bedo

CaribSea - Arag-Alive - Special Grade 9.07 kg Hakkında Bilgi Talebi

12 posts in this topic

Merhabalar,

CaribSea - Arag-Alive - Special Grade 9.07 kg ürünü şu anda stok dışı. Yakın bir zamanda ithal edecek misiniz bu ürünü yeniden? Bir de ürünü değerlendirme şansınız olabilir mi? Artıları eksileri, tercih edilmesi için veya edilmemesi için sebepler? Deneyimleriniz?

Saygılarımla..

Bedreddin bey,

Akvaryum da kullanılacak en iyi kum diyebiliriz. Çok aşırı akıntı olsa bile diğer kumlara nazaran kalkma ve tortu yapma sorunu yok en çok sattığımız kum olduğu için stok larda çabuk tükeniyor fakat 2-3 haftaya kadar stoklarımızda olacak, akvaryumunuzda akıntı fazla olacaksa ve canlı kum istiyorsanız bu kumu kullanmanızı tavsiye ederiz. diğer kumlara göre tane boyutu daha fazla olduğu için uçuşma yapmaz.

Giray Bey,

Araştırmalarım da bu yönde idi. Sağlamasını yaptığınız için teşekkür ediyorum. Bu kumu tercih edeceğim. Daha önce tatlı su kurulumunda çok ince silis kum kullanma gafletine düştüm bunu bir daha hiç bir kurulumda tekrar etmem sanırım. Akıntı çok olmamasına rağmen balıkların ufak hareketleri bile kumu kaldırıp fırtına çıkmışa döndürüyordu tankı. Bu durumda bekleyeceğiz sizin ithalatınızı. Son olarak tankımın taban alanı 60x50 cm. Bu alanda bir paket sanırım 3 cm civarı bir kalınlık oluşturacaktır. Bu yeterli midir sizce?

Saygılarımla..

Bu ürünün canlı olmayan versiyonunu getirmeyi dusunuyormusunuz ?

Açıkçası cansızı daha kalın tanecikli olduğu için çok hoşuma gitmişti.

Açıkçası talep olmamıştı, getirmeyi biz de düşünmedik o yüzden.

Fakat talep olur derseniz bir miktar getirip görebiliriz

3 saat önce, NikeI yazdı:

Açıkçası cansızı daha kalın tanecikli olduğu için çok hoşuma gitmişti.

Canlısı ve cansızı aynı boyutta Kerem bey, arada boyut yada tanecik farkı yok, ikisi de 1.00 - 2.00 mm,

Ben kendi kurulumunda çok ihtiyaç duymuştum bu tarz bir kuma zeovit sistemi olarak kurduğum için canlı seçeneğini kullanamamistim.

Bir onceki kurulumumda kullanmistim ve cok memnundum Renk ve tane boyutu olarak bence en ideal kum special Grade. 

cansızı daha az uçuşuyor diye öyle düşünmüştüm. Akıntı farklılığından vs ola bilir ozaman. Bilgilendirme için teşekkür ederim

1 person likes this

On Thursday, July 28, 2016 at 14:32, Azmi Sönmez yazdı:

Açıkçası talep olmamıştı, getirmeyi biz de düşünmedik o yüzden.

Fakat talep olur derseniz bir miktar getirip görebiliriz

Sahsi fikrim Cansız kumda seçenekler tatmin edici değil piyasada ciddi eksik olduğunu düşünüyorum. daszz marka kumlar bu açığı karsilamiyor

Dediğiniz gibi canlı kum kullanmak istemeyenler için alternatif olarak getirilebilir, bir sonraki CaribSea ithalatında mutlaka getireceğim bir miktar ;) talep eden olur illa ki.