Azmi Sönmez

Elos - Sale Deniz Tuzu Hakkında Önemli Açıklama Ve Dedikodulara Cevap

14 posts in this topic

Değerli arkadaşlar,

Biliyorsunuz yaklaşık 1 senedir Elos firmasının "Sale" isimi tuzunu ithal ediyoruz, bir çok hobici arkadaşımız kullanıyor ve her zaman olumlu geri dönüşler aldığımız için mutluyuz. Kısa zamanda tercih edilen bir tuz markası olmaya başlandı Türkiye'de bunun nedeni ise, gerçekten kaliteli bir tuz olduğuna inandığımız içindir.

Fakat bir açıklama yapmak gereği duyduk, daha öncede bazı platformlarda bahsetmiştim, İtalya menşeli Elos firması, dünyanın hiçbir ülkesinde kova tuz satmıyor. Karton kolilerde üretiyor. Ve son kullanıcı için ürettikleri standart ürün 20.45 kilo. Biz yaklaşık 2.5 senedir Elos firması ile çalışıyoruz ve Türkiye tek distribütörlüğünü yapıyoruz, kendileri ile olan çalışma hacmimiz sürekli artarak devam etmekte, bunun en önemli nedeni ise, Elos, müşterilerinin taleplerini dinleyen, önemseyen ve bu talepler doğrultusunda her konuda yapabiliceği herşeyi yapan bir firmadır. Herhanbir sorunda malının arkasında duran, yaptığı bir hata varsa telafi eden bir firmadır. Bugün son kullanıcı olarak siz bile Elos'a mail atsanız, şu ürününüzün şu ürünün şöyle dezavantajı var diye, emin olun en geç bir kaç gün içinde cevap alır, ve mutlaka gereğinin yapıldığını görürsünüz.

Bizde Türkiye pazarında, özellikle karton kolilerin talep edilmediğini(en büyük nedeni kargoda çok fazla hırpalanmasından dolayı kolilerin zarar görmesi) kendilerine iletmiştik, ve Türkiye pazarındaki rekabet ortamından dolayı, 20.45 kilo değil, 22.5 kiloluk ambalajlar yapmalarını istemiştik, ve talebimize her zaman olduğu gibi olumlu cevap verilmiş ve Türkiye pazarı için özel üretilmiş ambalajlar yapılmıştı.

Tuzu ilk ithal ettiğimiz zaman, geçen yaz hatırlarsanız piyasada tuz sıkıntısı vardı, birçok ithalatçının elinde tuz bitmişti, piyasada çok fazla tuz yoktu, bizde bu konuda firmayı biraz acele ettirmiştik, ve yeni ve farklı bir üretim olduğu için zaman alan bir süreçti, sonuç itibariyle kovaların etiketlerini yetiştirememişlerdi, 24 ton tuz kovalanmış bir şekilde gelmişti fakat etiketleri daha sonra uçak kargo ile gönderilmişti, bizde burda kovalara etiketleri kendimiz yapıştırmıştık.

Bazı art niyetli kimseler(çoğu bu sektördeki esnaf, ithalatçı ve üretici) piyasaya giren bu tuzun çok olumlu geri dönüşler aldığını ve hızla tercih edilmeye başlandığını gördükçe, ve bizim dükkanımızda kovalara kendimiz etiket yapıştırdığımızı duyunca, "Tuzu kendileri paketliyorlar", "Elosun tuzları normalde kartonda, elosa etiket yaptırmışlar, kendileri tuz yapıyor ve kova alıyor ve üstüne elos etiketi yapıştırıyor" gibi dedikodular yaymaya başlamışlardır. Hatta bunun karşılığında, nasıl bir tuz olduğu çok aşikar olan ve her türlü platformda tartışılan bir tuzu "öne" sürmeye çalışmaktadırlar.

Biz bu dedikodulara önem vermiyoruz. Biz kalitemize, hizmet anlayışımıza, satış politikalarımıza ve müşterilerin bize olan güvenine ve inancına güveniyoruz. Herşeyden önce tuzumuzada güveniyoruz. Çünkü bizi tanıyan herkes bilirki, bir ürünün kalitesiz yada "en iyilerinden" olmadığına inandığımız taktirde o ürünü ithal etmeyiz. Satmayız. Getirdiysek bile satıştan kaldırırız. Piyasadaki bir çok tuzdan kaliteli bir tuz olarak görüyoruz Elos tuzu. Ki bunu internette yapılan tartışmalardaki konuşmalardan sizlerde anlayabilirsiniz.

Konunun özeti, lütfen bu dedikodulara inanmayınız. İnsanların bizi çekemeyip ortaya attığı dedikodulardır bunlar. Bu konunun ispatı ise, Elos firmasının kendi bloq sitesinde yayınladığı makaledir. Bizim "kendi başımıza, sahte yoldan" değilde, direkt olarak firma tarafından yapıldığının ispatıdır.

Gerisi sizin taktirinizdir. Hakeden insanlara, hakettikleri cevabı her zaman olduğu gibi sizlerin vereceğine inancımız tamdır.

http://eloseurope.bl...-available.html

Saygılarımızla

Ekstrem Akvaryum

Ekstremin bu türlü bir işin içinde olamıyacağını ve ihtiyacının olmadığını herkes bilir.. azmi sen rahat ol bu konuda bence..

AZMİ BEY, İT ÜRER KERVAN(EKSTREM)YÜRÜR.TAKMA KAFANA BÖYLE DEDİKODULARI GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.....

Ekstremin bu türlü bir işin içinde olamıyacağını ve ihtiyacının olmadığını herkes bilir.. azmi sen rahat ol bu konuda bence..

+1

sizin kaliteniz ve güvenilirliğiniz ortada .... yanlış olmayacağına inandığımız için yapılan olumsuz yorumları zaten önemsemiyoruz.... :) yarım saat önce canlılarımı teslim aldım, ne istenilmiş se o geldi .... yazılanlar ve yazdıklarımın birkez daha doğruluğunu görmüş bulunmaktayım.....

hayırlı bol kazançlar......

bu tuz türkiyeye ilk geldiği gün bu açıklama yapılmıştı. Gerçekten bu dedikodu yapılıyorsa yazık diyorum. Elos un tuzunu satan herhangi bir yabancı siteye girdiğinizde kutunun karton olduğunu görürsünüz. KZ de önce karton tuz getiriyordu Türkiyeye gelenler de karton ama sonra Avrupa için kova tuz çıkardı Türkiyeye giterildimi bilmiyorum. Böyle bir şeye tenezzül etmeyeceğinizi eminim herkes biliyor.

Son olarak çeşitli firmalarda satılan yerli ürünlerin artması ve yaygınlaşması çok sevindirici ancak tuzların ve katkıların kimyasal analizlerini de yayınlamaları gerekiyor, özellikle fosfat ve silikat değerlerini, ağır metal değerlerini. Dünyada kimse yayınlamıyor demesinler ürünler 1-2 senedir piyasada uzun vadede geri dönüşler yok avrupadaki gibi onbinlerce kişide kullanmıyor bu ürünleri.

bu tür dedikodular çok yersiz "güneş balçıkla sıvanmaz" diyorum.

Gecen gun gırayla konya gıdıyorum dıye tuz golune gıdıp kovalara doldurdunuz demek anlamalıydım benı goturmedıgınızden:)) walla ıyı ıs gel burda etıketı bas ustune elos dıye yapıstır nasıl tıcaret bu anlamadım:))Azmıcım şaka bı yana şaşmaz da kayadan kumdan tuz uretdıgınızı gorsem ben yıne sızden alırım sızı ve tıcaretınızı bu kadar takdir edıyorum bol kazanclar kardesım...

Ben de ekstremakvaryumdan ve ekibinden cok memnunum. Kaliteli iş çıkarıyorsunuz.

Meyve veren ağaç taşlanır.

Yola devam....

Azmi ve Giray yakın arkadaşlarımıdır ve mert adamlardır isterlerse tuzda üretebilirler onu yapabilecek bilgiyede kapasiteyede sahiptirler, ama tuz üretirse o tuzun üzerinde elos yazmaz ekstrem yazar yaptıklarınında mallarınında sonuna kadar arkasındadırlar, bu bu güne kadar böyle olmuştur bundan sonrada böyle olacaktır. Elos tuza gelince bence gayet başarılı bir tuz.