birincikaptan

İdari Üye
 • Content count

  318
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Community Reputation

65 Excellent

About birincikaptan

 • Rank
  Aktif Üye
 • Birthday 12/02/1969

Contact Methods

 • Website URL http://www.aksamayemek.com

Profile Information

 • Ad Soyad fırats
 • Şehir istanbul
 • Cinsiyet Not Telling

Recent Profile Visitors

2,793 profile views
 1. Yeni üyelerin satış ilanı açabilmesi için belli bir mesaj sayısına ulaşması gerekiyor, satış ilanlarına yorum yapamama bu nedenle olabilir teknik bölümün bakması lazım. Ben ileteceğim ama siz de black ve mercandünyası kullanıcı adlı moderetörlere mesaj gönderebilirsiniz.
 2. gram yazmıyor onu ancak ölçeği doldurup hassas tartı ile tartmak lazım.
 3. Eser bey içinden kendi ölçeği çıkıyor, her 10 litreye ölçeğin üzerinde gösterilen seviyeye kadar tuz doldurulup suya ekleniyor.
 4. Bu konu laboratuvar ortamına taşınmış ve iki türün üremesinde başarı sağlanmış. ilgili haber: http://www.hurriyet.com.tr/mercanlar-icin-tup-bebek-umudu-40034765
 5. Vaktiniz varsa bunları da izleyin.
 6. time lapse kamerayla çekilmiş güzel mercan görüntüleri
 7. Herkese merhaba Konu Serkan beyin masaya yatırıldığı bir duruma dönüşmüş. Serkan bey konusunda moderatör olarak görüşüm farklı, hobici olarak görüşüm farklı. Moderatörler olarak herkesi takip ettiğimiz gibi Serkan beyi de takip ediyoruz. Hobici olarak Serkan beyin pazarlık anlayışı bana da çok itici geliyor, şahsen satışa çıkardığım bir ürünü kendisine satmak istemem. Ama moderatör olarak kendisine şu gözle bakıyorum sonuçta ilan veren kişilere teklifte bulunuyor isteyen teklifi kabul eder isteyen etmez, teklifleri kabul edenler olduğu sürece Serkan bey bu davranışına devam eder. Eğer teklifleri geri çevrilirse zamanla bu anlayışından vazgeçeceğini düşünüyorum. Sonuçta o da imkanları doğrultusunda bu hobiyi yapmaya çalışıyor. Konunun daha fazla uzatılmaması için konuyu burada kilitliyorum, umarım Serkan bey de kendisine bu konuda bir ders çıkarmıştır ve konunun açılmasına neden olan alışveriş konusunda da Ersin bey ile uzlaşma yoluna gider.
 8. Burak bey forum sponsorlarının neredeyse hepsinden bu konuda yardım alabilirsiniz. Kendileriyle iletişim kurarsanız bütçenize uygun bir çözüm bulabilirsiniz. Ama ikince el alayım diyorsanız o zaman forumda satılık malzemeler bölümüne bakabilirsiniz. Orada arkadaşların çeşitli nedenlerle tanklarını makul fiyatlara sattıklarını göreceksiniz.
 9. Murat bey hayırlı olsun güzel cihaz kullandıkça rd motor hakkında yorum yaparsanız sevinirim.
 10. 1 yemleme ve 2 kamera şeklinde temin edilebilir mi? Sanırım böyle bir opsiyon yok ama olsa iyi olurmuş.
 11. Bu başlığı yeniden canlandırmak, yeni başlayacaklar için yararlı olabilir. Benim yeni başlayanlara önerim, herşey yoluna girdiği zaman bir şey sizi frag yapma konusunda dürtecek. Bu dürtüyü mümkün olduğunca erteleyin ve kolları sıvama iştahınızı bastırın. Youtube'da nasıl frag yapılır videolarını inceleyin. Forumda araştırma yapın gerekirse deneyimli üyelere sorun. Kendinizi hazır hissettiğinizde de, ilk yapmanız gereken bir eldiven ve bir derecesiz gözlük temin etmektir. Eldivensiz elinizi tanka sokmamanız gerektiği gibi, eldivensiz ve gözlüksüz frag yapmaya da girişmemiz gerekmektedir.
 12. Selam arkadaşlar forumun ileriki gülerinde bir kaç firmayı foruma davet edeceğiz. Tanklarımızda kullandığımız epey yerli yabancı marka var, yaşadığımız sorunları direk üretici temsilcisine sormak iyi olmaz mı? Hangi markaları bu forumda görmek istersiniz? Lütfen konu altına düşüncelerinizi yazın.