Burak Yavuzer

Bu Coral'ın tam adını bilen var mı arkadaşlar?

10 posts in this topic

Merhabalar

Goniopora lobata metalik yeşil bence

aynısından geçen gün aldımda dersime çalıştımda aldım :D

isim olarak derseniz jevel derler ganiopora derler. nasıl bir canlı derseniz. cok zor bi canlı . hersey guzel giderken bir anda kuser sebepsiz yere. guzel bi canlı ama bakımı zor. ben 2 defa öldürdüm. daha bulasmaya gucum yok :D

eyvallah arkadaşlar....çok güzel açıyodu 1 aydır, 2 gündür kapalı, hadideleri açınca yarım yamalak açıyor şuan .....anlamadım ne ters gidiyo?

Merhabalar

Goniopora lobata metalik yeşil bence

aynısından geçen gün aldımda dersime çalıştımda aldım :D

Teşekkürler buarada iyi çalışmıssınız 10 üzerinden 10 :) tam adını öğrenmiş olduk böylelikle

Tam sebebini bulmak zor.Os..dan nem kapan bir canlı. Herşey çok düzgün ken bir anda küt diye gide biliyor. Benimde 2 defa acı tecrübem oldu. İnşallah düzelir

Aynen katılıyorum bende yaklaşık 5 ay çok güzel yaşadı sonra birden bire birdaha açmamak üzere kapandı :D Bende birdaha asla almayacağım mercanların arasına yazdım :)

Akvaryumda hiç bir değişiklik yapmadım bugün açtı meret :(O): ay başı falandı heralde ,gereksiz bi triplere giriyodu bana 2 gündür , bugün düzeldi ;)

Merhaba;

Konu çok eskilerde kalmış, umarım hala birileri takip ediyordur. İthalattan güzel bir Ganiopora aldım, kollarını en az 7-8 cm uzatıyordu ilk aldığımda ama yavaş yavaş kısalttı ve şimdi 2-3 cm gibi uzatıyor. Akvaryumumda ithal led aydınlatma var ve ışık oldukça bol. Önce kumda duruyordu ve tam dalga motorunun yaladığı bir yerde olduğu için bol akıntı alıp kollarını dört bir tarafa sallıyordu. Sonra yavaş yavaş kısalttı kollarını 1-2 ay içinde. Şimdi acaba akıntı fazla veya ışık az mı diye daha yukarıya bir kaya üstüne taşıdım ve burada daha fazla ışık alıyor ama akıntı bayağı az. 2 gün oldu, bir değişiklik görmedim. Hangisi doğruydu sizce, ne yapmam lazım?

Besleme olarak haftada 2 defa tüm canlılar için gece ışıklar kapandıktan sonra balık, karides, kalamar, midye vb. bir sürü şeyi blender dan geçirip dondurduğum mamayı çözüp tekrar blender yapıyorum (taneler küçülsün diye) ve toz maya & kabuksuz Artemia ile karıştırıp veriyorum. Bu besin Ganiopora için de iyi midir ve gece vermem onun herhangi bir işine yarar mı acaba?

Ayrıca bir tane de Bubble Coral' ım vardı, o da taa 6 ay sonra yavaş yavaş erimeye ve iskeletini göstermeye başladı, şuan yarısı var, yarısı iskelet. Beslenme olarak o da yukarıda yazdığımı alıyordu haftada 2 defa geceleri. Onda ne problem olabilir acaba?

Selam bende bir kaç not ekleyeyim bende de bu canlıdan var çok hassas bir canlı kolları açıkken süper ama bir anda kapatıp günlerce açmadığı oluyor bu canlı denizde plankton ve su içerisinde uçuşan besinller ile besleniyormuş daha başka yöntemleride vardır belki ben bu canlıma 3 güne bir veya 4 güne br diğer mercanlarıma vediğim gibi karides veriyorum onu rendeliyorum ve tuzlu su ile sırıngaya çekip iyice karıştırıp üzerine püskürtüyyorum yavaşça ( bri kere çok hızlı yaptım ve kapandı 4 gün açmadı ) dikkat edilmesi gereken ışık miktarı yüksek olacak akıntı orta olacak ve beslenmesine dikkat edilecek ... Zor olan kısımı bu aslında.