Sign in to follow this  
Followers 0
Quantum

Naso Tang'in sağlık durumu?

9 posts in this topic

Selam arkadaşlar

Balığım yaklaşık 3 aydır bende.Başlangıçta yem yemiyordu, güçlükle yemlere alıştırdım,pul yem ve nori ile günde 2 kere besleniyor.

Ancak fotoğrafta belirttiğim gibi gövdesi boyunca uzanan kemikleri belirginleşti nedense.Aç mı kalıyor acaba, yoksa 10cm lik balık için normal midir?

naso1.jpg

________.

naso2.jpg

Yem yiyorsa yakın zamanda toparlar,hatta öyle şişmanlar ki inananmazsın,sorun yok bence :rolleyes:

Cüneyd bey zaten sürekli bi açlık halinde, 3 hafta kadar önce evde pek durmadığımdan günde bir kere yemlemek zorunda kalmıştım.Sonra rutin yemlemeye başlayınca

yemediği pul yemleri yemeye başladı,noriyi daha büyük parçlarla yedi.Şaşırttı beni.Bu kadar iştahlı olunca da acaba doymuyor mu diye düşündüm.Umarım sizin ödüllü naso kadar büyüdüğünü görürüz :rolleyes:

Sadece pul yem ve nori ile form tutması için sık sık beslemeniz lazım. Granül yem ve karides eti de denemelisiniz.

Osman bey granül yem ne tavsiye edersiniz? NLS smallfish var elimde ,cromisler için kullanıyorum daha çok, ama pek yediğini görmedim.

NLS 1mm finicky fish formula ,marin formula veya therA+ dan herhangi biri olabilir. Small fish olan 0.5 mm onun için küçük gelir, ilgilenmeyebilir.Biraz fosfatı yüksek bir yem olsa da ben arada Sera marin granulat da veriyorum.Enteresan şekilde yem alması sıkıntılı canlılar bu yemi seviyor.

+1

tangler her ne kadar otçul beslense de protein almazsa zayıflıyor, bu yüzden newlife eklemek lazım menüye, taze karides de ince kıyılmış olarak hızlı sonuç verir.

Doğal ortamlarında her ne kadar yosunla beslenseler de yosunlar üzerindeki börtü böcekle de protein ihtiyacını gideriyorlar diye biliniyor...

Bir an evvel başlayın...

Teşekkürler tavsiyeleriniz için, bir an önce besiye alayım nazomu :rolleyes:

bir arkadasımda farklı bir tang te aynı sorun yasanmıstı. oda gittikce zayıflıyordu. her turlu yemi yiyordu ama bu zayıflık aynı sekilde devam etti. hayvanın formu gittikce degişti ve zayıfladı. kilo aldıramadık hayvana. daha sonra onunda baska bir arkadası hayvanda iç parazit oldugunu soylemiş. ve iç parazit tedavisine baslamıstı. sonucu ne oldu bilemiyorum ama bilgi acısından soyluyorum. olaya belki bu acıdanda bakabilirsiniz. kolay gelsin