememişsiniz. Çok arzu ediyorsanız buyurun bana gelin sabaha kadar Ayet, tefsir, hadis tartışalım,

Einimki burada ki pek çok üyemiz ben dahil en az sizin kadar İslamiyeti biliyoruz.

Burada bunu yapmanızın gereksiz ve maksatlı olduğunu düşünmeye başlıyorum.

1 person likes this

yener ,,,,,

konu çok uzadı ,,,,,,derhal forum yönetimi olarak müdahale ediniz,,,silin yukarda gereksiz yazılanları,,sadece konu başlığı kalsın,,,burası akvaryum forumu,,,takashi nin kurduğu tankları değil neleri konuşuyoruzzz........

1 person likes this

Adnan abi bizim bir yanlışımız varmı, ne yapalım yanı satış ilanları hariç kimsenin neredeyse güncel olmadığı forumda bütün dünyada haber olan saygı duyulan bir ustayı "yad" edemedik niye, bunu zaten hepimiz gördük.

Herkes bilgisi dahilinde yazıyor bilmeyende kes kopyala yapıştır yapıyor,çok yazık nelerle uğraşıyoruz. Demekki memlekette cazasız caydırıcı olmadan adabıyla tartışma yapılamıyor yazık,

2 people like this

Gereksiz yazilanlar dediginiz Ayet ve hadis size gereksiz gelir zaten bole seyler.Gidin takashinin yok adisonun ölümüne uzule durun ateşi goruncede dersiniz bunlari.

Bayram bey saygısızlık yapıyorsunuz yeri olmayan bir yerde olmaması gereken konuları tartısmaya açıyorsunuz, sizin yüzünüzden insanlar yanlış anlaşılıyor. bunun nedeni konu ile alakalı yazı yazmamanız insanları yargılamanız ALLAH'tan başka kimsenin yargılama hakkı yoktur. Lütfen dikkat edin.

Bu forumda ne bizden öce sevgili arkadaşım, dostum Selim nede biz nede diğer yöneticiler asla DİNİME DİYANETİME VE BAŞKA İNANÇLARA HAKERET EDEMEZ ETTİRMEYİZ ÇOĞUMUZDA ETMEZ. BU BÖYLE BİLİNE .

Açıkça ifade edeyim bu yazıları foruma zarar vermek amacıyla kasten ve planlı bi şekilde yazdığınız intıbası var bende. Eğer gerçek bir kişi iseniz buyurun özelden attığım mesaja cevap veriniz yada burada kendinizi gösteriniz aksi halde sizi sahte bir üyelik olarak kabul edeceğim

1 person likes this

Doğruları konuşuyorum ben beni isterse bu forumda kimse sevmesin ben yine hakkı söylerim ayete hadise gereksiz diyen birisi oluyor iki kelam etmeyip hala bana karşı çıkıyorsunuz.Bu foruma zarar gelse benim elime ne gecicekki neden bole bise yapiyim dusuncemi savunuyorum fakat forumda dusuncelerime destekte bulunucak kimse cikmiyor.Ben takashi amanonun butun videolarini seyrettim kendisini bende cok takdir ediyordum.Sildiginiz yazimda neden tepki gosterdigimi aciklamistim.Daha fazlada bu konuyla ilgili aciklama yapmiycam bir suru islerim var herkeze hayirli isler.

Bayram bey bakın tane tane size bı daha anlatayım AMANO usta;

İçkimi içti,

Kul hakkımı yedi

Yalanmı söyledi

Üç kağıtmı yaptı

Küfürmü etti

başka günahlarmı işledi bu onun problemi eğer genel bir ahlaksızlığı yok ise bu onu bağlar bizi değil. Sizin nasıl bir düşünceniz var. Adam ölmüş gitmiş olay bu biz yaptığı güzel akvaryumları beğendik elindeki içki kadehini değil.

Ayrıca madem toplumsal olaylarla bukadar alakalısınız buyrun siz "alanlara" inin bizide haberdar edin

Buraya size ait tankınızın, sisteminin resmini koyunda hobi ile ne kadar alakalısınız görelim

"Cahil ile sohbet etmek zor olur,Kulağı sağırdır, gözü kör olur.

Her sözünde kavga niza var olur,Cahiller, dikenli çalı sayılır.”

Âşık Veysel Şatıroğlu

Konu uzamasin dedikçe laf atiyorsunuz.Ben susmuştum siz devam ediyorsunuz.

Evet çok güzel Elhamdülillah.

Bayram bey porfiliniz de kullandığınız kullanıcı adınız ( iceberg1 ) sizin gibi dini bütün müslüman birisi için tezat.

Keşke Türkçe yada arapça isimlerden birini kullansaydınız.

3 people like this

Selim bey arkadaşım ve bütün üye arkadaşlar eğer benim gözünüzde zerre değeri var ise böyle sahte Üyelikler ile yazanlar a artık cevap vermeyin bende vermeyeceğim. Taki gerçekte varlıklarını ispatlayan kadar

2 people like this