ka2n

Üye
 • Content count

  289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Community Reputation

21 Excellent

About ka2n

 • Rank
  Aktif Üye
 • Birthday 05/02/1993

Profile Information

 • Ad Soyad kaan aydınoğlu
 • Şehir ankara
 • Kan Grubu 0 rh -
 • Tank 150-55-40h
 • Cinsiyet Not Telling

Recent Profile Visitors

1,550 profile views
 1. Tatlı suda yıllardır yosun kontrolü için kullanıyorum. Zamanında sistemin dengesini oturtmak için denize eklemişliğim de var. Yosun yiyen canlılar doğrudur ancak bi yellow tang gibi alg kazıyabilir mi, ihtimal vermiyorum.
 2. Ps yi çok uzun süre kullandım, çok yakın bir arkadaşım benden de önce almıştı. Biz hiç problem yaşamadık. Su ve köpük seviyeniz ne ayarda?
 3. Hakkınızda hayırlısı.
 4. İş bankasına taksit seçeneği de açsanız süper olacak.
 5. Geçen ay 200 tl den mercan alanlar, bu ay 60 tl ye görünce ne diyecek acaba
 6. Paraya takıldığımdan değil yanlış anlamayın, 50binlik zarar nerde? Tüm sistemi mercanlar vs 50 bine kurmuş olabilirsiniz. Ama aldığınız balık beyaz benek oldu diye protein skimmeriniz 'ölmedi' ya. Sonuçta balıkla gelen bir hastalıktan bahsediyoruz. En fazla balıklarınız ölmüştür haksız mıyım? Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Arkadaşlar hatalı, brown diye powder brown vertmişler. Ticari olarak bir hataları yok, aldığınız balıktan daha pahalı bir balık vermişler. Sonuçta 200 lira verip 100 liralık balık almadınız. Canlılarınızın ölmelerinin sebebi de bence yarı yarıya. Aldığınız balığı tanımalıydınız, onlar da yeni bir tanga powder sokmamalıydı. Dikkatlerinden kaçmış, günde kaç müşteri geliyor. Ki, tekrar belritiyorum, powder tang isteyip de trigger vermedi bu adamlar, 'powder tang;' dediniz, 'powder brown tang' geldi. Basit bir hata. Canlılarınız için inanıjn üzüldüm, hem onlar için, hem de emekleriniz için. Ama satan arkadaşı da neden bu denli kötülediğinizi anlamış değilim.
 7. Abi, keçiörende 750
 8. Ekonomik değeri yokmuş, peh. Çıkar denizden hobiciye sat. Ancak gerçekten çok zararlı bir tür. Yayıldığı yerlerde kesinlikle baskın tür oluyorlar, ağızlarına alabilecekleri tüm canlıları öldürüyor, yiyorlar.
 9. Snailleri satın biz talip oluruz
 10. Bende devamlı olan bir canlı, resimden gördüğüm kadarıyla aynı canlılar. Zararsız bir canlı ancak bu denli çok olması şaşırtıcı. Normalde 2 li kollar şeklinde çıkıyorlar ve üstlerine kum sarıyorlar. Kayalarda yem artığı arıyorlar oldukları yerde. Siz kum sarma olayına denk geldiniz mi hiç?
 11. Bence de harika olmuş. İlla yeri olanlar için değil. Mesela evde omuz hizasında 40*40*40 ya da 50*50*40h bir tank olsa güzel durmaz mı? Eskiden trenlerdeki duvardan açılan yataklar gibi?
 12. Demek istediğim performans olarak. Curve5 mi nac7 mi. Ama kullanacağım akv 60#60#43 h. 6 cm kum 30 kg kaya 1 çift palyaço 2-3 goby ve 30lt refigium ile ps olmasa bile idare eder sanırım
 13. Peki başka bir akvaryum için curve5 mi nac7 mi desek?
 14. Bu saatten sonra hazır sisteme pek bulaşmam sanırım ben Açık olsun bizim olsun Yurt dışına çıkan bir arkadaş aracılığıyla sadece motoru 130 lira gibi bir civara alacağım. 140 verip wp 40 da alabilirim ama girdap istemiyorum Akım düşürücü zaten 10 20 lira birşey Üste kalan 200 250 lira ile fıstık gibi bi ps alırım haksız mıyım Wp serisi için bayağıdır yabancı forumlara da bakıyorum. İnsanlar hep memnun. Biri de çıkıp yerin dibine sokmamış. Şu şartlarda nac 5 de iyi gider abi. Çırpıcısız motorla ps çalıştıracağım dahası yok bence Akv.com da resimleri paylaştım biraz
 15. Abi sağolun. Şimdilik biriki aksilik dışında iyi gidiyoruz Wp 25 alıp akım düşürücü ile en kötü yarı ayarda kullanacağım. Ama ondan önce ps Mp serisi beni aşıyor Bubble olursa sanırım curve olacak. Geçen rest deyip reef octopusun 400 lt lik bir tank götüren ps inden almaya karar verdim, ancak bir de baktım ki ps benim tanktan büyük. Şimdilik 1 2 ay idare etsin weipro. O sürede en sessiz en performanslı cihazı tercih edeceğim.9004 gerçekten sessizmiş ancak hiç rastlamadım 2. eline. Ekstrem 2li medya reaktörü var. Onda atman at104 takılı. Kafa motoru newjet 2300. Pek de ses yanından sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum aslında. (ps i duyamam tabi ) Selamlar.