Sign in to follow this  
Followers 0
adsorbonac

Yeni Kurulum Nano Resif 2. Aşama Görüşleriniz

4 posts in this topic

Akvaryumu kuralı 2 hafta oldu. 2 cam tüpte hızlı başlangıç bakterilerini ekledim. Ölçüleri 45x30x30, bubble magic askı ps, askı filtre, ısıtıcı, red sea hydrometre, dalga motoru olarak ufak bi içfiltrenin kafa motorunu kullanıyorum, reflowers kum ve tuz ekledim + canlı kaya var. Canlı olarak 2 adet palyaço ve 1 adet temizlikçi karides ekledim. Işıklandırmayı dıy olarak 5060 mavi şerit ledler ile aleminyum profil üzerine kendim yaptım. Işıklandırma çok mu oldu acaba diye düşünüyorum akvaryuma bakarken gözlerim kamaşıyor ışık dan. Buna ek olarak akvaryuma bubble anemon eklemek istiyorum acaba uygun mudur? Yada palyaçolar için alternatifleri nelerdir. İsimlerini tam olarak yazabilir iseniz çok makbule geçer. Deniz akvaryumunda yeni ulduğum için kısaltmaları anlayamıyorum. Görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Teşekkürler.

r85gzm.jpg

6qaZdl.jpg

MgV6Ok.jpg

9qa4VQ.jpg

82agQQ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merhabalar,

öncelikle hayırlı olsun, kaya dizaynı ve akvaryum şık görünüyor. Işık sadece mavi led mi? Beyaz led de eklemeniz gerekecek ama mümkünse mavi ve beyazların ayrı kontrol edilmesi gerekecek. çünkü beyazı günde 8 saatten fazla yakmamak gerekecek.

Bubble anemon için acele etmeyin. Diğer anemonlara ziyade bubble anemon daha iyi olacaktır. Yerinide severse çok gezmez zaten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beyaz led de ekli ama ayırmadım şuan. Ama ayırmak dert değil, görüntü açısından benimde aklımda böyle bir şey vardı. Mavinin kaç saat yanması gerekiyor? Şuan mercan olmadığı için aydınlatmayı çok fazla kullanmıyorum. Sizce anemon için ne kadar beklemeliyim? Sizde bilirsiniz bu hobi de olanlar genelde acelecidir :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.