zorvolkan

T5 öneri

Bu konuda 7 ileti var

Arkadaşlar merhaba, yeni kurulmuş 1 aylık bir tankım var. Aydınlatma olarak 60 cm lik hopar armatür kullanıyorum, 2si beyaz 2si mavi. 24w*4 adet

Dostlar armatürde 2 anahtar olduğu için hepsi aynı anda yanıyor, manuel olarak ben sonradan beyazları kapatıp mavileri yakıyorum.

Şimdi öncelikle yakın zamanda floresanları değiştireceğim. Hangi marka önerirsiniz.

Ve kobinasyon olarak sizce 4 tane beyaz mı kullanmalıyım (çokmu yüksek olur)
4 beyazın yanına ayrıca 2 tane mavi led alsam olur mu,
Veya 2 tane beyaz yanına 2 tane de mavi alıp mavileri önceki gibi manuel olark yakmaya devam mı edeyim.

Görüş ve desteklerinizi bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba hoşgeldiniz hayırlı olsun kurulumunuz T5 konusunda ilk tavsiyem hopar kullanmamanız 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, ersinemo said:

Merhaba hoşgeldiniz hayırlı olsun kurulumunuz T5 konusunda ilk tavsiyem hopar kullanmamanız 

Teşekkür ederim, bende bu yüzden floresanlarını değiştirmek istiyorum, acaba ne kullanmak doğru olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, zorvolkan said:

Teşekkür ederim, bende bu yüzden floresanlarını değiştirmek istiyorum, acaba ne kullanmak doğru olur

Giesemann floresan alıp takmayı düşünüyorum ama nasıl olur bilmiyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Volkan Bey öncelikle keyifli hobiler dilerim sorunuzu yanıtlamaya çalısayım giesmann ya da ati floresan tercih edebilirsiniz daha uygun fiyatlı slyviana lar var ati ve giessmann ı fiyatta sollayan kz ler var demek istediğim bu tamamen sizin bütcenizle alakalı bir durum tercih meselesi,floresan önerimilps ve soft mercan bakacağınızı düşünerek yazıyorum sps biraz zorlar 4 adetlik floyla beyaz ısık mercan beslenmesi ve büyümesi üzerinde direk etkilidir mavi tonlar daha cok görsellik katar full beyaz sevmeyiz sonucta o yüzden benim size tavsiyem 2 actinic blue 1 purple 1 beyaz tercih edebilirsiniz purple yerine pure actinic koyabilirsinizhem mavi ağırlıklı hemde beyazda kelvini yüksek bir ısık değeri elde etmiş olursunuz,bu arada bir timer alarak saatli açıp kapatmak mercanlar üzerinde olumlu etki yaratabilir günlük 8 saat aydınlatms yrtrtli olacaktır.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, clownfish said:

Volkan Bey öncelikle keyifli hobiler dilerim sorunuzu yanıtlamaya çalısayım giesmann ya da ati floresan tercih edebilirsiniz daha uygun fiyatlı slyviana lar var ati ve giessmann ı fiyatta sollayan kz ler var demek istediğim bu tamamen sizin bütcenizle alakalı bir durum tercih meselesi,floresan önerimilps ve soft mercan bakacağınızı düşünerek yazıyorum sps biraz zorlar 4 adetlik floyla beyaz ısık mercan beslenmesi ve büyümesi üzerinde direk etkilidir mavi tonlar daha cok görsellik katar full beyaz sevmeyiz sonucta o yüzden benim size tavsiyem 2 actinic blue 1 purple 1 beyaz tercih edebilirsiniz purple yerine pure actinic koyabilirsinizhem mavi ağırlıklı hemde beyazda kelvini yüksek bir ısık değeri elde etmiş olursunuz,bu arada bir timer alarak saatli açıp kapatmak mercanlar üzerinde olumlu etki yaratabilir günlük 8 saat aydınlatms yrtrtli olacaktır.

İşte istediğim buydu, Çok teşekkür ederim. sağolun, bende şöyle bir kombin düşünmüştüm sizce nasıl ? purple 2 Actinic blue 1 adet Azure

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1 azure 17000 kelvin 1 purple da beyaz sayilir 2 de actinic plus guzel olur ya da 1 actinic 1 pure actinic secebilirsiniz pure actinic biraz daha mora calar

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.