sernur83

rlss 6i protein skimmer Alımı

Bu konuda 15 ileti var

hayırlı günler inşaallah ersin arkadaştan bir protein skimmer almak istedim 400 tlye verirseniz almak isterim dedim oda 550 tl kargo bana ait olur dedi kargo ücretini birlikte karşılarsak ne kadar olur dedim 530 tl olur dedi kargo ücretini ben ödersem ne kadar olur dediğimde 500 tl olur dedi kargo ücreti ne kadar tutar dedim 20 30 tle civarı tutar dedi tamam o zaman dedim 500 tl gönderdim kargoya verip 70 tl ücreti olduğunu söyledi ben kabul etmedim 35 tl gönderirsin dedim oda kabul etmedi kargo yola çıktığı için iptalde edilmedi kargo bana geldiğinde açmadan geri göndermemi istedi bana verdiğim ücreti geri gönderecek ersin arkadaştan 70 tl zarara girecek bense 94 tl civarı zarara gireceğim kimin haklı kimin haksız olduğunu belirtirsenin ona göre davranıp kimse madur olmasın ersin arkadaşta eksiğim veya yanlışım varsa belirtsin 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadasım 600 tl ilan açtım 100 tl indirim yaptım otobüs ile gönder dein otobüs parasını gönderdiyorsun ne zaman verirsin dedigimde bi ara hallederiz diyorsun.ben haklıda haksızda degilim ürünü kapıda odeme iade yap bir daha da benim ilanlarımın altına yazma

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Serkan bey hiç bir ürünün fiyatı kargoya teslim etmeden net bir ücret ortaya çıkmıyor Ersin tahmini olarak bir rakam vermiştir verdiği ücretin artı yada eksisi olacaktır ben Ersinin yerinde olasam Ersin yine insaflı davranmış üründe Ersin kaynaklı bir sorun yoksa kargodan ister al ister alma parayı geri GÖNDERMEZDİM satılmışsa olay bitmiştir kargo parası beni ilgilendirmez saygılar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Serkan bana kimsenin hulmu lazim degil kimsenin hak vermeside urunu benden aldin baskasindan degil ben sana kargo 30 un ustu tutarsa karsilarim demedim.kargo parasi benim cebimede girmiyor aldigin urunun ulasim bedelini oduyorsun.kalkmis havale masrafini bile buraya yaziyorsun o kargo bana geldiginde donus bedelini ben karsilayacagim bana kargo cok tuttu ortak olurmusun deseydin 1100 tllik urunu sana 500 e veren emin ol ondada yardimci olurdu ancak bencil menfi tutumunla aldigin urunun ulasim bedelinden beni borclandirip ister ver ister verme diyipte bir yere varamazsin ben kullanmadigim bir urunu satisa koydum.ilanda kargonun yarisi karsilanir yaziyormu ayrica beni kargo ucretini nasil bilmezsin urun satiyorsun bu senin sorumlulugun diye hitam edemezsin.masraftan bahsediyorsun ben urunun gelis bedelini karsilayacagim seni yazili uyariyorum insanlarin sattigi seyi oldurme fiyatta diye bana ben siki pazarlikciyim bu gunah degil sevap diyorsun parami israf etmek istemiyorum diyorsun niye biz alirken enayimiyiz.urunumu kapida odeme iade et diyorum parayi gondermeden gondermem diyorsun bu samimiyetsizliginin neyine guvenecegim.Urunumu iade et 400 tl ye ilan acacagim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, Emrah24 yazdı:

Serkan bey hiç bir ürünün fiyatı kargoya teslim etmeden net bir ücret ortaya çıkmıyor Ersin tahmini olarak bir rakam vermiştir verdiği ücretin artı yada eksisi olacaktır ben Ersinin yerinde olasam Ersin yine insaflı davranmış üründe Ersin kaynaklı bir sorun yoksa kargodan ister al ister alma parayı geri GÖNDERMEZDİM satılmışsa olay bitmiştir kargo parası beni ilgilendirmez saygılar.

şuan mal bana ait anladığım kadarıyla ürünü geri isteyip daha çok zarara sokuyor beni 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cihaz geldi ve ücretini ödediğim için bana ait mercanların çok ihtiyacı olduğu için akşam eve gidince kuracağım kargo ücreti konusunda ben haksızsam ücretini ödedim zaten ersin bilader haksızsa fazla ödediğim ücreti gönderirse sevinirim göndermezse de ben hakkımı helal ettiğimi defalarca söyledim fakat birde Allah'ın hakkı var ben ona karışamam   

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadasim kutusunu dahi acmadan iade et urunu daha hala hakliysam haksizsam diyorsun bir baskasinin birada cevap yazmasi neyi degistirecek urun benim sana satmiyorum daha hala neyi anlatiyorsun bana 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pazarlik degil senin yaptigin ölücülük. Biraz insaf yani, bu adamlar da bu urunleri opucukle almiyor. Birtek senin paran kiymetli degil yani. Dikkat ediyorum her ilanin altina alakasiz fiyat yaziyorsun.

Cuvaldizi baskasina batirmadan igneyi bir kendine batir once.

He birde kefenin cebi yok serkan bey.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet biraz fazla pazarlık yapıyor olabilirim fakat bir kimse olmaz deyince ısrar edipte rahatsız etmedim eyvallah sağolasın dedim yoluma devam ettim zaten 1 sene boyunca artık ne canlı alırım nede bir ürün

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Evet biraz fazla pazarlık yapıyor olabilirim fakat bir kimse olmaz deyince ısrar edipte rahatsız etmedim eyvallah sağolasın dedim yoluma devam ettim zaten 1 sene boyunca artık ne canlı alırım nede bir ürün

Burada her ürünün bir rayiç bedeli var. Her ilanda birşey yazdığınıza göre fiyatlarida gayet iyi biliyorsun. Bir adam piyasası 180.000 liralik evi 200.000 der. Pazarlık payıkdp kalsın, gerçek değerine satılsın diye. Ama sen ona evine 100.000 vereyim dersen adam seni sopayla falakaya yatırır. Lütfen tekliflerinizi mantık dahilinde yapın. Bu şekilde insanlar için gayet itici bir karakter olma yolunda gidiyorsunuz. Bu durumu yöneticilerede ilettim ama bir sonuç yok. Yani ayıp etmemek lazım insanlara. Insaflı olmak lazım. Pazarlık sünnettir ama bu pazarlık değil, karşıdaki insanı keriz yerine koymaktır. Bence bu platformda bulunmamanız gerekiyor.

Saygılar.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer herkes burda Olmamı istemiyorsa birdaha burda olmam istenmediğim yerde kalmam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkes isteği fiyatı vermekte Özgür olduğu gibi benimde istediğim fiyatı vermekte özgür olduğuma inanıyorum pazarlık ne farz nede haram olan birşey ikinci el bir ürününde en azından yarı fiyatı olması gerektiği görüşündeyim bu benim kendi görüşüm insanların görüşlerine saygı duyarım Yaparım yapmam o benim bileceğim birşey Sıfır fiyatına veya ona yakın fiyata almak istiyorsanız 2. El bir ürünü o sizin bileceğiniz birşey ben o fiyatlara almak istemiyorum almayacağımda satmayacağımda 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu konuyu 2 kez ustuste okudum 3 kurusluk kargo masrafi icin kendine yandasmi toplamaya calisiyorsun serkan herilanda herkwsin dedigi gibi bir yazi yazip kenara cekiliyorsun allah askina ben o kadar para vermek istemiyorum diyorsun bu kadar insan aptal birtek senmi akillisin ben 1000 tl vereyim bir urune 2 ay sonra satisa cikartayim serkan bana desinki 300 tl vereyim kargosuda sana ait olsun haktan hjkuktan bahsediyorsan burada elini biraz vicdanina koyacaksin bu hobi pahali hobi bu rakamlari odemek istemiyorsan lepistes besle 1.5 tl serkan istedigin kadar alabilirsin hee bu arada tankinin tanitimini bile yapmissin 2 blue tang brain coral gordum 50 tl ye kargo sana ait olmak uzere satarmisin bana???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba

Konu Serkan beyin masaya yatırıldığı bir duruma dönüşmüş. Serkan bey konusunda moderatör olarak görüşüm farklı, hobici olarak görüşüm farklı. Moderatörler olarak herkesi takip ettiğimiz gibi Serkan beyi de takip ediyoruz. Hobici olarak Serkan beyin pazarlık anlayışı bana da çok itici geliyor, şahsen satışa çıkardığım bir ürünü kendisine satmak istemem. Ama moderatör olarak kendisine şu gözle bakıyorum sonuçta ilan veren kişilere teklifte bulunuyor isteyen teklifi kabul eder isteyen etmez, teklifleri kabul edenler olduğu sürece Serkan bey bu davranışına devam eder. Eğer teklifleri geri çevrilirse zamanla bu anlayışından vazgeçeceğini düşünüyorum. Sonuçta o da imkanları doğrultusunda bu hobiyi yapmaya çalışıyor.

Konunun daha fazla uzatılmaması için konuyu burada kilitliyorum, umarım Serkan bey de kendisine bu konuda bir ders çıkarmıştır ve konunun açılmasına neden olan alışveriş konusunda da Ersin bey ile uzlaşma yoluna gider.  

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.