cyro

EcoTech Marine VorTech

Bu konuda 152 ileti var

ben $u anda reefcrest modunu kullaniyorum. kar$ilikli konumda anti-sync duzeninde, yani biri tam guc calisirken digeri minimum guc ile calisiyor vaziyette kullaniyorum. bu $ekilde surekli degisken bir akinti sagliyorum.

bu moddaki akinti hem canlilari yormuyor hem de dogal bir ortam yaratiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende reefcrest modunda kullanmaya başladım fakat night moduna geçince sanki yine aynı akıntı hızında gibi görüyorum acaba night modununda bir ayarı yapılmalımı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sana daha önce de belirttiğim gibi. ister reefcrest ( sarı renkli ışık ) ister short pulse ( mavi renkli ışık ) programında çalıştırırken night modu ayarladığında, yeşil renkli olan constant speed moda yani sürekli akıntı moduna geçiyor ayarlanan gücün %50 düşüğüyle. bundan dolayı sana farklı gelmiş olabilir akıntının gücü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 180+60+85h ölçülerindeki tankıma mercan (hem sert;hemde yumuşak)ağırlıklı iyi bir sürkülasyon için vortech hangi model ve kaçtane birde tunze akıntı motorlarıda var hangi motorlar daha iyi bilgilerinizden yararlanmak isterim herkese kolay gelsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 180+60+85h ölçülerindeki tankıma mercan (hem sert;hemde yumuşak)ağırlıklı iyi bir sürkülasyon için vortech hangi model ve kaçtane birde tunze akıntı motorlarıda var hangi motorlar daha iyi bilgilerinizden yararlanmak isterim herkese kolay gelsin

Söylediğiniz ölçülerde önemli olan akıntı değil ışıktır .Bu ölçülerde balık bakmanızı öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mp40 modelinde kısa aralıklarla çalıştırıyorum gayet başarılı ama daha aşırı dalga yapmasını istiyorum acaba su üst seviyesinden 10 cm altta duruyor bu sebeple az dalgalanma yapıyor olabilirmi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mp40 modelinde kısa aralıklarla çalıştırıyorum gayet başarılı ama daha aşırı dalga yapmasını istiyorum acaba su üst seviyesinden 10 cm altta duruyor bu sebeple az dalgalanma yapıyor olabilirmi

giray,

tank ölçülerin neydi? bir de kaç adet var mp40?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nurettin bey mp40 modeli almalısınız, 2 adet yeterli olacaktır. duruma göre daha ufak motorlar da ilave edebilirsiniz. cem beyin de dediği gibi yüksekliğiniz çok sıkıntı yaratacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

80*65*40 tek mp 40 var

Su seviyesinden 7-8 cm asagida tam guc short pulse yaparsan 4-5 cm civarinda wavebox tarzi salinim elde etmen gerekir. Kaya dizayninin cok yogun olmadigini farz ederek soyluyorum tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Giray Bey sorun bulundu sanırım :)

Mavi yeşil yanıyor olması lazım...

Şöyle yardımcı olmaya çalışayım...

Önce özelliklerden(mode) short pulse (mavi olan) moduna geliyorsunuz mavi yanıp sönmeye başlayacak;sonra akıntı şiddetini ayarladığınız adjust çubuğunu çevirek en kısığa/ledin en hızlı yanıp söndüğü hale getirin ve yavaş yavaş arttırın doğru ayara ulaştığınızda tank (su) sallanmaya başlayacak..Uygun salınımı yakaladığınızda tekrar set tuşuna (ışık yeşil-beyaz yanana kadar) basılı tutup mevcut dalgayı kaydediyorsunuz..Kolay gelsin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1-Once mod tu$u ile mavi i$ik short pulse moduna getiriyorsunuz.

2-Sonra ayar cubugu ile gucu maksimuma getirip set tu$una basiyorsunuz.

3-Simdi de ayar cubugu ile zaman ayarini yapiyorsunuz. En kisa araliklarla calistirip daha uzun araliklara cikartirken biraz gozlemleyin ve istediginiz performansi yakaladiginizda da ister set tu$una basarak konumu sabitleyin ister oldugu gibi birakin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sayenizde hallettim şimdi dalga oluyor fakat yine 5 cm videolarda izlediğim gibi tam olmuyor ama ilerleyen zamanlarda onuda çözeceğim şu anda motor gece modunda sabah otomatik kaldığı yerden devam edecek yarın akşam birazdaha oynarım artık :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar. vortech'i gece moduna yada yemleme moduna manuel olarakmı alıyorsunuz. Üzerinde saati ayarlamak için herhangi bir mekanizma göremediğim için soruyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar. vortech'i gece moduna yada yemleme moduna manuel olarakmı alıyorsunuz. Üzerinde saati ayarlamak için herhangi bir mekanizma göremediğim için soruyorum.

Pompayı gece moduna manuel olarak alıyorsunuz. İçindeki mekanizmadan dolayı 10 saat boyunca gece modunda çalışır ayarladığınızda. Bundan dolayı hangi satler arasında gece modunda çalışmasını istiyorsanız, o saatte gece moduna alıyorsunuz. Işıklarınız gece 10da kapanıyorsa, saat 10da ayarlarsınız, sabah 8 de otomatik olarak eski moduna döner.

Yemleme modu da aynı şekilde çalışıyor. Manuel olarak yemleme moduna aldığınızda şmdi tam hatırlamıyorum ama 10 ya da 15 dakkika boyunca yemleme modunda kalıyor. Sonra yine otomatik olarak eski moduna dönüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

100 x 90 x 55 H Tankımda kumu kaldırıyor Reef Crest modda %100 güç verirsem. Giray abi senin tankı taşırır ben soliyim. :(O):

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

orhancığım benim tankı taşırma gibi bir durumu yok kum kaldırma durumu hiç yok çünki sen görmedin akvaryumda canlı koyabilmek için yer yok o yüzdende kum falan hiç kalkmıyor :(o|:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

EcoSmart Driverlarda göze çarpanlar: wireless alanı genişletilmiş, 2 farklı akıntı modu eklenmiş, gece modu ve yemleme modu geliştirilmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.