Azmi Sönmez

Yeni Sezon, Yeni Markalar, Yeni İthalatlar! (Tunze Stoklarımızdadır.)

11 posts in this topic

Sevgili arkadaşlar,

Yaz sezonunu geride bırakıp, yeni sezona girdiğimiz bu günlerde, Ekstrem Akvaryum ile ilgili yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk önce canlı konusuyla başlayalım, hepinizin bildiği gibi yaklaşık 1 senedir Ekstrem Akvaryum olarak kendi canlı ithalatımızı yapmaya başladık. Sadece Ekstrem Akvaryum Ankara merkez ve İstanbul şubeye gelen bu canlılar, kendi çalıştığımız ve sadece Türkiye'de bizim dükkanlarımıza veya bizim dükkanlarımız aracılığı ile bayilerimize inen canlılardır. Haftaya yine çok güzel 2 ithalat gerçekleştiriyoruz. Endonezya'dan balık ve mercan ithalatımız(şu anda Endonezya'da bulunan arkadaşımızın kendi elleriyle seçtiği bir çok güzel canlı) ve aynı zamanda İngiltere'den balık ithalatımız bu hafta geliyor. İddia ediyoruz bu kadar çeşitli ve güzel canlı daha önce gelmedi(bizim tarafımızdan bile), inşallah sizde canlıları gördüğünüzde bu iddiama hak verirsiniz winkblue.gif Durgun geçen yaz sezonunun ardından inşallah hobiciler aradığı her canlıyı, sağlıklı ve uygun fiyatlı bir şekilde bulucak önümüzdeki haftadan itibaren.

İkinci olarak malzeme konusundan bahsetmek isterim. 2 senede bir Almanya-Nurnberg'de yapılan dünyanın en büyük Pet Fuarı Interzoo geçtiğimiz Mayıs ayında yapılmıştı. Bu fuar bir önceki fuar'ın aksine bizim için biraz daha durgun geçti. Çünkü bir çok malzemenin Türkiye distribütörlüğünü hali hazırda yapıyorduk. Bu fuar bizim için sadece çalıştığımız firmalarla görüşme, ve marketteki gelişmeleri takip etme açısından önemliydi. Tabi bunun yanında yine bir kaç markayı daha bünyemize kattık. Ve bu markalar ile birlikte ürün yelpazemizi oldukça genişlettiğimizi düşünüyorum.

Yeni markaları tanıtmak gerekirse,

1 - Aquarium Systems - Two Little Fishies:

Hepinizin bildiği üzere, Instant Ocean ve Reef Crystal tuzlarının üreticisi olan ve NewJet serisi kafa motorları ilede tanınan Aquarium Systems markasıyla, 2010 Interzoo fuarından beri görüşmelerimiz sürüyordu. 2012 Interzoo'da sonunda her konuda anlaşmaya vardık ve firmanın Türkiye Distribütörlüğünü aldık. Bildiğiniz üzere daha önce firmanın bazı ürünlerini(Newjet, Newwave, Newwatt gibi) ithal ediyorduk fakat bu ürünleri Almanya distribötü üzerinden alıyorduk. Bu sebeple her ürününden getiremiyorduk ve fiyat avantajıda sağlayamıyorduk. Fakat inşallah bundan sonra, Aquarium Systems markası altındaki bütün ürünleri, çok daha uygun fiyatlara sizlerin beğenisine sunucaz. Ayrıca Two Little Fishies firmasının Avrupa distribötürlüğünüde Aquarium Systems'in yapmasından dolayı, Two Little Fishies markasıda yelpazemiz arasına girmiş bulunmaktadır. Bütün ürün yelpazesi yaklaşık 3 ay içerisinde gelicek.

2 - New Era :

Yine uzun bir süredir görüşmelerini sürdürdüğümüz, Interzoo fuarında her konuda anlaşmaya vardığımız bir marka New Era. Kendilerile ile olan anlaşmamızı daha önce duyurmak isterdim fakat bazılarınızın bildiği üzere, artık balık yemi ithalatı yapmak çok zor ve süre gerektiren bir konu. Gerekli izinler alınmadan, işlemler tamamlanmadan bu markayı duyurmayı istememiştim. Fakat artık izinlerin alınması konusunda son aşamaya gelindiği için ve çok yakında malımızın yükleneceği için bu markayıda sizlere duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. New Era dünyada gün geçtikçe popülerliğini arttıran bir yem firması. Cama vantuzla yapıştırılan New Era - Marine Grazer Mini firmanın bu günlerde meşhur olan bir yemi. Gerçekten çok kaliteli bir yem, bir kaç aydır kendi akvaryumlarımızda test ediyorduk ve gerçekten memnun kaldık. Şu anda firmanın tuzlu su üzerine olan bütün çeşitleri ve discus yemi(discus yemi ile tatlı su pazarınada yavaş yavaş giriyoruz) çok yakında gelicek inşallah. Yaklaşık 2 ay içerisinde stoklarımızda olucak.

3 - GHL :

Akvaryum sektöründe özellikle akvaryum bilgisayarı, kontrol üniteleri ve dozaj pompalarında pazar lideri konumunda olan Alman malı GHL markası ile olan anlaşmamız doğrultusunda kendilerinin Türkiye distribitörlüğünü almış bulunmaktayız. GHL marka ürünler şu anda gümrükte ve hafta içi onlarıda gümrükten çekicez inşallah ve sizlerin beğenisine her zamanki gibi Avrupa satış fiyatlarıyla ve taksit imkanlarıyla sunucaz.

4 - Schego : Özellikle titanyum ısıtıcılar ve ısıtıcı kontrol üniteleri konusunda uzman olan Schego firmasının ürünleri, uygun fiyatlı ve çok efektif hava motorları ile birlikte çok yakında stoklarımızda olucak. Tahmini 1.5 ay içerisinde.

Yeni markaların haricinde, Tunze ithalatımız stoklarımıza dün itibariyle tekrar girmiştir. Tunze'nin bir çok modeli tekrar stoklarımza girmiş ve daha önce getirmediğimiz bazı ürünleride gelmiştir. Aynı zamanda Tunze firması ile Interzoo fuarında yaptığımız görüşme ve anlaşma dolayısıyla, Tunze ile olan ilişkimizi bir başka boyuta taşımız bulunmaktayız. Tunze adresindende görebileceğiniz üzere, Tunze firmasının Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra, Servis merkezi olmuş bulunmaktayız. Gönlümüz tabiki siz değerli müşterilerin bizleri tercih etmesinden yanadır fakat bizleri terich etmek yerine başka kanallar veya yurtdışından kendi imkanlarınız ile aldığınız Tunze ürünlerinin yedek parça veya tamir işlemlerini ücretsiz olarak(ürünün kendinden kaynaklı olan durumlarda) yapıcağımızı bilmenizi isteriz. Stoğumuzda biten EcoTech LED armatürler stoklarımıza tekrar girmiştir. Royal Exclusiv skimmerlar 10 gün içerisinde, Schuran Calcium reactorler yine bu hafta içerisinde tekrar stoklarımıza giricektir. Yaklaşık 1-2 ay önce ithalatını yaptığımız fakat şu an duyurmayı daha doğru bulduğum CaribSea South Seas Base rocklar inşallah 10 gün içerisinde tekrar stoklarımıza giricek. CaribSea - South Seas Base Rock bı adresten inceleyebiliceğiniz üzere bu kayalar, gerçek deniz kayalarıdır, Karayiplerden çıkartılmış ve CaribSea tarafından çok ciddi dezenfekte işlemerinin ardından işlenerek sizlerin beğenisine sunulmuştur. Fiyatıda gayet uygun olan bu kaya şu anda bizim favorimiz açıkcası winkblue.gif Bazılarınızın bildiği üzere 2012 yılı, Türkiye'de ithalat anlamında bir çok mevzuat değişikliğine şahit oldu. Bunlardan bir taneside dalga motorlarının elektronik ve makine sınıfına girmesi durumuydu, bu yüzden bir süredir mağdur olduğumuz EcoTech Vortech pompaların izinleride bu hafta içerisinde çıkıyor inşallah ve önümüzdeki hafta tekrar Vortech motorlar stoklarımızda olucaktır. Sabırla bekleyen arkadaşlardan tekrar tekrar özür diliyorum buradan. Aynı zamanda stoklarda biten diğer bütün ürünlerde çok yakında tekrar gelicektir.

Herkese bizlere verdiği desteklerden ötürü ve bu uzun yazımı okuduğunuzdan dolayı teşekkür ediyorum winkblue.gif

Saygılarımla

Azmi Sönmez

Ekstrem Akvaryum

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayırlı olsun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schego : Özellikle titanyum ısıtıcılar ve ısıtıcı kontrol üniteleri konusunda uzman olan Schego firmasının ürünleri, uygun fiyatlı ve çok efektif hava motorları ile birlikte çok yakında stoklarımızda olucak.

titanyum ısıtıcılar ne zaman gelecek?

bu titanyum ısıtıcıların çarpma dayanımı özelliği var diye tahmin ediyorum

yani sumpta kullanabileceğiz kırılmasından korkmadan doğrumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schegolar bu hafta yola çıkıyor, 2-3 hafta içerisinde stoklarda olucaktır inşallah bir aksilik olmazsa.. Aynen titanyum olduğu için kırılma vs. yaşamazsınız ve kontrolller ile kullanmakta durumunda olduğunuz için ve titanyum olduğu için çok hassas olucaktır sıcaklık oynamaları

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hayırlı olsun Azmi bey. Özele bir mesaj attım. İlgilenebilirseniz sevinirim.

Mesaj gelmedi bana Yusuf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.