trkz89

Bakteri Patlattım

Bu konuda 6 ileti var

Selamlar kurulum sürecince 30 adet biodigest i akvaryuma 1 ay içinde atınca bu hafta içi bulanıklık problemi yaşamaya başladım ps yi sulu toplatıyorum ama yine de bulanıklıktan 3-4 gündür kurtulamadım.

Elimde biopellet reaktörü var sizce faliyete geçireyim mi yoksa ters mi teper?

Elimde medya reaktörü var aktif karbon ile devreye geçireyim mi yoksa bu da mı ters teper?

Uv alayım dedim ama uv konusunda bir fikrim yok 300 litrelik akvaryuma kaç watt lık gerekir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Amonyagi olcun. Karbon baglayin. Bio pellet hic bir ise yaramaz. Amonyak tutucu gereke bilir

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kürşat bey sizin akvaryumda yük yoktu biodigestin 1 ampulu 1000 Lt için biraz fazla olmuş ps çok sulu toplamalı ,su değişimi ve karbon öneririm biopellet veya başka bir karbon kaynağı kesinlikle kullanılmamalı .

UV bu bakteri patlamasının çözüm sürecini hızlandırırdı ama gereksiz bir yatırım olur. Acil bir amonyak testi edinmekde mantıklı bir yatırım olur.

istanbul anadolu yakasındaysanız ben amonyak testimi verebilirim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Karbon kullanmaya başladım canlıların hiç birinde bir sorun yok mercanları gayet sağlıklı görünüyorlar o yuzden amonyak artışı şu an için tehlikeli seviyede değil diye düşünüyorum su değişimi ve karbon reaktörü umarım sorunu ortadan kaldırır teşekkürler teklifiniz için

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.