Sign in to follow this  
Followers 0
kaçaksofi41

MERAK VE İLGİ

17 posts in this topic

Selamun Aleyküm. Merak ettiğim konu şu bizim ülkemizde özellikle ege bölgesinde belki olursa olur. Mercan vb. veya böyle yurtdışında olan balık türlerinden var mı? Sonuçta karetta karetta kaplumbağaları yumurta bırakmaya geliyorlar acaba olur mu var mı diye çok aklıma takıldı. Gerçekten denizimizde böyle güzellikler var mı? Çok bir şey yoktur tabi ki şartlar gereği ama belki ufaktanda olsa vardır belki diye sordum :) İstavrit hamsi çinekop :D başka yok mu güzel renkli resiflerde olanlara benzer veya öyle bir şey :D

Yok sadece merak ettim gerçekten bir şeyler var mı diye güzelmiş en azından hiç yoktan iyidir :D çok sağolun yorumunuz için teşekkür ederim

1 person likes this

İtalyada bir akdeniz tankı vardı. Çok güzel ve renkli bir akvaryumdu. Akdenizin su şartları biraz farklı, tropik türlerle uzun süre yaşayabileceklerini sanmam. Sadece akdeniz türleri için yapılmış bir akvaryum çok başarılı olabilir.

1 person likes this

Çanakkale de gorgonianlar var, sarozda dalarken anthias görmüştüm. Değişik renkli tavşanlar var. soldier fish var, değişik güzel renkli wrasseler var, mersinde aslan balığı yakalanmıştı geçen sene hala vardır sanırım . Küresel ısınma illetinden kurtulamazsak yakında surgeon fishleri ülkemizde yemeye başlarız :)

1 person likes this

Deniz yıldızı zebil gibi gerçekten. Her renk var. papaz balığı var. bildiğin damsel :) counch var. snail var. çakma pepermind shrimp var. ayırt etmesi çok zor.

1 person likes this

akdeniz tankı

mittelmeer_02.jpg

Bunlar da ülkemizdeki türlerden bikaçı

311020141547544286545.jpgaa_picture_20141031_3668336_high.jpgaa_picture_20141031_3668337_high.jpgaa_picture_20141031_3668338_high.jpgaa_picture_20141031_3668340_high.jpg

3 people like this

Allah değerini bilip korumayı nasip etsin ne diyelim

5 people like this

On 31.05.2016 at 19:10, kaçaksofi41 yazdı:

Selamun Aleyküm. Merak ettiğim konu şu bizim ülkemizde özellikle ege bölgesinde belki olursa olur. Mercan vb. veya böyle yurtdışında olan balık türlerinden var mı? Sonuçta karetta karetta kaplumbağaları yumurta bırakmaya geliyorlar acaba olur mu var mı diye çok aklıma takıldı. Gerçekten denizimizde böyle güzellikler var mı? Çok bir şey yoktur tabi ki şartlar gereği ama belki ufaktanda olsa vardır belki diye sordum :) İstavrit hamsi çinekop :D başka yok mu güzel renkli resiflerde olanlara benzer veya öyle bir şey :D

Aleyküm Selam Kurbanım

1 person likes this

Allah razı olsun sizden ilginize hayranım cidden. Çok iyi bir ortam :D eksik olmayın 

On 01.06.2016 at 18:38, Scorsese yazdı:

Aleyküm Selam Kurbanım

Kurbanım lafını bizim sofiler diyor maşallah :)

1 person likes this

On 01.06.2016 at 16:32, darkblue yazdı:

akdeniz tankı

mittelmeer_02.jpg

Bunlar da ülkemizdeki türlerden bikaçı

311020141547544286545.jpgaa_picture_20141031_3668336_high.jpgaa_picture_20141031_3668337_high.jpgaa_picture_20141031_3668338_high.jpgaa_picture_20141031_3668340_high.jpg

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler ustam. Nasip olursa bende bir gün tank kurarsam fotoğraflarını atıcam :) :/ sabırla bekliyorum. Bu hobiyi seviyorum şartlarım el verişli olduğunda yani ne zaman nasip olursa o zaman tank kurmak istiyorum

10 saat önce, kaçaksofi41 yazdı:

Kurbanım lafını bizim sofiler diyor maşallah :)

bize dua et inşeallah

1 person likes this

5 dakika önce, Scorsese yazdı:

bize dua et inşeallah

Sende bize dua et inşaallah kurbanım :)

1 person likes this

Şimdi, kaçaksofi41 yazdı:

Sende bize dua et inşaallah kurbanım :)

sadatın duası olsun inşeallah

1 person likes this

burası ayvalık mercanları ile ünlüdür dalış tekneleri var dalmadığım için görmedim fakat dalanlar çok güzel olduklarını söylüyor tabi mercan anemon tavşan çıkartmak yasak akvaryum adası isminde bir adamız bile var bir gün gider görürüz inşaallah

1 person likes this