ayhan2534

Tekrar diatom oluştu yardım lütfen:((

Bu konuda 7 ileti var

Arkadaşlar merhaba sizden acil yardım isteyeceğim benim bu hobide işim hiç ras gitmedi 3 gün önce tankımda cyano ya benzettim şekilde çıkmaya başladı ama bu gördüğüm diatom heralde.

nasıl oldu anlatayım başladığında hafta sonu taktan su eksilmesi olduğu için vanayı açtım şamandıra bozuk olduğu için biraz fazla geçince Ps köpürdü ve toplama haznesindeki pislik hep tanka karıştı bende 40 litre su değişikliği yaptım temizlendi ama diatom halen devam ediyor ozmoz umun filtreleri falan hep yeni değişti let armatür kullanıyorum yeni sayılır ve mercanlarım uzamaya başladı.

lütfen Acill yardım 

image.jpeg

image.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Amonyak ve nitrat artışına bağlı olarak yosunlanma olmuş. Yosun tüketen conch veya balık ekleyebilirsiniz. Bunun yanında suyu tekrar düzene sokmak için bakteri kültürü kullanın. Hobide bu tür kazalar sıkça olur. Canınızı sıkmayın. Geçmiş olsun.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Birde prodobio bioptim kulanin hemen suyu düzene sokar, yosundan da kurtulursunuz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gerçekten öyle mucizevi ilaçlar olsa çok iyi olurdu. Hemen diye bir şey olmuyor bizde.

Hangi bakteri kültürü ile kurdunuz akvaryumu? birde başlangıçta kullandığınız bakteri kültürünü değiştirip yeni bir bakteri kültürü kullandınız mı ?

İlk diatomdan sonra balık ölümü nitrat veya amonyak artışı yaşadınız mı

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, darkblue yazdı:

Amonyak ve nitrat artışına bağlı olarak yosunlanma olmuş. Yosun tüketen conch veya balık ekleyebilirsiniz. Bunun yanında suyu tekrar düzene sokmak için bakteri kültürü kullanın. Hobide bu tür kazalar sıkça olur. Canınızı sıkmayın. Geçmiş olsun.

Üstad teşekkür ederim 14 adet conc var bakteri kültürü gireyim ozaman.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.