Sign in to follow this  
Followers 0
kaçaksofi41

POLİP BÜYÜTME

8 posts in this topic

Selamun Aleyküm. Arkadaşlar bir tanıdıkta polip var. Şuanda kapanmış vaziyette aralarda açıyormuş. Küçük bir şey ufak bir kayanın üstünde. Onu bana vericek nasıl büyütürüm nasıl sağıklı olur ve akvaryumumdaki kayalara nasıl aktarırırm acil yardımınız gerekiyor.

ufak bir akvaryum ve 2 adet palyaçom var öyle prof değil ışıklandırma olarak led kullanıyorum

Işığın ve su şartların ortalama derecede ise açması lazım. Polibin türü de önemli. Bazı türleri zordur. Bahsettiğin star polipse daha iyi su şartları ister. Buton polipler kötü su şartlarını daha iyi tolere edebilir. Kaya aktarımında sıkıntı olmaz ama kaya üzerinde zararlı türler varsa başına bela olabilir.

1 person likes this

Çok amatör bir akvaryumum bulunmakta. Tuz değeri ortalama değerinde ışık olarak led var zaten 2 tane palyaço besliyorum şuanda.

vealeykümselam fosfat ve nitrat yüksek olursa açmıyorlar bilgin olsun özellikle fosfatın en azından 0.1 ppm yi geçmemesi gerekiyor ideali 0.03 ppm olması gerekiyor nitratta 5 ppm yi geçmesse iyi olur ideali istenen değer 0.1 ppm 

1 person likes this

3 saat önce, sernur83 yazdı:

vealeykümselam fosfat ve nitrat yüksek olursa açmıyorlar bilgin olsun özellikle fosfatın en azından 0.1 ppm yi geçmemesi gerekiyor ideali 0.03 ppm olması gerekiyor nitratta 5 ppm yi geçmesse iyi olur ideali istenen değer 0.1 ppm 

o değerleri ölçmek için bende testler yok maalesef napalım sağlık olsun. Allah razı olsun ilginiz ve alakanız için abim

hayırlısı olsun Allah'a emanet ol inşaallah