Sign in to follow this  
Followers 0
oceanography

d.ı.y

8 posts in this topic

arkadaşlar buda benden (d.ı.y )

kullanılan mazeme

1) 4 adet çift çıkışlı tridonic atco balast

2) 8 adet gıesemann reflektör

3) 2 adet soğutucu fan

4) 1mm tek damarlı 14 mete kablo

5) 16 adet duy

6) armatürün dış cercevesi için alüminyum 4*2 profil

7) arka taban için 3mm beyaz pleksi

8) 4 damarlı 1,5 kablo ( armatürde 2 adet kablo cıkışı vardır ve her kabloda 2 şer adet fiş bulunmaktadır, her balastı ayrı bi timer ile kumanda edebilmek için.

9) 3 ve 4 çü lambalar yandıktan sonra fanlar devreye girmektedir.

10) yaklaşık olarak armatür ağırlığı lambasız 4 kilo civarıdır.

syg.

emrah emiroglu

image-32D7_4B7F025F.jpg

image-B406_4B7F025F.jpg

image-0C9A_4B7F025F.jpg

image-D9FE_4B7F025F.jpg

image-7119_4B7F025F.jpg

image-54A0_4B7F025F.jpg

image-E91E_4B7F025F.jpg

image-C811_4B7F0696.jpg

image-40CF_4B7F0696.jpg

image-7575_4B7F0696.jpg

image-2131_4B7F0696.jpg

image-B0A9_4B7F0696.jpg

image-9DB4_4B7F0696.jpg

$ahane olmu$ eline saglik. Bu arada sigara tuketimi fazla olmus sanirim :D

sağolasın kerem performansını ilerleyen günlerde armatürün merak ediyorum görücem ,

bu aralar işten akşamları 8 den 9 dan aşağı çıkmıyorum .yoksa çoktan bişeyler yapıcamda hiç vaktim yok sağolsun oğlum emirin geceleri vıyaklamasından ötürü uyku tutmadığı zamanlarda yaptım 1 haftada :) :)

bu arada

valla kerem bırakmaya çalışıyorum ama pek başaramadım şu sigara illetini :)

syg.

emrah

elinize sağlık. fanlar için duyların oraya - yan kısımlara delikler açsaydınız daha efektif olabilirdi. bir de fan varsa sağlıklı sirkülasyon için camla kapatmak faydalı oluyor. ama en güzel sonuçlar normal dışarıdan bir fanla armatür altından havayı sıyırttırmakla alınıyor. lamba, duy, reflektör hepsi faydalanıyor. ve aktif soğutma gözle net görülecek kadar ciddi performans arttırıyor.

eline sağlık emrah güzel olmuş. işçilikte fena değil biraz daha geliştirilirse seri üretim olabilir :D

elinize sağlık. fanlar için duyların oraya - yan kısımlara delikler açsaydınız daha efektif olabilirdi. bir de fan varsa sağlıklı sirkülasyon için camla kapatmak faydalı oluyor. ama en güzel sonuçlar normal dışarıdan bir fanla armatür altından havayı sıyırttırmakla alınıyor. lamba, duy, reflektör hepsi faydalanıyor. ve aktif soğutma gözle net görülecek kadar ciddi performans arttırıyor.

sağolun selim bey fanları üst tavana koymamdaki maksat nasıl olsa balastı süzen hava balastı soğutarak direk lambalardan geçip yan deliklerden çıkıcak bunun hesabını yaptım, ayrıca armatür tam olarak bitmedi delikleri vs.. işlerini tamamlıcam.

syg.

emrah emiroglu

eline sağlık emrah güzel olmuş. işçilikte fena değil biraz daha geliştirilirse seri üretim olabilir :D

sağol onur , teknik oynamalar yapıcam zamanla bu armatürün kalınlığı (4 cm ) , amacım domilüxü geçmek (3,7mm) :) :) :)

syg.

emrah emiroglu