Sign in to follow this  
Followers 0
orion

snailden çıkan beyaz duman

6 posts in this topic

Snail kayaların en üst noktasına çıkıp beyaz duman cıkarmaya başladı.Nette biraz arastırdım üreme diyolar ama benim akvaryumumda sadece 1 tane snail var.Bu şekilde üreyebilir mi tek başına ?Video telefonla çekildi kalitesiz biraz.

Linkim

Videodaki sperm püskürtüyor, bende eş zamanlı dişi büyük taneli yumurta püskürtürken (balıklar afitle canlı yem olarak kapışıyorlar), erkek de duman görünümünde sperm püskürtüyor. Mercanlar içinde faydalıdır, zooplankton niyetine... :-)

Anladım teşekkür ederim.Peki bu durumdan su degerlerinin iyi oldugunu çıkarabilir miyiz?Yabancı bir forumda öyle yazıyordu. :rolleyes:

bu "su değerlerim iyi" göstergesi olarak bence görülmemeli. yani refereans bu alınmamalı. canlılar herşey istedikleri gibiykenki durum dışında sıkıntılı olduğunda da bence üreme, yayılma, bölünme faaliyetleri gösterebiliyor.

Videodaki sperm püskürtüyor, bende eş zamanlı dişi büyük taneli yumurta püskürtürken (balıklar afitle canlı yem olarak kapışıyorlar), erkek de duman görünümünde sperm püskürtüyor. Mercanlar içinde faydalıdır, zooplankton niyetine... :-)

Cenk alemsin valla sperm=zooplankton :():

deniz suyunu içmeyin balina bilmem kaçbin ton sperm boşaltıyor gibi bir geyik vardı ya nette ilk aklıma gelen o oldu.