zipkinteam

Üye
 • Content count

  228
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Community Reputation

34 Excellent

About zipkinteam

 • Rank
  Üye

Profile Information

 • Ad Soyad Hakkı Önder
 • Şehir BANDIRMA
 • Cinsiyet Male
 1. Bilgiler için teşekkür ederim.
 2. Merhaba iyi akşamlar. https://www.ekstremakvaryum.com.tr/Aquaforest-KH-Buffer-1200-g,PR-3950.html https://www.ekstremakvaryum.com.tr/Aquaforest-Magnesium-750-g,PR-3948.html https://www.ekstremakvaryum.com.tr/Aquaforest-Calcium-1000-g,PR-3946.html https://www.ekstremakvaryum.com.tr/Aquaforest-Reef-Mineral-Salt-400-g,PR-3952.html Yukarıdaki ürünlerinizi elle balling olarak kullanıyorum.(Almadan önce telefona çıkan arkadaş kullanabilirsiniz dedi.) Mg ve Ca'yı ''aynı'' suda,Kh'ı ''ayrı'' suda,Mineral salt'ı ''ayrı'' suda çözdürüyorum. Sabah ve gece her 3 katkıyı ''eşit'' miktarlarda,araların da ''15-20'' dk.olacak şekilde dozluyorum. Ürünlerden çok memnunum ve ca,mg ve kh olması gerektiği gibi. Bugün tesadüfen tabandaki kumun üzerinin yer yer taşlaşmış olduğunu gördüm. (Conch,snail vs.vb. canlım çok miktarda mevcut.) Bildiğim ve okuduğum kadarı ile taşlaşmaya sebep ''Ca'' çökelmesi. Şunu sormak istiyorum,hazırladığım 3 katkıyı (mg+ca,kh,mineral salt) eklerken aralarına süre koymadan hepsini ardı ardına mı eklemeliyim.?( Tercüme ettirdiğim kadarıyla öyle yazıyormuş.) Çökelme ben araya zaman koyduğum için olabilirmi.? Biraz karışık oldu gibiuUmarım anlatabilmişimdir,şimdiden teşekkür ederim.:) Değerlerim; Mg:1410 Ca:420 Kh:8,3 Testler salifert.
 3. Merhaba ellerinize,emeğinize sağlık.
 4. Allah analı babalı büyütsün.
 5. Ellerinize,emeğinize sağlık.
 6. https://reefbuilders.com/2011/10/17/key-led-k3-lighting/Arkadaşlar bu armatürü kullanan,dim ayarlarının nasıl yapıldığını bilen var mı.?Henüz armatürü teslim almadım ,bilen arkadaşlar anlatırmısınız lütfen.Selamlar.
 7. Teşekkürler.
 8. Hayırlı işler bir sorum olacak. Bu ürünlerin içerisin de hazırladığımız sıfır değerindeki su bir hafta bekleme yapsa tds değerini arttırırmı.?
 9. Canlarını ve kanlarını vererek bizlere bu cennet vatanı bırakan şehitlerimize bir kez daha. Saygı,rahmet ve dua ile.
 10. Forumlara yazmamayı her zaman tercih ediyorum,çünki genel de sonları iyi bitmiyor.Ama fish street konusunda bir kaç kelime yazmak istiyorum. Yıllar önce henüz sadece yurtdışında olan Bubble Magus ps.ler hakkında bizdeki forumlarda görmeden kullanmadan bir sürü tartışmalar sürerken,sağolsun Atilla Özbek dostum bana anılan siteden bir tane getirmişti. Sattığım arkadaş da hala kullanıyor.Lafa değil icraata bakarım vesselam. Bu vesile ile tekrar teşekkürler dostum Atilla Özbek.
 11. Şeref hayırlı olsun kardeşim,hobi de çok güzel şeyler bunlar.
 12. Tebrikler kardeşim,başarılarının devamını dilerim...
 13. Kazasız,belasız cümleten iyi bayramlar...
 14. Hayırlı işler...
 15. Hepimizin 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI kutlu olsun...