cyro

resim Dünyadan en güzel tanklar

202 posts in this topic

25 lt lik gerçek ve çok şık bir akvaryum aslında :angry:

25 lt lik gerçek ve çok şık bir akvaryum aslında :angry:

akvaryum gerçek yanlış hatırlamıyorsam eğer tezgahın altında 1 tane refigium ve 1 tane de sump olmak üzere 2 ayrı ufak tank daha var ama içindeki canlılar fotoshop kullanılarak çoğaltılmış ve eklenmiş ama hakkını yememek lasım güzel bir sistemi var :mad:

canlılar da gerçek. altında sump, ps, kalk reaktörü ve refugium kullanan bir sistem.

aman Allah'ım daha neler görcem kalp dayanmaz bu kadar güzelliğe :D

buda güzelmiş. gerçi biraz çiçekci tezgahı gibi olmuş. ama farklı bir arayış ve hoş görünütü.

The non-Photosynthetic reef tank of Mike Cao

Continues water changes (every 15min)

:)

Robertus reef

120x80x40(h)cm

10x54w + 2x250w

57500 lt/s akıntı

Bu tank da çok enteresan , 40cm su yüksekliği ve 2*250w 13000 kelvin lamba kullanmış + 10 tane t5 (6beyaz-4mavi)

metal armatür eski aquamediclerden galiba, muhtemelen 13000 kelvin dediği lambalar da aquamedic tir (fotoda renk öyle gibi zaten)

kısacası mercanlar 40 cm de o ışık şiddetine dayanıyorsa ne güzel diyorum, en azından geniş reflektörlü bir armatür kullanabilirmiş ama hiç çekinmeden ufak reflektörlerle 250w 13000 kelvin lambaları vermiş mercanların beynine 40cm suda, hatta lambalar yüksek de değil direk kapakta monte vaziyette ve mercanlar da kayaların üstünde, ne diyim ona göre mercan türleri heralde (ben pek ayırt edemedim ne kadar ışık isteyen cinslar olduğunu ama oldukça ışık isteyen türler olmalı)...

Çok güzeller bittim walla tanklara :)

Çok güzel bir başlık... Paylaşan arkadaşlara teşekkürler. Bu akvaryum da form olarak benim hoşuma gidiyor.

Çok güzeller. Sanırım iş dönüp dolaşıp sabıra ve bizlerin ne kadar süre tuzlusu akvaryumumuzu elimizde tuttuğumuza dayanıyor. Çabuk sıkılan bir yaapımız var. Ve bunu daha tuzlusu akvaryumuna su koymamış akvaryumu daha ortada olmayan biri söylüyor :D:)

çok güzelmiş tam bir koleksiyon, pipefish bile var, clamlerle chelmon ve bir butterfly daha var (cinsini hatırlayamadım) ve reefsafe değil diye biliyordum chelmon mulleri sanırım, bir yerde görmüştüm keşke alsaymışım :D

gerçi paracheatedon occelatus da olabilir diğer butterfly...

post-352-1273867662,29_thumb.jpg

v1...rotate - Hong Kong

A Reef in the Sky - son halinin videosu

çok güzel tank. reefcentralın yeni fenomeni.