Sign in to follow this  
Followers 0
leo dimitris

red scooter blenny, clown tang hakkında?

7 posts in this topic

red scooter blenny besleyen varmıdır? cok güzel bir balık.mndarin sınıfımıdır,bu balığın uyumu ,yem konusunda nasıldır?

ayrıca clown tang düşünüyorum.ama bu balık powder gibi hassasmıdır?yem sorunu olurmu?

en sevdiğim balık :) red scooter blenny.

evet dragonet sınıfındandır. blenny değildir. herşeyle uyumludur. kimseye bakmaz. elden bile kaçmaz, geceleri kendini kuma gömer, gözler dışarıda kalır. elinize bile alsanız kıpırdamaz. kuru yem alanını görmedim. mandarinler gibi yemde çok sıkıntılıdır. ancak mandarinlerin diyetinin aksine çok geniş yelpazesi vardır. işi daha çok kumlardadır. kumu sürekli ağzına alır bırakır. kurt vs arar. mandarin kimseye önermem ama bunu oturmuş akvaryumda kum alanı çok olan herkese öneririm. eşi olursa müthiş görsel şölenler sunar..

clown tang sıkıntılıdır. yem aldığını görmüyorsanız hiç yanaşmayın. hassaslığı yem almadadır. ayrıca büyük tank isterler.

selim abim sen baktınmı scooter blennye ?cok güzel bi balık görsellik olarak ama pek satan yer göremedim.gelen ithalatlarda ise pek çıkmıyor.benim akvaryum 450 lt mandarin ya da scooter tarzı bir balık düşünüyorum akvarymda yeterince pod var ve 75 kg kayamda var.bu tarz balıklar ilgimi cektiği için wresse tarzı balık alarak pod olayını azalttırmadım.

clown tang görellik olarak cok beğeniyorum ama maşallah bende birtane powder brown var felaket yem yiyor hatta bütün balıklardan önce o atlıyor,fakat beyaz benekte eksik olmuyor üstünden su değerlerimde güzel diğerlerinde sorun yok ama aynı olay clowndada krşılaşırmıyım bilmem yem almasına dikkat edicem.acaba bu powder için birtane tanka doktor wresse eklesemmi?sanırım parazitleri yiyorlarmış.

bu arada akvaryumda 1 tane conh var heuhehe bide zavallı hayvancık 7/24 çalışıyor.ama yetemiyor kocaman akvaryuma acil olarak conch lazım....biggrin.gif selim abii yetişş

:)

ben olsam özellikle blue mandarinden uzak dururdum. spotted ya da scooter daha uygun olacaktır.

clown yem almıyorsa 3-5 gün yaşatırsınız ancak. tanglerde en zor türlerdendir.

doktor wrasse de çok sıkıntılıdır. hiç tavsiye etmem. cleaner shrimp ekleyebilirsiniz.

bunların hepsi sıkıntılı canlılar. ama başarıyla uzun süre tanklarda yaşayanlar var. balık işi de biraz şans işi. hobicide bulmaya çalışın.

acaba red scotter blenny bicolor blenny ile yaşar mı bir problem çıkartırlarmı ??

bicolor blenny çok hoşuma gidiyor.

teşekkürler

hiç sanmıyorum karışmazlar birbirlerine. bicolor blenny de keyifli bir balık. midas blenny gibi aynı.