Onurs

Alg Kontrolünde Molly Balıklarının Kullanılması

Bu konuda 15 ileti var

Bugün rastladım bu videoya çok enteresan geldi bana .

ALG kontrolü için tatlısu delta balıkları olan molly lerin kullanılması ile ilgili düşüncelerinizi alalım arkadaşlar benim deneyesim geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende 3 tane vardı, black moly, tuzlu suya yaklaşık 12 saatte alıştırarak eklemiştim, alg kontrolü pek işe yaramadı, elemanlar sürekli birbirlerinin kuyruklarını yiyorlardı, sanırım tuzlu suda agresifleşmiş olabilirler. en zayıfı bir süre sonra öldü, diğer ortanca büyüğün baskısından yem vs yiyemedi açlıktan öldü, büyük olanında mini carpet anemon kapmış halde gördüm yaklaşık 1-2 ay sonra, yakın zamanda nano da 2 skunk clownfish ve 3 moly olarak bakmayı denemiştim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aci su baliklari diye aratirsan hepsi cikar, argus, mono, puffer, bir kac cesit muren, deneyen varmi bilmiyorum ama en ilginci okcu baligi muhtemel oda uygundur aci su olduguna gore

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Refugiuma siyah beyaz sarı vs. renklerde 10 tane moli eklemiştim, Çok farklı geldi gözüme, deniz akvaryumunda molly de başka oluyormuş dedim :)

Refugiumda başka balık yoktu 2 ayda 30 a yakın yavru verdiler, Daha sonra kardinaller yavruladı, Refugiuma ekledim Cardinaller yavrularını.

Yavruları artemia ile besliyordum, Bazen moliler Makro Algleri tırtıklıyorlardı, Yeni çıkmış Artemia yediklerinden Baya hızlı büyüdüler. Ama alg kontrolu için zannetmiyorum faydalı olacağını.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende her akvaryumumda beyaz veya siyah Molly, hatta Velifera vardır. Şuan beyaz Molly var mesela. Alıştırmayı 2-3 günde yapıyorum ve kolay kolay ölmüyorlar. Hatta aklıma gelmişken 5 tane Velifera alayım bu akşam 2-3 TL den tanesi. Görünüm ve hareket olarak min. 50 TL lik ve yem yemeyen Anthias'lardan hiç farkları yok, sürü geziyorlar...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bende her akvaryumumda beyaz veya siyah Molly, hatta Velifera vardır. Şuan beyaz Molly var mesela. Alıştırmayı 2-3 günde yapıyorum ve kolay kolay ölmüyorlar. Hatta aklıma gelmişken 5 tane Velifera alayım bu akşam 2-3 TL den tanesi. Görünüm ve hareket olarak min. 50 TL lik ve yem yemeyen Anthias'lardan hiç farkları yok, sürü geziyorlar...

Yosun yiyorlar mı Yani bir faydasını gördünüz mü görsellik dışında

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yosun yiyorlar mı Yani bir faydasını gördünüz mü görsellik dışında

Tatlı suda yıllardır yosun kontrolü için kullanıyorum.

Zamanında sistemin dengesini oturtmak için denize eklemişliğim de var. Yosun yiyen canlılar doğrudur ancak bi yellow tang gibi alg kazıyabilir mi, ihtimal vermiyorum.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tatlı suda yıllardır yosun kontrolü için kullanıyorum.

Zamanında sistemin dengesini oturtmak için denize eklemişliğim de var. Yosun yiyen canlılar doğrudur ancak bi yellow tang gibi alg kazıyabilir mi, ihtimal vermiyorum.

Aci suda yaşayanlar beslenebilir.Aşağıdaki linktede balıkların açıklamalarında suyuna tuz eklenmesi iyi olur denilen balıklar denenebilir.

http://www.akvaryum....ategorisi_5.asp

Teşekkürler arkadaşlar ,

listeyi inceleyerek bir kac deneme yapacağım

Alg kontrolü derken yeşil sacak yosundan bahsediliyor ama benim temel amacım ucuz kücük balıklar ile tanka renk katmak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben dün siyah moli, plati, kılıç kuyruk tarzı 5-6 balık aldım.Şuan damlama ile tuzluluk 1020 oldu.Balıklarda ölüm görünmüyor.Akşama tanka salmayı düşünüyorum.Akşam 7 de 24 saat olmuş olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Onur bey zamanında ben argus eklemiştim ilk kurulum dönemiydi , yosun yiyordu yanlış hatırlamıyorsam .Bu arada bu balıkları daha sonra tatlı suya geri alamıyoruz diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.ci takımda ben velifera eklemiştim ilk kurulumda. 2 ay yaşatabilmiştim. Renk katıyor ama bir süre sonra sıkılmıştım balıktan. Yosun yediğini de görmedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.