ayhan2534

BAKTERİ OLUŞUMU

Bu konuda 10 ileti var

ARKADAŞLAR MERHABA AKVARYUMU MA BAKTERİ KÜLTÜRÜ GİRDİM AMA DAHA HIZLI BAKTERİ OLUŞUMU İÇİN FARKLI BİR YOL VARMIDIR?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Sistemi çalışır tutun, bakteriyi eklediyseniz diğer önemli faktör olan "zaman"a ihtiyacınız var.

Kolay gelsin.

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Her sürecin ihtiyaç duyduğu bir zaman var. İnsanoğlu olarak "Teknik" kullanıyor ve bazı süreçleri kısaltıyoruz. Siz de "Tekniği" kullanmış ve gereken hızlandırmayı yapmışsınız. Şimdi topu doğa anaya atıp bekleme zamanıdır. Sabır.

Saygılarımla..

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

akvaryumda balık var mı?

balık olmasa da bakterilerin beslenmesi için yem atmanız gerekir

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ayhan2534 yazdı:

ARKADAŞLAR MERHABA AKVARYUMU MA BAKTERİ KÜLTÜRÜ GİRDİM AMA DAHA HIZLI BAKTERİ OLUŞUMU İÇİN FARKLI BİR YOL VARMIDIR?

Küçük harf kullanırsanız daha uygun olabilir, malum, bağırma şeklinde algılanabiliyor.

Akvaryumda normalde 1-2 ayda oluşacak süreci yaklaşık 2 haftaya indirmişsiniz bakteri atmakla. Daha da hızlandırırsanız, zaten yokuş aşağı giden otobüs direğe bindirebilir, artık vitese takıp olağan haline bırakarak, kendi kendine yokuşun sonuna varmasını beklemelisiniz.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bakterilerin çoğalma hızı, akvaryumunuzdaki kirli atık miktarı, canlı sayısı, akıntı ve tutunabilecekleri yüzey alanına göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden takip edeceğiniz parametre nitrat ve fosfat miktarı olmalı. Bakteri sayısını ve etkisini tahmin etmenin en doğru yolu bu. Nitratınız ve fosfatınız uygun seviyelere düşünce canlı girişi yapabilirsiniz.

Hızlı artış için bakteri besini girişi yapabilirsiniz.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tankınız yeni kurulum mu? Eski tankınıza mı bakteri eklediniz?

hangi Tür bakteri eklediniz ? ( marka modelden çıkar)

genelde fazla bakteri göz çıkarmaz ama bakteri besini duruma göre değişir...

yeni kurulumlara bakteri besini sıkıntı yaratabilir, henüz döngü oluşmadan ve oturmadan besin, tam olarak tüketilmezse yosuna döner...

eski tankta bakteri + besin, içeride bakterinin tüketeceği diğer maddeler de varsa işe yarar, eksik madde varsa , bakteri Ölür mercana yem olur ama besin kalır cyanoya, yosuna yem olur...

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, B.ALTINTAŞ yazdı:

Tankınız yeni kurulum mu? Eski tankınıza mı bakteri eklediniz?

hangi Tür bakteri eklediniz ? ( marka modelden çıkar)

genelde fazla bakteri göz çıkarmaz ama bakteri besini duruma göre değişir...

yeni kurulumlara bakteri besini sıkıntı yaratabilir, henüz döngü oluşmadan ve oturmadan besin, tam olarak tüketilmezse yosuna döner...

eski tankta bakteri + besin, içeride bakterinin tüketeceği diğer maddeler de varsa işe yarar, eksik madde varsa , bakteri Ölür mercana yem olur ama besin kalır cyanoya, yosuna yem olur...

Bir soru da ben ekleyeyim.

Canlı kaya mı kullandınız yoksa ölü kaya mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim tankım çok eski fakat boş olarak dönüyordu suyu kirli olduğu için %80 su değişimi yapmıştım ve elimde eskiden kalan biodigest 3 adet vardı onları kullandım son olarak dün birkaç balık yemi attım ışıklar normal ayarında otomotik çalışıyor yanlız tuzumun oranı düşük 1,011 cumartesi günü acil  Tuz almam gerekiyor. tuz olarak bir marka öneriniz varmıdır ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

red sea coral pro salt  kullandım devamlı halen kullanıyorum bazen deniz suyunu tatlı su ile 1025 lere ayarlayıp kullanıyorum fakat deniz suyunu ayarlayıp akvaryuma koyma süresi 6 saati geçmemesi lazımmış bakteriler ölüyormuş tuzda da 1 en fazla 2 gün diye öğrendim bilgin olsun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.