şeref24

Eş Olan Cardinalarım Yavrulmak Üzere Cok Güzel Bi Duygu

Bu konuda 8 ileti var

Tüm resif ailesine selamlar

Tankımda bulunun 2 adet cardinal eş tutmuşlar yaklaşık erkek 10 gündür hiç bişey yemiyor ve dikkatimi cekti yaptığım araştırmalara göre eş tutup çiftleşme gercekleşmişme yumurtaları erkek olan bakıyormuş. Dikkatli bi şekilde yem yemeyenin azına doğru baktım ve sürekli azının içinde sanki sakız ciğner gibi dönderim yapıyor....

cardinalar hakkında cok bilgim yok ne yapmam gerekir bilgisi olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim selamlar ŞEREF BAYAZIT

aDNQ44.jpg

95rZ8N.jpg

4kVy2A.jpg

YlEZP2.jpg

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Önce erkek ağzında yumurta taşıyor mu gerçekten bunu anlayın. Gündüz bir süre izlerseniz görebilirsiniz. Ardından erkeğin yumurtaları ne zaman ağzına aldığını tespit etmeye çalışın. 20-30 gün arasında süre tamamlanıyor ve erkek herhangi aksi bir durum olmadıkça olgunlaşmış yavruları ağzından çıkarıyor. Bunun net bir süresi yok. Kiminde 20. gün kiminde 30. gün. Siz kendi çiftiniz için bir kaç batım ardından bu süreyi öğrenirsiniz. Erkeği yavrular uygun boyuta gelmedikçe akvaryumdan ayırmaya çalışmayın. Bunu yapmaya çalışırsanız muhtemelen yumurtaları kusacaktır. Büyük tül yavruluklar var. Bir tane alıp Sump a az sirkülasyon olan bir yer yerleştirin ve hazır olsun. Param var derseniz JBL Artemia seti ve iyi bir marka Artemia yumurtası alın. Dilerseniz DIY projeleri inceleyin. Basit bir düzenektir. Nasıl Artemia çıkaracağınızı öğrenin buna yavrular babanın ağzından çıktığında ilk bir kaç hafta ihtiyacınız olacak. Erkek bir nedenle yumurtaları kusar yutar yada yerse yada normal koşullarda yavruları çıkarırsa dişiden hemen ayırın ve bir hafta boyunca iyice besleyip dişinin yanına yeniden koyun. Muhtemelen 1-2 gün içinde dişi yeniden yumurtlayacaktır.

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cok teşekkür ederim toygar bey ilginize gerekli tepbirleri almaya calışıyorum inşallah bi aksilik olmassa erkeğin azında yavruları görene kadar el vurmayacağım yavruluk alındı tül olandan büyük boy sampta yerim müsait tatlı su hobisinden cok yavru aldım ancak tuzlusu da ilk defa başıma böyle bi iş geldi ve cok mutlu oldum büyük bi heycan yaşattı bana inş bi aksilik cıkmaz selamlar Şeref BAYAZIT

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Doğal yollardan büyütmek isterseniz uzun kollu kestaneler de yavrulara ev sahipliği yapıyor. Yoksa tankınız da bir tane edinip durumu doğal sürece bırakabilirsiniz. Tabi ki sirkülasyonu azaltmanız da gerekecek. Sps niz yoksa ve tank da etçil başka balığınız yoksa sıkıntı olmuyor. Artemia şart ama...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim nebi bey ancak ben tatilde iken denk geldi yavruları cıkartmış azından malesef bende ellemedim öyle kaldı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.