yakoo

OLUŞAN NEME NASIL ÖNLEM ALABİLİRİM?

Bu konuda 7 ileti var

Arkadaşlar merhaba
120.55.50 bir tanka sahibim evimin kapalı balkonuna kurdum yanlız nem ile başım belada malum havaların soğuk olmasından dolayı camı da uzun süre açıp havalandıramıyorum maliyeti minimum seviyelerde ne gibi önerileriniz olabilir yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben buharlaşmaya buhar camıyla önlem alıyorum. Yan etki olarak ışığı biraz kırıyor. Ara sıra üzerindeki tuz kalıntılarını ve tozları silince hiçbir sıkıntı çıkmıyor.

18 saat önce, yakoo yazdı:

Arkadaşlar merhaba
120.55.50 bir tanka sahibim evimin kapalı balkonuna kurdum yanlız nem ile başım belada malum havaların soğuk olmasından dolayı camı da uzun süre açıp havalandıramıyorum maliyeti minimum seviyelerde ne gibi önerileriniz olabilir yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buhar camı 

Nem alma cihazı

Yada timer ile sık sık devreye giren havalandırma fanı 

Aynı sorun bendede var sıkıntılı bir durum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama sorununuz kapalı balkonda olmasından dolayı akvaryum camlarında ki buğulanmamı yoksa ortamın çok nemli olması mı?

Eğer buğulanma ise, kapalı balkonda suyu ısıtıcı ile 25-30 derecelerde tutuyorsanız ve kapalı balkonda soğuksa(mesela 20 derece altı ki genelde daha da aşağıda olur) ortamdaki ısı ile akvaryumun çok farklı olmasından dolayı oluyordur buğulanma.

Eğer sorun ortamda ki nem ise arkadaşların dediği gibi çözümler çare olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Boşuna uğraşmayın . Balkondaki nemi kesemezsiniz. havalandırmadan başka yolu yok. Çünkü balkonu dış ortamdan izole etme şansınız yok. bir yerlerden hava girecek ve ısısı sürekli düşük olduğu için sıcak olan akvaryumdan sürekli su buharlaşacak. Bir süre sonra balkonun boyaları kabarmaya başlayacak. Hadi onuda geçelim ısıtıcı sürekli çalışacağı için hatrı sayılır elektrik faturası ödeyeceksiniz.

Bence içeri alma ihtimalini zorlamak için yengeye ağlama moduna geçin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ortamı akvaryum ısısına getirmek gerekir sanırım 9000 btu klima yeterli gelir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben nem alma cihazı kullanmıştım ve %85 olan nemi %60'a kadar düşürmüştü. Oluşan tüm küf ve rutubeti yok etmişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.