chumarro

Üye
 • Content count

  186
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by chumarro

 1. Hocam paylaşım için teşekkür ederiz. Çok faydalı bir türkçe kaynak olmuş.
 2. Aydınlatmayı bende merak ettim.
 3. fatih bey neredeyse 2 yıla yaklaşan tankımda halen yaşadığım bir sorun belli ki bir sorun var ama bende çözebilmiş değilim ama sumpa iniş borusunu ayarlayıp su dökülme ağzı suyun içine girmeyecek şekilde suya dökülme kısmında 1-2 cm mesafe bırakırsanız tamamen çözülüyor bende.
 4. Arkadaş bende baştan beri elemana ayar oldum yaa. bi insan bu kadar itici olabilir mi?
 5. Allah tan Ekstrem akvaryum zararını karşıladı sonradan entellektüel ve empatik yapmaya falan kalktı. yoksa bütün forum kopyala yapıştır "boluukloorumm ölüüü çıktııııı" diye yazılarla dolu olacaktı.
 6. Sezgin bey millete saldırgan demişsiniz? Kötülemek için yazmıyorum demişsiniz? ama forumda hem başlık açmışsınız, hem alakasız bir konunun altını aynı yazınızı yapıştırmışsınız aynı yazıyı gelip birde burada yazmışsınız. Bazen hak veriyorum forum yöneticilerine sizin gibi kullanıcılar yüzünden, şaşırmıyor değilim işin açığı neden bu forumda yazılan yazıların ve açılan başlıkların önce moderasyon tarafından kontrol edilip öyle yayına verilmesine....
 7. hocam yukarıda şöyle demek istemişler; mg, ca ve kh çok yüksek normalde tuzun içinde olandan fazla ve sizin katkı girdiğinizi düşünmüşler. Eğer katkı girmediyseniz aşılama ile değişmez değerler. Mercan olmadığı için bahsettiğim değerlerde azalma olmaz ( mercanlar tüketiyor o maddeleri) bu su değerlerinde de akvaryuma mercan girişi yapmayın. Su değişimi yapmanız gerekiyor %10 civarında tabiki kontrol ederek...
 8. mehmet bey geçmesi için uyguladığınız yöntemleri burada paylaşırsanız, tecrübe edinmi oluruz.
 9. Zoa lar hakikaten problem canlılar. Bu göbeğin şişmesi durumu bende de oluyor ve çok merak ediyorum sebebinin ne olduğunu. Konuyu takip ediyorum.
 10. Hayırlı olsun bora bey. Sanırım aydınlatmanız yok? ayrıca bakteri kültürü kullandınız mı ?
 11. star polip açmış. maşaallah.
 12. hayırlı olsun. fakat beyaz aydınlatma çok mu olmuş? mavi aydınlatma yok gibi. Ayrıca taşlar yapıştırma mı? pek sağlam durmuyor gibi geldi bana, yıkılmasında...
 13. bende şimdiye kadar hopar için iyi konuşan birisini duymadım. Sadece 2 seçenek varsa hopardan uzak durun derim.
 14. Abi selamlar; star polip bende de var ama benimkinin üzerinde yosunumsu tabaka olmuyor direk pürüzsüz beyaz oluyor. ee senin su değerlerinin kaliteli olduğunu biliyoruz. Acaba canlı gelmeden önce hasta vs olabilir mi ? Haa bu arada bence 24 saat erken bir süre biraz daha beklemen gerekebilir.
 15. Şaşırtmayan gelişme!
 16. Madem konu açıldı canlı dondurulmuş yem olarak neler kullanıyorsun?
 17. ahahha iyi güldüm çıkartıp sevecem diyince benim tankta da aiptasia var ve chelmon alsak kuru yeme alışır mı? öldürürmüyüz, kolaymıdır kuru yeme alışması?
 18. Photoshopta düzenlenmiş bir fotoğraf gibi, ciddi ciddi burada yazılmasa bu muhteşem tasarıma inanmazdım açıkçası. Süper sonuna kadar hak etmiş bir çalışma...
 19. Hocam panik yapacak bişey yok. Bu canlılar herkesin tankında var ve gece beslenmek için çıkarlar. Ben mandarin falan almadım öyle kendi hallerinde takılıyor podlar. Hiç bir zararlarıda yok. Rahat olun.
 20. favori tanklarımdan birisi, çok iyi gidiyor hocam. elinize sağlık
 21. Bütün müslümanların mübarek kadir gecesi, hayırlara vesile olması temennisiyle gecemiz mübarek olsun.
 22. Eren hocam emeğinize sağlık. muazzam bir iş ve görüntü çıkmış. Ağzımız açık izledik fotoğrafları.
 23. metin abi bunlar satılık mı?
 24. Merhaba; aynı şey 1,5 yıl önce başıma geldi. Büyük bir ihtimalle kargoda kırılmıştı. Bende alırken kontrol etme şansı bulamadığım için iş içten geçmişti. Neyse ben cam silikonu ile yapıştırdım. Ve o gün bu gündür. Ne açılma yaptı nede kırılma.
 25. herhalde bütün canlılar telef olmuş. Bence sıfırdan su hazırlayın ve daha temiz ve düzgün bir kurulum yapın derim.