murat61

Protein Skimmer Hakkında

23 posts in this topic

Arkadaşlar protein süzücü'mü yenileyeceğim sizlerinde fikrini, almak isterim almayı düşündüğüm bubble King Double Cone 250 RD3 Speedy kapasite 1500lt akvaryumlar için akvaryum ölçülerim 180x90x55(h) kaya kum eklendikten sonraki hacim sumpla beraber 800lt yapıyor zamanla sps ve balıkta doldururum büyük ihtimalle sizce Double Cone 250 yeterli gelirmi akvaryuma royalexclusiv kendi sitesinde akralik sumplı hazır sistemli modellerine baktığımda 1500lt için olanlara bubble King Double Cone 250 RD3 Speedy koyuyorlar ama neye göre tam dolu sisteme göremi yoksa belli bir canlı yüküne göremi onu bilemiyorum sizce bubble King Double Cone 250 RD3 Speedy yeterli gelirmi yoksa Deluxe 250 RD3 Speedy veya Supermarin 250 Speedy mi ? Supermarin olan model marin tanklar için mi ? yurt dışı sitelerindeki baktığım bir kaç sitede genelde kapasiteye göre öneriyorlar kararsız kaldım.

Arkadaşlar hangi protein süzücü sizce en kısa zamanda alacağım.

Murat bey merhaba, daha önce 400 litrede mini 180 kullandım şimdiyse aynı litrede supermarin 200 kullanıyorum. Miniden memnun değil miydim? Kesinlikle böyle bir şey diyemem. Supermarin farkı ne peki derseniz, tankta ancak nüfus artışı olursa tam cevap verebilirim. Ama şöyle bir şey diyebilirim BK üzerine koyduğu litrajları bence ezbere koymuyor. Double cone ve deluxe kullanmadım. Double cone'nın konik yapısı köpüğün hızla yukarı çıkmasını sağlıyor. Şahsi görüşüm köpüğün mümkün olduğunca gövdede karışıp yavaş yavaş taşırmaya gitmesi, o yüzden ben mini sonra da supermarin de karar kılmıştım. Supermarin'in marin tanklar için olup olmadığını deluxe kullanmadan söylemek zor ama bana biraz şehir efsanesi gibi geliyor.

acikcasi canli yukune gore degisiklik gosterebilir fakat size bk alirken en küçük litraj icin olanini almanizi tavsiye ederim. hesaplama yaparken sump i hesaba dahil etmemeniz gerekiyor ayrica. ben dt 300lt olan tank icin mini 180 almistim kisa surede toplamayi kesti su anda dc150 kullaniyorum cok daha iyi topluyor. hatta bulabilsem dc130 alirdim. kisaca tavsiyem bk de en kucuk hacimlileri almaktir. rd speedy ozelligi ise sump seviyesi ile daha az ugrasarak ayar yapmaktan ibaret.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Cihan bey verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim araştırdığım yurt dışı sitelerinde'de hemen hemen litreye göre almayı tavsiye ediyorlar görüştüğüm arkadaşlarda double cone 250 rd3 almamı tavsiye ettiler

Murat bey, eğer yurtdışından kendiniz getirme fikriniz yoksa, DC li modeller sadece deluxe ve supermarine serilerinde gelecek bir kaç hafta içerisinde,

Double Cone'un RD3 lüleri gelmeyecek, çünkü RD3 lülerin fiyat farkları ve DC serisinin hepsinde henüz yapılmamış olmasından dolayı bu şekilde oldu,

ayrıca arkadaşların dediği gibi ekleme yapmak gerekirse, supermarine marine tankları içindir denilmesi şehir efsanesidir,

BK serisi tüm skimmerlarda, tavsiye edilen litraja uymanız yeterli olacaktır, 300 litre için diyorsa, 300 litre için gerçekten yeterlidir :)

o litraj için benim tavsiyemde, SM 250 RD3, SM 250 veya DC 250 olacaktır

iyi geceler dilerim

Azmi

Arkadaşlar kararımı verdim ve aldım protein süzücümü ekstrem akvaryuma teşekkür ederim böyle güzel ürünleri bize getirdiği için aldığım ürün supermarine 250 rd3

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

2 people like this

3 saat önce, Scorsese yazdı:

Üstad eski pc ne alemde? 

Eskisini bir arkadaşıma vereceğim.

Ayarlanabilir seviye taban yükseltme pileksi için yener yılmaz beye teşekkür derim. 

Resimler telefondan attığım için yan çıkmış şimdi düzeltilmiş olarak attım.

IMG_2369.JPG

IMG_2377.JPG

IMG_2380.JPG

IMG_2387.JPG

IMG_2392.JPG

IMG_2401.JPG

IMG_2403.JPG

IMG_2410.JPG

IMG_2419.JPG

IMG_2421.JPG

2 saat önce, ontheway yazdı:

Pano da güzelmiş :)

Teşekkürler yener bey sağ olsun tam istediğim gibi yaptı.

Belli :) Güzel düzenlemişsiniz herşeyi siz de. Elinize sağlık. 

10 saat önce, ontheway yazdı:

Belli :) Güzel düzenlemişsiniz herşeyi siz de. Elinize sağlık. 

Teşekkürler alper bey beğendiğinize sevindim.

48 dakika önce, Akvaryum sanatı yazdı:

bence doğru karar

güle güle kullanın

Teşekkürler mesut bey

Murat bey hayırlı olsun güzel cihaz kullandıkça rd motor hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

5 dakika önce, birincikaptan yazdı:

Murat bey hayırlı olsun güzel cihaz kullandıkça rd motor hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

Teşekkürler fırat bey

Doğru seçim yapmışsınız. Toplaması da gayet güzel. Güle güle kullanın.