Marisk

Anemon Ne Önerirsiniz?

Bu konuda 21 ileti var

Merhaba,

Boyu hs60 akvaryumda 3 çift palyaço beslemek istiyorum, belki 1 2 gobi olablir ve tabikide temizlikçi karides.

Sorum şu: akvaryum power led monteli, palyaçolar için hangi Anemonu eklemelyim?

az araştırdım , carpet anemonlar yükşek ışık istiyor galiba ve bakıı uzman yaziyordu.

benim istediğim anemon basit bişey olsun varsa öyle bişey tabi :)

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

iyide o tarz canlıları rahatsız edip genelde açmalarını engellerler. doğru dürüst beslenemeyen canlının sık sık öldüğünü görmüşüz ve duymuşuzdur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O da bir risk Kerem Bey haklısınız ama hangi riski tercih edersiniz? Bütün sistemin çökme riski mi yoksa elle besleme yoluyla bir mercanın ölüp ölmeyeceği riski mi. LPS ler de nokta besleme yapılabiliyor. Ayrıca payloçalar da onlara besin taşıyor. Tercih meselesi tabi. Neredeyse akvaryumların %90 nında anemon vardır ve mutludur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bazı balık ve anemonlar çok karaktersiz çıkıyor Kerem Bey:) Ama dediğim gibi size hak veriyorum. Hemen hemen her akvaryumda varlar ve sistemi çökertme başarısı gösteren anemonlar bir azınlık. Bir elin parmağı kadarlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anemon neden gezer ?

ya akıntı ya ışık azdır. Bu yüzden beslenmiyordur

akıntı ve ışık yeterli olursa carpet de beslenir. Goby ve karides hatrına carpet demedim :)

Bu hobiyi yapmamız başlı başına risk zaten. Polip yiyen blue tang gelmişti arkadaşa :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cevaplar için Teşekkürler , sonuç olarak Bubble Anemon ve hairy mushroom mu ekliyim yani? Mercan eklemek istemiyorum acikcasi , eskiden torch coral vardi bende bakamadim öldü malesef. Bubble anemon gobilere zarar verirmi?

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanlış anlamayın lütfen de anemon bakımı torch tan kırk kat daha zor. torç öldüğünde kendine zarar verir. anemon öldüğünde sistemi çökertir.

anemon beslerken su değerlerine çok dikkat etmeni lazım . kh oynamalarına karşı çok hassas. ışık akıntın yeterli olmalı ve ısı çok artmamalı. bulunduğun şehirde sıcaklık çok fazla. Anemon olayını bir kez daha düşün bence.

Bubble anemon diğer anemonlar gibi agresif değil. benim karidesler anemonun ağzından yem çalıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet iskenderunda sicaklık 45 dereceye kadar çıkıyor ve nem oranıda oldukça yüksek, suyu soguk tutmak imkansiz gibi bisey , mutlaka ısınıyor su bikac derece. Anemondan uzak durim ozaman abi , mushroom cesitleri ile donatsam yeterli olur heralde ? Hairy mushroom ve diger cesitleri?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mushroamlar daha dayanıklı. ama sıcak havalarıda göz önünde bulundurarak fan temin etmende fayda var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi vallahi şimdi fikir sahibi oldum teşekkürler , son olarak palyacolar mushroomları host olarak kabul edermi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Palyaçolar enteresan canlılar. Kesin bir şey söylemek zor. Ede bilirlerde etmeye bilirlerde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ithalattan gelen palyaçolar pek seçici olmuyorlar. Benim mavi hairy mushroomlarıma şu anda giriyorlar, sürtünüyorlar. Yerli üretimler simbiyotik yaşantıya yabancı. Palyaçoların ithal olmasına dikkat et.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladım , şansımı denerim artık bende abi yapcak bişey yok :) etmesselerde canlarî sağolsun :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.