leherisson

Clarki Siyah Benek

Bu konuda 16 ileti var

Yemi değiştirin. Tek tip yemlemeden oluyor. Sürekli protein ağırlıklı veyahut bitkisel yemle beslenmeden

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar ;

Palyaçolarda görülen siyah benekler genellikle host edindikleri canlılardan kaynaklanır.Sadece siyah benek gibi gözükmeyebilir nokta halinde gözükebileceği gibi vücudun değişik bölgelerinde renk açılmaları olarak da gözükebilir.

Doğada direk anemonları host edinirler fakat akvaryumlarda anemon dahi olsa tam koşullar sağlanamadığından başka bir mercanı host edinmeye çalışabilir .

Oluşan bu siyah noktalar palyaço balıkları için zararlı değildir fakat balık acı duymaktadır bunuda göz ardı etmemek gerekir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Merhabalar ;

Palyaçolarda görülen siyah benekler genellikle host edindikleri canlılardan kaynaklanır.Sadece siyah benek gibi gözükmeyebilir nokta halinde gözükebileceği gibi vücudun değişik bölgelerinde renk açılmaları olarak da gözükebilir.

Doğada direk anemonları host edinirler fakat akvaryumlarda anemon dahi olsa tam koşullar sağlanamadığından başka bir mercanı host edinmeye çalışabilir .

Oluşan bu siyah noktalar palyaço balıkları için zararlı değildir fakat balık acı duymaktadır bunuda göz ardı etmemek gerekir

Doğru tespit.

Forever Powder Blue

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhaba tekrar kızarıklık yok , hiç birşeyi host edinmedi eskiden BTA vardı ama yeni akvaryum kurulumunda pek ilgilenemedim ölmüş , sanırım tek tip beslenmekten oluyor verdiğim yemlerden sadece birini yiyor diğerlerine tenezzül etmiyor, artemia çıkartmaya başlayım tekrardan , keyfi çok yerinde canlının sadece benek var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yanlış ve tek tip yemlemeden olabiliyor. siyah benekte kabarma olur bu arada.

dondurulmuş yemi. çok iyi bildiğiniz güvenilir yerlerden alın. bazı şerefsizler elektirk parası gitmesin diye akşam dondurucuyu kapatıyorlar. sabah açıyorlar. donup tekrar çözülen yemdede bakteri ürüyor. iki tane yıllanmış balığımı bu yüzden kaybettim

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bigilendirme için teşekkür ederim . İnternette bir süre inceledim tek düze beslenmekten de vücut tepki verebiliyormuş bu şekilde.

Donmuş yem içinde maalesef bir kerede benim başıma geldi :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yanlış ve tek tip yemlemeden olabiliyor. siyah benekte kabarma olur bu arada.

dondurulmuş yemi. çok iyi bildiğiniz güvenilir yerlerden alın. bazı şerefsizler elektirk parası gitmesin diye akşam dondurucuyu kapatıyorlar. sabah açıyorlar. donup tekrar çözülen yemdede bakteri ürüyor. iki tane yıllanmış balığımı bu yüzden kaybettim

Geçerli doğru tespit

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hangi yemi kullanıyorsunuz .

Yanlış diyemem ama yemden olduğunu daha önce hiç görmedim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hikara marine S kullanıyorum , bunu yiyor diğer verdiğim pul yeme , dondurulmus karides yumurtası ve krili yemiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.