cyro

EcoTech Marine VorTech

Bu konuda 152 ileti var

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Azmi bey. Özel mesaj cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. |-):

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla haluk bey benim akvaryumun camkalınlığı 10 mm ayrıca ses olayını iyice sıfıra düşürmek içinde vortech in kendi plaka halindeki lastik contasınıda araya koydum her hangibi sorun yok, gayet güzel bişekilde kullanıyorum. ama 12 mm deçok sağlam tutmaz bunu söyleyebilirim en başarılı 6 ve 8 mm ama dediğim gibi 10 mm dede kullanılabilir...

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Azmi Bey ve Giray Bey, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. İki mp10'nun daha iyi olacağını düşünüyordum fakat 1 adet mp40 alıp fazla gelirse kısarak kullanmak daha mantıklı olacak. Sayenizde aklımda soru işareti kalmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haluk bey rica ederiz,

Kısa aralıklarla kullanacaksanız yani dalga yaptırmak isterseniz aleti tam güçte çalıştıracaksınız sonra kısılmasını ayarlayacaksınız onun dışındaki diğer modlarda mecburen kısık kullanacaksınız ama dediğim gibi önce ufak akvaryum kuruyoruz sonra büyütüyoruz bu sebeple ileriyede yatırım yapmış olacaksınız :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haluk bey rica ederiz,

ama dediğim gibi önce ufak akvaryum kuruyoruz sonra büyütüyoruz bu sebeple ileriyede yatırım yapmış olacaksınız :)

valla giray şahsen ben abi senin bu dediğine katılıyorum fakat ben terstenmi gittim bu hobicilik hayatımda :) anlamadım :)

ilk akvaryumum 150x70x60 marin , daha sonra 100x60x60 soft oldu daha sonra 90x50x45 lps ve soft balık karman corman bi tankım oldu ( mixing ):) ve şimdide yeni kurduğum tank 75x55x h:45 sps ağırlıklı bi tank olucak ... ama anladımki beni artık tankın ebadı tatmin etmiyo dolu dolu olan tanklar daha cazip.... bence tank kuracak arkadaşlar tam olarak neden hoşlandıklarını ne istediklerini bence bir kez daha düşünüp karar versinler , bence kur kaldır başka kur kur kaldır başka bi tank hazırla hem masraf hem manevi zarar...

sencede öyle değilmi giray..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Emrah sana kesinlikle katılıyorum fakat şöyle bir durum var balıktan sps ye geçiyoruz yada lps ye ben mesela sps kafayat takmıştım bir ara sps lerimde hiçbir sorun yoktu fakat renklenme olmuyordur ne yaptıysam ne kullandıysam bir kaçı haricinde renklenme olmamıştı sonra öğrene öğrene diyelim renklenme oldu büyüme oldu kesmedi şimdi ufak akvaryum ben ona çöp akvaryum diyorum ne ararsan var akvaryumda renklenmeleri güzel birtek sıkıntı hızlı büyüme yok e canlıları artık koyacak yerimizde kalmadı o yüzden büyütmem lazım ama en önemli konu senin dediğin gibi ne istediğini tam bilmek istisnalar hariç.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynen dediğin gibi haklısın giray,

bu arada merak ettim de spslerin büyüme konusunda yavaş büyüdüklerinden bahsettin sebep t-5 mi metalmi yoksa kimyasal bir problemmi vs...vs.. ?

syg.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tam anlamı ile emin değilim fakat büyüme sıfıra ulaştığında kimyasal kullandım şimdi kullanmıyorum çok ağır büyüyorlar fazlada irdelemiyorum t5 lermi sıkıntı kimyasalmı diye çünki kafayı takınca bende sıkıntı oluyor bazen kendi haline bırakıyorum aklıma eserse uğraşıyorum sorunu çözüyorum mesela mg değerim çok yüksekti ondan yeni kurtuldum şu sıralar 1350 lerde ca değerimi 430 larda sabitledim fakat kh ı 9 da sabitliyemiyorum reaktörle uğraşmaya başladım şu anda tam ayarı oturtunca tekrar gözlemyeceğim. Birşey daha var aslında ufak yaklaşık 7-8 cm lik bir frag vardı ilk geldiğinde kahverengiydi şu anda çapı 20 cm lik dallar halinde turkuaz renginde bu haline 9 ayda gelmiş belkide büyüme bana göre olmuyor :( ama bir miktar olay t5 e bağlı onuda yakında test edeceğim farklı t5 marka kullanıp tam gözlemlemem olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla giray biliyosun abi bende akvaryumu kuralı yaklaşık 2 hafta oldu hala ölçüyorum test yapıyorum vss...

mg: 1490-1500 lerde

ca: 500 de

kh: işte bu benim için büyük sorun oldu 15 den aşağı düşmüyo bende anlamadım.

belki tuzluluk oranım yüksektir dedim kendi tuz ölçerimi arkadaşımın refraktometresi ile kalibre ettim tuz oranım 1,026 çıktı bunu 1,024 e kadar çektim ama 15 lerde hala.

ne yalan söliimilk aklımagelen tropic marinin reef balans oldu ama onada hemen girmek istemedim bekliyorum.

sence ne yapmalıyım .?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tm reef balansı bende ilk defa duydum kh ın yüksek çıkması enteresan tuz tm ise o kadar yüksek çıkmamalı şu anda kullandığın tuzu sıfır suda bi röl kh ını ona göre su değişimleri yaparsan kh düşecektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tm reef balansı bende ilk defa duydum kh ın yüksek çıkması enteresan tuz tm ise o kadar yüksek çıkmamalı şu anda kullandığın tuzu sıfır suda bi röl kh ını ona göre su değişimleri yaparsan kh düşecektir.

pardon arkadaşlar reef yazmışımalca yazıcaktım :(

yani bundan;

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.championlighting.com/pics/additivepics/tropicmarin/alcabalance.jpg&imgrefurl=http://www.aquadirect.com/store/manufacturers.php%3Fmanufacturerid%3D79&usg=__V-7Fue3azcnqqcsRxj5JKKihwNM=&h=380&w=380&sz=19&hl=tr&start=1&um=1&itbs=1&tbnid=fg1Zl1LdvNnInM:&tbnh=123&tbnw=123&prev=/images%3Fq%3Dtropic%2Bmarin%2Breef%2Bbalans%26um%3D1%26hl%3Dtr%26tbs%3Disch:1

giray sorunu buldum abi , büyük bi hata yaptım kalibre ettiğim tuzluluk ölçerle akvaryumu kurmuştum :D neyse bu gün gidip refraktometer alıp hemen gelip ölçüm yaptım baya bi yüksek cıktı tuzluluk oranım neyseki şimdi 1,025 e çektim seviyeyi :)

syg.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kullandığınız tuz ve Tm reef balans nedir?

tropic alca balance ,

alkaliniteyi kolayca aşağı çekebilirken buna bağlı olarak dkh - kalsiyum konsantrasyonunu doğal bir seviyeye aynı anda çeker.

ayrıca reef balance yazmışım yanlışlıkla kusura bakmayın :(

syg.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba herkese;

Bugün bende Vortech MP 10 aldım. Yeni driverlısını. Çok mutluyum. :(O): Ama bir sorun var. Bana göre var. Driver'ın üstünde MP 10w ES yazıyor. "w" olması bir alt model yada bir üst model olduğunu mu belirtir? Eğer öyleyse yanlış aldım galiba. :D

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görkem bey MP10w ES yazdığına eminmisiniz?

MP10 ES ithal ettik sadece. Neden MP10w ES etmediğimizi yukarıdaki mesajlarda açıkladım. Talep olmayan, 2 tane kullanıcak kişinin 1 MP40 ile çok daha fazla verim alıcağını düşündüğümüz(firmanın dünyadaki satışlarıda MP10w lerde düşük MP10 lara nazaran) için wirelesslilerini getirmedik çünkü MP10w ES nin fiyatı 279 euro civarında, normaline göre 50 euro daha fazla ki bu ciddi bir fark. Eğer kutunuzdan MP10 ES yerine MP10w ES çıktıysa firmanın yaptığı bir süpriz olmalı :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merak etmeyin alt model vs. diye bir şey değil bu arada.

MP10w ES, wireless li yani iki tane MP10w ES yi senkronize çalıştırabiliyor.

MP10 ES ise wireless i yok. yani tek başına kullanmak için. yine modları ayarları özellikleri herşeyi aynı merak etmeyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Driver'ında "w" ibaresi bulunuyor diye sormak istedim. :D Tabi öğrenci şansı diyelim. :(O): Demek ki bana firma süpriz yaptı. :D

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla hayal kırıklığına kapılmanı istemem Görkem ama W ışığı yanıyorsa Wireless lidir. Yanmıyorsa değil. Bende sandım kutusunda W yazıyor :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten benim için çok önemli değil wireless falan. Öylesine dedim. :D Ama buradan bir kez daha belirtmek isterim çok sıcakkanlı birisisiniz. Sizde, Armağan beyde. Çok teşekkür ederim. Bu öğrenci halimle bunları almama vesile oldunuz. Tekrar teşekkür ederim. Şuan akvaryumum kurulu değil. Sadece o ışığın yanıp yanmadığına bakmak için ve çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için fişe taksam hemen başlar mı? Su dışındayken yanmasında motor. :(O):

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Takabilirsin hemen başlar.

Bu arada su dışında yanmaz, zaten su dışında çalışıyor motor.:D Diğer motorlarla karıştırmayalım lütfen :(O):

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayır akvaryum daha kurulmadı ne su var ne bir şey. :D Ben su içine takılan motor yanlışlıkla su dışında çalışırsa yanar dedim Azmi bey. :(O): Hemen başlarsa akvaryumda su olunca takarım. :D

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba ben bugün ufak akvaryumumda Vortech denemesi yaptım ama daha çok şey çözemedim. :) Ben wave olanı yapmak istiyorum yani su bir sağa bir sola yükselsin nasıl yapabilirim? Yeni driver olanı var bende.

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Short Pulse modda yapıcaksın Görkem,

Mode ile S.P ye getir, ondan sonra ayarını en sona aç, ondan sonra SETe bas, ondan sonra ayarı en düşüğe geçir.

S.P. ve L.P gibi mode larda, mode a ilk bastığında hız ayarını yaparsın, sete bastıktan sonraki ayarlamansa frequency yi değiştirir. En kısığa alarak oynatabilirsin tankını.

Tabi tankındaki boxların veya kayaların konumuna bağlı olarak motorun yerini değiştirerek deneme yapman gerekicek buda bu işin zevk alma kısmı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.